Tanjirače

Nije istina.
Nema veze lezaj sa tanjiracom da li strana ili nova.
Nego treba kupiti dobre lezaje.
Ja na Consum tanjiraci nisam menjao lezaje nekih 150ha. Dok je drug na Minav stalno menjao bukvalno svakih 4-5 dana. Onda je I on kupio kvalitetnije i nije menjao lezaje.

A eto ja imam Minav, bila nosena, pa je prepravio na vučnu, dodao na nju gvožđa više nego što je na njoj bilo. Sve to urađeno pre tri godine i još nijedan ležaj nije promenjen...
 
Ja sam ih menjao na dan,msm na one plekane,to ljutu zemlju i mokro ne voli...
Kada sam kupio polovnu sa lezajima kao sto su na poluosovinama na 577 nema problema,jedno kuciste komplet sam kupio posto je ovo puklo,jbg udario u zakopanu osovinu.
 
Ja prosle god dok nisam monu sredio malo sam tanjirao cigle.Jbg nasi gastarbajteri se grade pa one stare cigle pravo na put.ajd sto na put ima gde treba nego iskipuju i ostave tako.Ja popizdeo i par puta tanjiracom poravnim.Nista nije mrdnulo ni pisnulo.mada mi se desilo da zaglavi ciglu izmedju diskova.Toliko o kvalitetu Quivogne a.
 
Kod Mbv-a su najveci problem nosaci. A te jace tanjirace su mu na 23-24cm i to jako grubo radi. Meni treba da je razmak 20cm i da ima livene tuljke i da je teska bar 2000 kg. Ja imam Consum v28,kupio sam je 2009god.do sad je istanjirala oko 4000jutara vukao sam je sa 82.1 pa posle sa yto 1204 i od 2014god sa 1221,do sad sam menjao na njoj prednje tanjire i par lezajeva,na zadnjim baterijama je verovali ili ne do sad crkao samo jedan lezaj. Tanjiraca ima ubedljivo najjace nosace baterija i drze se na ploci i 4 srafa(po meni najbolje resenje) ali na mojoj zemlji ona dosta grubo radi,a Consum nece da napravi sa manjim razmakom.
 
Jedan prohod jasno vidljiv kvalitet mesanja zemlje i koliko "grubo" radi.Inace trazio sam najkrupniji grumen zemlje koji je izvalila stao i slikao.Inace prednji diskovi cekaju zamenu,kako bi tek onda radila...
6BWvpt.jpg
FQ5bnE.jpg
ty75gQ.jpg



A evo nesto o kvalitetu zemlje u Francuskoj sta su te tanjirace odozgo videle i o kvalitetu diskova
[video]https://m.youtube.com/watch?v=aIUjPThy7Lg[/video]
 
Jbg. nosače sam popustio, okretao rukom osovinu i polako ih stezao
ležaj počeo prvo da cvili, škripi a onda je zakočio
Manjeviću nema slika, kad budem gazda kao ti onda ću se i ja hvaliti

Pa mozes da prodas brenu I kupis Zetor-a. Tada ces biti gazda.
Kog si gazdu video sa IMTom?
Osim tebe I bobe....
 
Ne znam kako se vi borite sa teskim nosenim prikljuccima ali meni na MTZ 1025 hoce poluge da pucaju,samo malo da se zaboravim i da trucne .Vozim na poljskom putu ko po jajima,u radu nema nikakvih problema .Plug Helti ima nepunih 600 kg i ljulja traktor i neki dan pukla kraca poluga,da li se i vama desava?
 
Kod rusa se sve desava!Ono sto na zapadnim markama nikad ne bi od obicne gluposti poput plastike pa do vecih kvarova.
 
ne zelim kuditi ruske traktore jer snaga naspram cene je jako povoljna i delovi su dostupni ali neke stvari ne razumem obrise mi peraje na ventilatoru sva sreca da u plasticni pa nema cirkusa i tako to.sva sreca da sam hobi poljoprivrednik pa nema zurbe
 
Ne znam kako se vi borite sa teskim nosenim prikljuccima ali meni na MTZ 1025 hoce poluge da pucaju,samo malo da se zaboravim i da trucne .Vozim na poljskom putu ko po jajima,u radu nema nikakvih problema .Plug Helti ima nepunih 600 kg i ljulja traktor i neki dan pukla kraca poluga,da li se i vama desava?
Kupi svega po 2 i nema sekiracije. Do sad smo izmenjali oko 10 kratkih i 5 dugackih delova poluge. Onih bolcni od 16 mm kupujem na 10 komada. A ove od 25 na 5 komada :)

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
ne zelim kuditi ruske traktore jer snaga naspram cene je jako povoljna i delovi su dostupni ali neke stvari ne razumem obrise mi peraje na ventilatoru sva sreca da u plasticni pa nema cirkusa i tako to.sva sreca da sam hobi poljoprivrednik pa nema zurbe
Ne pisem da bi nesto kudio nesto hvalio,takodje ne pisem o necemu sto nemam ili nisam vozio.Ruski traktor je krs lose konstruisan sa previse habajucih delova,lose izbalansiran sa tehnologijom starom vise od pola veka,tj blize veku.Te poluge se sasvim bez potrebe sklapaju.Uopste ne vidim smisao tome.A to sto ne zuris pa ti se desava zamisli da ga oznojis u sezoni.
Mucobieno i taj sam problem imao i na kraju umesto "original" bolcni kupio srafove kineske proizvodnje u kvalitetu 8.8 (ako se moze nazvati kvalitetom,)i otad su barem ti problemi prestali.
 
Ili nadjite stare poluge od 52-ojke super ili kod Rusa na najlon imaju sada neke jednodelne poluge glomazne i jake nisam pitao za koji model ali verujem da bi mogle da se upasuju na svakog MTZ-a.
 
Tako nešto ću i ja morati moju Vršačku da ojacam. I to problem imam samo prednjem redu baterija tj na osovini sto je prema napred, ali ona ima i najvece opterecenje.
 
I dan danas mi nije jasno zasto proizvodaci tih tanjiraca ne rese vise to kacenje baterija?!Svakom ali,svakom tu puca i krivi se.Nije da je to pocelo od juce nego ima vise od 15 god kako su te vucne tanjirace uhvatile zamah i svi ih kupuju i koriste a,proizvodjaci tvrdoglavo drze nesto sto je lose!!Ajde barem da je neka investicija nego par min posla!
 
Ne pisem da bi nesto kudio nesto hvalio,takodje ne pisem o necemu sto nemam ili nisam vozio.Ruski traktor je krs lose konstruisan sa previse habajucih delova,lose izbalansiran sa tehnologijom starom vise od pola veka,tj blize veku.Te poluge se sasvim bez potrebe sklapaju.Uopste ne vidim smisao tome.A to sto ne zuris pa ti se desava zamisli da ga oznojis u sezoni.
Mucobieno i taj sam problem imao i na kraju umesto "original" bolcni kupio srafove kineske proizvodnje u kvalitetu 8.8 (ako se moze nazvati kvalitetom,)i otad su barem ti problemi prestali.

Mnogo postujem i cenim kada je neko ovako iskren.
 
Nazad
Vrh