Syngenta hibridi i sorte semena

Ni kod mene se Paco nije pokazao bas najbolje. Mada definitivno nema neke pameti. Sve gde je bio najbolji kukuruz po rastu, tu sad nema nista. Sredine njiva najvise nastradale, a tamo gde je sejalica preskocila, ili se bara pojavila, tu jos i ima nesto.
 
@Marcelo
Podrivano i gruberisano - ako je tvoj podrivac i gruber onda verovatno je dubina bila ok. Medjutim gledao sam 'podrivanje' kad rade usluzno. Skoro da sa malo jacim sspremacem se moze postici ta dubina...
Imam i ja nelogicnosti na parcelama. Tamo samo sto mu jos muziku na uvce nisam svirao ce biti osrednji rod, a tamo gde su ustede na djubrivu i obradi uradjene je bolje. Ja nemam drugo objasnjenje osim padavina (kako je sta zakacilo).
 
@Marcelo
Podrivano i gruberisano - ako je tvoj podrivac i gruber onda verovatno je dubina bila ok. Medjutim gledao sam 'podrivanje' kad rade usluzno. Skoro da sa malo jacim sspremacem se moze postici ta dubina...
Imam i ja nelogicnosti na parcelama. Tamo samo sto mu jos muziku na uvce nisam svirao ce biti osrednji rod, a tamo gde su ustede na djubrivu i obradi uradjene je bolje. Ja nemam drugo objasnjenje osim padavina (kako je sta zakacilo).
Nisam ja , platio sam usluge ,moj traktor nebi mogao ni dići tu grdosiju a kamoli još i vući :haha: podrivanje je na 50-55 a gruber na 30-35 neverujem bio sam prisutan , ajde kiše je u proleće bilo baš dosta tako da po mom mišljenju kvalitet zemlje (procenat humusa ) i predusev ( pogotovo ako su zaorani žetveni ostaci ) su bili presudni jer je zemlja akumulirala više vlage , soja se ove godine pokazala kao najlošiji predusev :ppozdrav:
 
Sycora, sejana 01.05. na 21,5 cm, srednje zadovoljavajuce.
sycora-1.jpg

sycora-2.jpg
 
Dragane kakav je klip u tog flovite ? Sumnjivo izgleda svana , da nije krezav ? Ako je uskrsla svaka čast , vidi se da je svašta prošla.
 
mindjuras hibrid jelen je nezamenljiv, i pune bas dosta :ppozdrav:

momo klipovi nisu veliki, al su fest oplodjeni, nema da fali i dosta je zrno nabijeno...kako je bila prenapacena, sad mi se do kraja i svidja:osmeh:
 
Juče sam merio vlagu na Paku. Vlaga 27%. Kada sam ga sejao planirao sam da ga vršem, ali s obzirom na trenutnu situaciju u nedelju počinjem branje ovog hibrida. Sejan je 28.04. na razmak od 21cm. Klipovi nisu veliki, ali svaki ima klip i to lepo završen! U ponedeljak javljam kako sam prošao. Kakva je kod vas situacija sa Pakom?
 
KOd mene je Pako odlican kakva je godina,ja cu ga vrsit.Svaki ima klip i to lep
 
Juče skinut Heliko prosek 2.5 t/kj sa vlagom 15.2 , 10-15% je popadalo dole ,ovaj hibrid jako brzo otpušta vlagu ali mu je mana kad padne vlaga ispod 16 % krene da ispada iz šapurike čim prodrmaš malo stabljiku tako da se mora strogo vodoti računa o tome , komšija preko puta moje njive ima Paka svaka bilja ima klip sejan na 19 kaže da je nosio uzorak vlaga je 16% ulazio sam unutra stvarno lep kukuruz probam da drmusam stabljiku i ništa stoji ko zašvajsovan.
 
NK Pako sejan 12. 04 2012. VLAGA 13% A rod oko 5t. po Ha.Još sutra Pako a onda kreće NK. kolumbija koje imam 3 puta više ali što reče @dragan.kovačev@ dogodine ako Bog da. obrnuto .Malte ne nepostoji biljka da nema klip.Kiše nije dobio možda 2l. preko leta .Samo je pokupilo prašinu.
33m3lgo.jpg
2a4nu3a.jpg
 
Kod mene je Paco bio na 5 kj, prosek mu je bio oko 3300 - 3400 kg po kj, vlaga 15%, nema neke vece razlike izmedju hibrida, Sycora je, cini mi se priblizno slicno rodila.
 
dusane da je kojim slucajem bilo redovnije kise bila bi veca razlika u korist sykore, to budi siguran. u solidnoj godini vise da od paka, a u kisnoj da ne pricam...
spasoje@ ja cu ovih dana da skidam mini ogled pako-columbia, mislim da cu columbiu da izmarsiram za vjeki vjekova...
 
Nazad
Vrh