Syngenta hibridi i sorte semena

Citam zadnjih nekoliko stranica, nejasno mi je seme kukuruza tretirano kruzerom, jel moze to odma u sejalicu ili ne? Jel ta doza kruzera slabija od FZ?
 
Hvala kish, meni nude seme tretirano s Forcezea -om za 6,5e/sj, a dupla doza Fz je 13e/sj, a za kruzer mi nisu rekli, moram da pitam u ponedeljak.

Mozemo li da kazemo da je tretman s Fz isto sto i o.5 doze ponca, a dupli tetman s Fz da odgovara punoj dozi ponca?
A kruzer da je slabiji od Fz?
 
Poslednja izmena:
Koliko sam upućen seme tretirani Kruizerom dolazi iz Francuske. Kruizer nije slabiji od Fz i po meni je bolja varijanta jer ima produženo dejstvo na i na štetočine kada kukuruz nikne.
 
Prosle godine sejao sam Helico sa FZ-om i imao je fantastican start, ali kad je dosla susa prc.
A sejao sam i Maverik. Kilavo nikao, ali odlican za susu. Inace svinje ga rado jedu.
Ove godine sejem Maverik za branje, a za Heliko se bojim da ga uzmem.
 
Samo veci razmak u redu, moramo da se manemo gustina koje nam preporucuju, svi bi oni da prodaju sto vise semena
 
cenovnik sindzente...
06022013192.jpg
 
Прошле године сам сејао синћеро није био лош али је аграно начисто подбацио,ове године ћу посејати синћеро. Синџентини хибриди се производе и у нашој земљи ,прошлогодишња сикора је била из пкб бар код нас, ова новија долазе из увоза и оно што им запне вероватно.
 
Nazad
Vrh