Tanjirače

Pa nartavno da ide dublje sa 24 diska. ali se teze vuce sa 28 diska.
Pa Feocoop, Minav, Adut, MBV imaju iste ramove za 24,26,28,30 diska. Pa se teze vuce 28 diska.
 
Imao prilike da vidim kako 82 vuce tu zmajevu tanjiracu, dim se vidi na 1 kilometar, mislio prvo da se rus upalio ali vidim da se ovaj jos mili :haha:
A vidio kako 82-ojka vuce i dravu , al po asfaltu.
Ja video i Mercedes kako pusi kao da gori kondure...Zavisi od gazde i odrzavalja,tipa zemljista lezaja na tanjiraci....
 
Nzm otkud to sad da rus 82-ka ima problema sa v28 tanjiracom,a pogotovo Case 95 lol.Gledam na sajtu MBW,ta tanjiraca ima 1400 kg,kako to uopste moze biti problem za traktor od 90+ks ?,sem ako gazda ne zeli da tanjira 15+km/h.
 
Svatko od vas poznaje svoju zemlju i svoje traktore sta su u stanju. Ne koristimo svi iste prikljucke na isti nacin i u isto vrijeme.

Kupujte sto god zelite ali samo da vam kazem da i moj 539 moze vuci tanjuracu s 24 diska ali to nije tanjuranje pa vi mislite sto god zelite.
 
Vec 4 godine koristim kombinaciju 82ka i zmaj 728..nekad je vuce lako a nekad se usere koliko mu je tesko, ukljucena prednja i ide sa strane ko pijano govedo..kukuruzovinu ne smem da palim, sve njive imaju neku fabriku u blizini pa ne smem da se zezam,i njive mi izgledaju jako ruzno, bude me sramota, medjutim sad se moje zito nponicemu ne razlikuje od onih koja su bila lepa jesenas, a prinosi su ili u proseku ili malo iznad.. Tako da u nom slucaju brzina u tanjiranju i nije neki faktor u prinosu..prosle sezone sam nesto i orao sa setvu psenice i nisam primetio nikakvu razliku u prinosu.. Pavi sad procenite da lije ili nije posao vuci veliku tanjiracu sa malim traktorom kao sto je slucaj kod mene..
 
Pa pricali ste da li ili ne neki traktor moze vuci neku tanjiracu brzinom tom i tom, pa sam ja hteo da podelim iskustvvo kad se traktor pati ili je na granici da to nije tako los posao po prinos, a valjda je to poenta koliko ces zaraditi.. Ako ti je dzombavo a ti pre setve pretrci da drljacom po potanjiranom..

- - - - - - - - - -

E sad ako si pomislio na dzombe kad sam napisao da su mi njive ruzne,onda greska,ja sam mislio na kolicinu zetvenih ostataka..
 
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=542779745901820&set=pcb.582507345263621&type=3&theater

- - - - - - - - - -

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=542779855901809&set=pcb.582507345263621&type=3&theater

- - - - - - - - - -

moja tanjiraca jebiga kad sam je kupovao kazu dosta 80 konja da je vuce i radim ja sa njom uradi ona dobro al traktoru bas ne prija vucem je brzinom kojom orem mozda bi slo lakse ako bi je malo ispravio probacu da skinem 4 diska da mu olaksam muke radi traktor al mu nije bas prijatno ako je vlaznije sto bi da ga pokidam
 
Brašo takvu sam godinama vukao sa 577 DV.U zavisnosti od uslova nekada je zapevao a nekada ne.Case bi trebao da se igra sa njom.
 
