Tegovi za traktore

Teg pravim oko 300 kg, nebih preko fabričkog propisa, ovaj teg od kartona može da primi oko 130 kg betona, ali ja u kalup ubacujem oko 250 kg željeza raznog odpadnog, a beton će samo malo da to poveže, odprilike će biti betona oko 30% zapremine.
 
Ovaj teg ima 500kg +-20kg. Spolja ploce a unutra beton, ne znam od kojeg sljunka.
879b2fe6a145e8c0199e150daf722e0f.jpg
d0b64a668fc80ba9a138308dd970a4fe.jpg
 
Evo kad smo ga vec razvezli nasao sam slike i sakupio na gomilu, konstrukciju sam pravio sredinom 2022, krajem godine sam ga nalio betonom i tako radio jesenje, zimske i prolecne radove a farbu je dobio tek nakon prolecnih radova 2023. Imao sam i skice i prototip i arhitektu i zidara i na kraju mi ostao samo teg, ima tu nekih dimenzija limova koje su mi isekli kad sam kupio pa se moze provaliti po slikama koje su dimenzije..
Krajnje amaterski rad ali meni radi posao..
image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png
 
Odlično je to, samo treba ispoštovati maksimalnu težinu tega od fabrike da nebi bilo štete po traktor.
 
Teg pravim oko 300 kg, nebih preko fabričkog propisa, ovaj teg od kartona može da primi oko 130 kg betona, ali ja u kalup ubacujem oko 250 kg željeza raznog odpadnog, a beton će samo malo da to poveže, odprilike će biti betona oko 30% zapremine.
Nigde ne piše da je max 300 kg.
Ima podatak koliko nosi prednja osovina ,nateraš traktor prednjim delom do pola na vagu i sve ti se samo kaže.
 
Nigde ne piše da je max 300 kg.
Ima podatak koliko nosi prednja osovina ,nateraš traktor prednjim delom do pola na vagu i sve ti se samo kaže.
320 kg tegova je maximalno dostupno u dodatnoj opremi, znam da prednja osovina ima veću nosivost od toga, ali ne idem više od 320 kg za tegove.
 
Danas izmjerio kocku baroka, računica pokazala da je 1 cm3 težak 0.0022 kg, računajte da je obični beton oko 0.0020 kg.
 
Ne mozes na tako maloj jedinici zapremine da meris. Nije ista tezina ako tu upadne vise peska ili upadne kamen u taj 1cm3. Moras bar 1 dm3.
 
Nazad
Vrh