Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

ovako mi to kod nas radimo

 
Poslednja izmena od urednika:
Ovako se nekad kod mene radilo.
img0208.jpg
img0228.jpg
/f/3v/I/2RsCIXTz/img0215.jpg[/img]
img0211.jpg
img0233.jpg
img0237.jpg
Drustvo sad malo omatorilo mladi nece sve im smrdi pa vec zadnje dve godine koljem kod majstora. Odvezem svinje dovezem gotove kobasice i to je to.
 
Ja donio svoj iz Mađarske još kad se išlo po salame i sireve i za 100 DM kupiš 4500 forinti. Mogla je biti 198x god. I dan danas radi i isti je kao ovaj na slici sa plastičnom cevi.Sada ih rade od Inoxa .Po meni je vertikalni top zakon.
 
Tacno tako je bilo Miroslave. Al kako godine prolaze cini mi se da bi polako trebali u zooloske vrtove zatvarati i domace zivotinje. Kakva je situacija na selu uskoro nece ni seoska deca znati kako izgleda svinjce ,krava ili kokoska.
 
Zato kod mene a i u selu sve po redu.Kuvana rakija pa ladna rakija...klanje,šurenje sve kao kadgod se radi.Doduše ekipa je brojno dosta manja jer koliko mi se čini svinjokolja baš i nije jedan od voljenih poslova.Svi gledaju nekako da se izvuku.
 
Kod mene je problem sto mi mladji nemamo od koga da naucimo dedovi su znali ali ovi koji sad imaju 40-50godina i treba nas od 20godina da uce oni ne znaju,sto znam da radim je da surim,secem za paprikas nekad sam za cvarke sekao ali to sad radimo masinski. Bude nas mladjih ali dzaba kad svi gledamo mesara kako radi i dodajemo alat,srecom pa smo kadri pojesti i popiti. :osmeh:
 
Baća kod tuđe kuće se uči. :osmeh: Odeš kod nekoga na svinjokolj a ni on ne zna.E onda je pos`o.Rade svi samo sevaju noževi.Nema veze da li su krmenadla ili biftek završili u kobasicama,gazda je uvek zadovoljan. :haha:
 
Kad me je** odsustvo,najmanje sam kuci,a svi sad imamo majstore koji nisu radi da nas nauce nesto osnovno misle izgubice pos'o do godine.
 
Nazad
Vrh