Pozdrav kolege,
ja bio danas na sajmu. Gledao sam tanjirače i planiram da pazarim neku verovatno ovih dana. Najviše mi je zapala za oko Agromerkurova tanjiraca od 28 diska sa paker valjcima ali je teška kao sam djavo. Sva deluje teška, robusna i kvalitetna.Razmak izmedju diskova 210mm. Neznam da li bi to moj imt 5106 mogao da vuce? Šta mislite? Evo slika:
IMG_0565_zps8omgdkkd.jpg
[/URL][/IMG]

IMG_0566_zpsvoqqqdbc.jpg
[/URL][/IMG]
Isto tako svidja mi se i Majevicina tanjiraca, mislim da je odlično odrađena,slicno kao agro merkur, ali mi se nikako ne svidjaju paker valjci sa nekim cevima. Pitam da li mogu da mi urade sa flahovima, kazu ne moze samo ovako. I treća koja mi se sviđa i za koju ću se verovatno odlučiti je MBV 28 diska sa paker valjcima, teška oko 1700kg. Mislim da je ta za moj traktor korektna, mada naspram majevice i agromerkura izgleda kao igračka. Kada bih sa sigurnošću znao da mogu da radim i vučem agromerkurovu tanjiraču, bez razmišljanja bih je odmah kupio. Evo slika MBV:

IMG_0569_zpsdowjc77n.jpg
[/URL][/IMG]

IMG_0568_zpsj0kt13h8.jpg
[/URL][/IMG]

IMG_0567_zps9ylih25b.jpg
[/URL][/IMG]

a evo i adut:

IMG_0558_zpsqp0kvoui.jpg
[/URL][/IMG]

IMG_0560_zpsubwaa611.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ови наши из мале привреде и даље праве ова кућишта за лежајеве ко од папира..па мајку му пољубим зар нису у стању да прекопирају са неке стране исто то кућиште....
 
Skupa su ta kucista,kad bi to ugradili otisla bi cena,a oni idu na jeftinu varijantu,nema narod para,mada je to jako dugotrajnije.
 
pa trebo bi da je vuce sto da ne.mozda en moze drugom brzohodnom ali prvom(to je valjda sesta na imt 5106) ce da je vuce garant.jel ima prednju vucu?
ja garantujem da bi je vuko sa torpedom 90 samo tako.ne bi mu bila preteska garantujem ti.oko 8 km na cas bi je buko da se ne oznoji ni malo.a tako ces ti da je vuces 8/9km na cas i nema da je oseti.raga je to.
 
pa trebo bi da je vuce sto da ne.mozda en moze drugom brzohodnom ali prvom(to je valjda sesta na imt 5106) ce da je vuce garant.jel ima prednju vucu?
ja garantujem da bi je vuko sa torpedom 90 samo tako.ne bi mu bila preteska garantujem ti.oko 8 km na cas bi je buko da se ne oznoji ni malo.a tako ces ti da je vuces 8/9km na cas i nema da je oseti.raga je to.

Hvala Miloše na odgovoru. Ima prednju vuču. Ma meni je dovoljno kada bi mogao da je vuče prvom brzom (ili ti 6) odmah bi je pazario. Koliko vidim ti si iz uljme, ja imam zemlju u Banatskoj Subotici. Kod nas je teža zemlja nego kod Vas. I ja mislim da nebi bila preteška ali se malo plašim kako će je vući u drugom prohodu. Planiram da kupim tanjiraču sa paker valjcima. A ova vršačka je sa pakerima oko 1700 kg pa reko možda će mu ona biti pogodnija jer je lakša, ali je kao igračka prema agro merkurovoj tanjirači.
 
Dobri su to ležajevi.Traju dosta dugo uz redovno podmazivanje a nisu skupi kada se javi potreba za njihovom zamenom.
 
Meni bi bilo sramota da nudim poluproizvod na poljoprivrednom sajmu. Jos zalosnije je to sto uvek se nadje neko ko se lozi na te poluproizvode. Danas je 2016god a jos sredinom proslog veka ljudi su na tanjiracama uradili sistem za brzo stelovanje baterija.
 
Ova Agromerkurova ne izgleda lose. A nije joj ni cena strasna.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh