Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Imam ja dva komada.Drugi je placen 5000 na sajmu proletos a prvi sam uzeo jos 2000-te isto na sajmu i placen je bio 80dem i dan danas radi kao Doxa.Kupuj i ne razmisljaj!:bravo:
 
attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php
 
Sad u subotu bi da koljem tri komada od oko 200kg.
Najavljuju temperature oko 7-8 stepeni.
Poklali bi to i napravili sve, u nedjelju bi samo mesne kobasice radili.
Ali me brine temperatura tako visoka, jer vele i u nedlju oko 8.
Hoće što biti mesu ako odstoji 20ak sati na toj temperaturi u zatvorenoj prostoriji?
Ili da sve isti dan probamo napravit? Jer sam čuo da za kobasce bolje da meso odstoji jedan dan-
 
Nece se nista desiti pogotovu sto ce noc biti hladnija, a sto se tice kobasica kazu da je bolje sutradan jer meso bolje povuce zacine, ali ja licno i kulene i kobasice uradim isti dan.Sutra samo topim.
 
Kobasicama možda neće ništa biti ali mesu u salamuri hoće.Ako otopli na tih 8 stepeni pojaviće se muve a one su neprijatelj mesa.
 
Moj savet kolegama sa foruma ko je naucio da radi oko svinjokolja uredu ko nije neka ne uci, ja nemogu nikog da odbijem od drugara, rodjaka svi zovu na klanje.
 
Treba mi savet!!!!!!!!!Imam nerasta od 180 kilograma koji nije ustrojen.Ne znam da li da ga strojimo sada pa da ga hranim jos mesec dana ili da se stroji i odmah zatim kolje.Ne znam sta mi je gore.Strojenje po ovoj zimi ili ta kombinacija strojenja i klanja.Bojim se da ni to nije pametno.Sta vi kazete?
 
Treba mi savet!!!!!!!!!Imam nerasta od 180 kilograma koji nije ustrojen.Ne znam da li da ga strojimo sada pa da ga hranim jos mesec dana ili da se stroji i odmah zatim kolje.Ne znam sta mi je gore.Strojenje po ovoj zimi ili ta kombinacija strojenja i klanja.Bojim se da ni to nije pametno.Sta vi kazete?
Veliki je rizik tolikog nerasta sada strojiti, bolje nemoj.Nemoj ni da ga strojis i koljes, nego ga zakolji i prilikom redjenja odstraniti sve, obrezati sve i izvaditi testise zajedno sa semenicima i nece biti problema, onaj ko radi trebao bih da zna kako to da uradi.Klao sam tako velike i neustrojene i nije bilo nikakvih mirisa.Samo treba voditi racuna da ne proseces semenike.
 
Nazad
Vrh