Syngenta hibridi i sorte semena

Nije šala .Kod mene lani na tim plavim etiketama pisalo Pariz.Zato sam mislio da piše i kod tebe...:ppozdrav:
 
Dana odneto seme Pako iz Francuske u Golubince Mići
Evo kako izgleda dekleracija


1361959605165.jpg
[/IMG]
 
Ima Syngentinih hibrida kod mene u Crepaji...Cak i Pako iz Francuske je stigao :) Kome treba neka se javi na pp.pa da vas povezem!
 
Mi smo uzeli pako ,proizveden u Srbiji ,zaštićen sa Force Zea.Klijavost 96%,energija 92.

 
Evo i ja malo da se prikljucim diskusiji o Sygentinim hibridima kukuruza,dok sam drzao svinje sejao sam CISKO fao 430 sejan na 21cm i prinos za 2010 i 2011 je bio oko 6000kg suvog zrna po KJ,tako da sam po 4-5T ostavljao u prikolici za hranu,dosta je bila izrazena dvoklipnost na biljkama.2011 sam sejao i AGRANO fao 660 na 24 cm koji sam brao u klipu,ali me je prevario,stabljika je ostala zelena a klip se osusio tako da se malo krunilo u branju.Pr.god tj 2012 sam sejao PAKO fao 490 ali sam obratio paznju na vlagu i poceo da berem u klipu sa 28% vlage,bio je posejan na 24cm.Za proslu tj susnu kod imao sam 3 pune zmajevke klipa.Juce mi je stiglo seme PAKA po ceni od 4150 din bez zastite!Za HELICO mogu samo da prenesem tudja iskustva da je hibrid samo za krunjenje nije za klip,dosta je hvaljen po prinosu,kazu da ima jako duboko usadjeno zrno.
 
Nazad
Vrh