Teske drljace

Slavko, jesi razmišljao da napraviš neki mini kurs kako biti uspešan poljoprivrednik? Meni neiskusnom i mladom bi stvarno značilo.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
A ja tvrdim da 90% kolega ovde ne zna na čemu si ti čoveče...
To je vaš problem, zato se razlikujemo. Postoje ljudi koji znaju da znaju, koji znaju da neznaju i koji misle da znaju ali ne znaju. Ja sve što radim se trudim da uradim najbolje moguće pa makar i netrebalo, ne radim ofrlje i ako to nekada i ispadne ofrlje.
Na trulom zapadu ne možeš da se baviš poljoprivredom ako nemaš dokaz da znaš da se baviš. Uveli bi oni to kod nas ali bi se desila buna jer tih 90% ne bi prošli. Planiraju da to uvedu za prskanje ali znaju kakvo je stanje na terenu, pa ne smeju.
 
Slavko, jesi razmišljao da napraviš neki mini kurs kako biti uspešan poljoprivrednik? Meni neiskusnom i mladom bi stvarno značilo.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Nisam ja uspešan, ja samo ponešto znam. Sada sam na protestu naučio svašta pametno oko mehanizacije. Uvek saslušam onog koji zna bolje od mene, nemam sujetu.
A svakom ću pomoći oko onoga što znam, pokazaću mu gde to piše i mogu mu objasniti nešto ako mu nije jasmo. Ali mu ne mogu pomoći ako on prvo ne pročita sa razumevanjem temu. Tako ti je i u školi.
 
Miladine poštujem vaše godine i uspešnost u proizvodnji koju radite.
Da ja imam takav traktor nikada ne bih pokušavao sa njim da radim sa tskvom drljačom. Nije to samo kako ga u njivi vuče. A tskve drljače treba da se vuku preko 10 km/h u njivi.
Isključujem se iz dalje diskusije.
E da je poslušao kolege nakon 1000 napisanih postova u temi za plug i kupio ozbiljan plug a ne ono ćereslo fopovo, bilo bi mu mnogo lepše oranje i dosta bi lakše vukao drljaču.
 
To je vaš problem, zato se razlikujemo. Postoje ljudi koji znaju da znaju, koji znaju da neznaju i koji misle da znaju ali ne znaju. Ja sve što radim se trudim da uradim najbolje moguće pa makar i netrebalo, ne radim ofrlje i ako to nekada i ispadne ofrlje.
Na trulom zapadu ne možeš da se baviš poljoprivredom ako nemaš dokaz da znaš da se baviš. Uveli bi oni to kod nas ali bi se desila buna jer tih 90% ne bi prošli. Planiraju da to uvedu za prskanje ali znaju kakvo je stanje na terenu, pa ne smeju.
Hvala Bogu da se razlikujemo. Takav kao ti i jedan pa mnogo.
 
Blago je tebi. Sve znaš samo nemaš smislen i logičan idgovor na setvosoremiranje i drljanje. Božija bašta je šarena.
 
Nismo zato.Imaš dovoljno godina da pamtiš vladavinu Miloševića i do čega je ona dovela ovu državu.Po meni to je najgori period po državu a ovo sada je gore čak i od samoupravljanja jer ipak je ovo sve Slobin kadar na vlasti.
A što se tiče teške drljače ona jednostavno nije za zemlju u Mačvi koju ja obrađujem.Postoje neki drugi priključci koji su bolji za pripremu posle oranja na mojoj zemlji.
 
Оће да каже да само он зна нешто на форуму и да њега треба да слушамо и пратимо. А већ имамо једног који је нај нај и нико као он, а довео државу на руб пропасти јер се само његови мишљење сме уважавати. Страшно! 😫
 
Slavko, jel dolaziš na naredno okupljanje forumaša, u decembru? Ako dolaziš, gledaću i ja da dođem. Valda će neki od mojih komšija ići ( Ravnje, Čalma, SM...) pa da me poveze, plaćam gorivo, po 129 dinara.
 
Slavko, jel dolaziš na naredno okupljanje forumaša, u decembru? Ako dolaziš, gledaću i ja da dođem. Valda će neki od mojih komšija ići ( Ravnje, Čalma, SM...) pa da me poveze, plaćam gorivo, po 129 dinara.
Sumnjam, bez uvrede ali lepše mi je da se družim sa damama.
Kakve ja veze imam sa 129 dinara, osim što sam na protestu za razliku od 99% članova ?
 
Samo sam bio dva puta i ako nisam bio baš nešto aktivan. Da li treba neko da se boji dolaska na druženje pa zato ne sme ? 😃
 
Nazad
Vrh