Teske drljace

Zato sam i pustio rotore da malo zadrže ram, i svakako što se više podigne prednji dio rama težina pada na rotore i to bi trebalo biti lakše traktoru.
 
Nemam tetku u Kanadi, ovo je znoj oko 25g plasteničke proizvodnje plus 15g povrća na otvorenom polju. Ništa nije palo sa neba, neće to mene.
Nemoj se pravdati, nisam ni mislio na tebe nemas brige ;)

Inace drljaca solidno izgleda, ne umem ja ovako sa slika kvalitet izrade da procenim ali svakako steta sto ne mozes da je iskoristis kako bi trebalo..
 
Rotori nose zadnji deo drljače (setvospremača), a topling ne dozvoljava da potone prednji deo. Poluge samo vuku oruđe. Poluge treba da su u šlicevima.
 
Па то би можда и било најбоље решење, скинути крила ако основа покрива точкове.
 
Ovo je super skineš krila i gasssss.
Kolega je bio u istoj situaciji sa tupanjac teškom 4,4m, samo sam mu ja predložio da skine vanjske klinove (10) sa svakog bočnog krila, i digne dasku...pa je dobio radnu širinu klinova nekih 3,5m i mogao je s traktorom od 95 ks vuci solidno dok 4,4 sa svim klinovima kako ju spusti tako ostane u njivi
 
Evo kolege druge probe. Oranje je malo bolje nego prošli put, trebalo je još malo kiše. Stavio sam 250 kg tegova, prvi prolaz 6.1 km/h i peta spora, a drugi prolaz prva brza 8.5 km/h. U obadva prolaza motor lako vuče.
 
Ja jedno ti drugo, po čemu ću ga razjebati, motor vuće lako do 8.5 km/h, nosivost hidraulike 3600 kg. Bilo bi motoru teško da vozim 12 km/h, a to mi ne treba jer samo ravnam oranje i ne radim pripremu za sjetvu.
 
Miladine poštujem vaše godine i uspešnost u proizvodnji koju radite.
Da ja imam takav traktor nikada ne bih pokušavao sa njim da radim sa tskvom drljačom. Nije to samo kako ga u njivi vuče. A tskve drljače treba da se vuku preko 10 km/h u njivi.
Isključujem se iz dalje diskusije.
 
Odlično se bori traktor. Ja bih da sam na Miladinovom mestu pitao da li firma prodaje nastavke krila, valjalo bi da se poveća na 5.1m :)

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Miladine poštujem vaše godine i uspešnost u proizvodnji koju radite.
Da ja imam takav traktor nikada ne bih pokušavao sa njim da radim sa tskvom drljačom. Nije to samo kako ga u njivi vuče. A tskve drljače treba da se vuku preko 10 km/h u njivi.
Isključujem se iz dalje diskusije.
Kada drljaš ili setvospremiraš velikom brzinom kvariš strukuru zemljišta, pretvara se u praškastu strukturu, a ne mrvićasta do sitno grudvaste strukture. Praškasta struktura lepo izgleda na oko ali bitno je šta je dobro za gajenu biljku a ne za naše oko. Praškasta ubrzava stvaranje plužnog đona, pokorice i td.
 
Kad najave kišu i 15 km/h mi je sporo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Možete da se sprdate, a možete da vučete veći zahvat oruđa, da radite kvalitetnije, a isti učinak. Tvrdim da 90% kolega ne zna da setvospremira i ne zna zašto i kako treba da se setvospremira. Čemu služi drljača, a čemu setvospremač. Jbg
 
Kada je reč o našem poslu postoje ljudi koji daj samo da se uradi i bude to možda dobro. Ali kada odu kod doktora ne idu kod bilo kojeg da se to samo uradi da možda bude dobro, doktora biraju najboljeg za sebe, koji će to najbolje da uradi. Po meni je to isto.
 
Nazad
Vrh