Syngenta hibridi i sorte semena

@MOMO@.Sve na gomilu u zgrade.
 
Skinut Heliko kojeg sam hvalio do 5 Juna ove god. od tad vec sam znao sta mi je za ocekivati. Nisam ga izmerio posebno ali bilo je nesto klipova na pocetku i na kraju parcele u ostalom delu jedno veliko nista. Posejan na 21 cm 5 Aprila sa 150 kg/kj npk 3x16 ruski u jesen i 200 kg/kj San-a predsetveno.
 
Pobednik što se tiče Syngentinih hibrida kukuruza za ovu godinu je hibrid Pako ubedljivo je prešišo sve ostale sa prinosom od 4 do 5.5 tona po KJ ili skoro 10 tona po hektaru ::svaka cast::::svaka cast::::svaka cast:: Hibrid Heliko ove godine upola slabiji a vrlo malo je falilo da se odlučim za Paka jbg sve je to kockanje sa nervima :udri:
 
Jeli imao ko ove godine Syngentin raniji hibrid (FAO330) Lucius?
Hteo bih da idem ove godine na te ranije hibride kako zbog bojazni od suše tako i ranijeg stizanja za skidanje.
 
Jeli imao ko ove godine Syngentin raniji hibrid (FAO330) Lucius?
Hteo bih da idem ove godine na te ranije hibride kako zbog bojazni od suše tako i ranijeg stizanja za skidanje.
Mislim da je clan srdjanzorz imao.Ako se secam,nije se bas nesto hvalio.
Mada ovo nije godina za bilo kakvo merenje.
 
Ma da ,ali ako je neki hibrid bio dobar sijan tog i tog datuma , na tom području , neke godine i bio dobar nemora da znači samo da je recimo sijan kasnije d bi bio dobar ili na drugom području.
 
Samo više hibrida pa i proizvodjača da se umanji rizik . Ipak mi ne jurišamo na rekorde nego smo uglavnom zadovoljni solidnim a pogotovo dobrim prinosom.
 
Nazad
Vrh