svastara

A ovo je ispred moje kuce :osmeh:
fotografija-0055.jpg
 
Svaka cast za lucerku bas volim da vidim ekstra robu ali ja praktikujem sa jos tanjim stabiljkom ovde imas 60% iskoriscenje a u ovom drugom varijanti cak do 85% do 90% iskoriscavanje.Veliki pozdrav
Vidim po tvojim postovima da si iskusan odgajivac kunica. Ja za ishranu mojih kunica koristim samo 4. i 5. kosnju. Zbog prslogodisnje suse, bilo je samo 4. Veruj mi da za 25 godina nisam imao bolju ni lepsu lucerku, a da bude interesantnije, ona je dobijena za dzabe. Gazda od njive nije imao racun da je kosi, grabi, balira, pa mi je poklonio. Ja sam platio samo presu, ostalo sam odradio sam. Mada najvise volim kad je pokosim travaricom pa skupim rucno vilama i povezem u snopove i u senjak. Tad nema prasine a mirise kao caj. Samo da mozes je vidis... Trenutni sald 75 komada (bala) tezine 12-15kg. Bice dosta do septembra. Pozz.

30vfwk0.jpg


rlc7d1.jpg


23t4cwl.jpg


- - - - - - - - - -

10032013062.jpg



- - - - - - - - - -

ovo sam slikao danas oko 16h na auto putu kod beške.
Ta duga se pojavila posle kise koja je pala u Titelu.Za 20 minuta palo je 11 litara kise.Pozz.

Evo kako je izgledala pored Tise:

 
Poslednja izmena:
Ovi sampioni ne idu na izlozbe,ali imaju i oni svoju namenu-da budu sampioni u cuvanju ljudi i objekata.A posebno da budu verni prijatelji.:ppozdrav:
 
Cime si ga lakiro sad sigurno macke beze od njega :haha: jadnik mora da se sklonio u kucu na duze vreme dok ga ne prodje brkofarb :haha:
 
Ovi sampioni ne idu na izlozbe,ali imaju i oni svoju namenu-da budu sampioni u cuvanju ljudi i objekata.A posebno da budu verni prijatelji.:ppozdrav:
Bez uvrede druze,ali vidim da nisi bas upoznat sa ovom rasom,mogu i oni da idu na izlozbe,ali u Americi.U velikom broju zemalja postoje takmicenja pit bulova u skoku u vis,vuci tereta,a koriste se i za neka ne bas tako prijatna takmicenja.Njihova selekcija je vrsena na kvalitet borbenih sposobnosti i uklanjani su iz priploda psi koji hoce da napadnu coveka,zato bih titule za sampiona u cuvanju ljudi i objekata pre ustupio sarplanincima,kavkascima,azijatima... Nisam imao nameru da provociram ili da pametujem,vec samo da napisem da ima raznih disciplina u kojima mpgu postati sampioni. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Mislim da su njihova takmicenja daleko korektnija i postenija u odnosu na izlozbu pasa,na izlozbi pasa se skoro vec unapred zna ko ce biti sampion,kao sto je slucaj i na izlozbama ptica i sitnih zivotinja,ovako je bolje pobednik je onaj pas koji skoci najvise ili najdalje,koji povuce veci teret ili sa odredjenim teretom za sto krace vreme predje odredjenu kilometrazu.
 
Bez uvrede druze,ali vidim da nisi bas upoznat sa ovom rasom,mogu i oni da idu na izlozbe,ali u Americi.U velikom broju zemalja postoje takmicenja pit bulova u skoku u vis,vuci tereta,a koriste se i za neka ne bas tako prijatna takmicenja.Njihova selekcija je vrsena na kvalitet borbenih sposobnosti i uklanjani su iz priploda psi koji hoce da napadnu coveka,zato bih titule za sampiona u cuvanju ljudi i objekata pre ustupio sarplanincima,kavkascima,azijatima... Nisam imao nameru da provociram ili da pametujem,vec samo da napisem da ima raznih disciplina u kojima mpgu postati sampioni. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Mislim da su njihova takmicenja daleko korektnija i postenija u odnosu na izlozbu pasa,na izlozbi pasa se skoro vec unapred zna ko ce biti sampion,kao sto je slucaj i na izlozbama ptica i sitnih zivotinja,ovako je bolje pobednik je onaj pas koji skoci najvise ili najdalje,koji povuce veci teret ili sa odredjenim teretom za sto krace vreme predje odredjenu kilometrazu.

Kavkaski ovcar njega bi zakonom zabranio nisi mozda imao prilike da se sretnes sa njim na samo.Coveku je izasao iz dvorista, ja najebo i jos platio kaznu sto sam se branio.
 
@ Milosevic. Ne ljutim se drugar,tu i jesmo da nadopunjujemo znanje.Znao sam za neke od disciplina u kojima se takmice ali sam mislio da to pojedinci organizuju i da nije legalno.Sada vidim da su ta takmicenja u svetu priznata.Takodje znam da u vecini zemalja nisu priznati kao rasa (neopravdano) i da se smatraju kao psi opasni za ljude,sto takodje nije tacno.Moj najbolji drugar drzi staforde i pouzdano znam da su sto se tice ljudi totalno bezopasni.:ppozdrav:
2aevc7.jpg

Pas Bingo,najveca maza u komsiluku
 
"Kavkaski ovcar njega bi zakonom zabranio nisi mozda imao prilike da se sretnes sa njim na samo.Coveku je izasao iz dvorista, ja najebo i jos platio kaznu sto sam se branio".
Imao sam do pre 6 godina zenku kavkaskog ovcara,ekstra cuvar,a inace je bila maza prema svima u kuci.Za tvoju situaciju je kriv vlasnik i njega treba strpati u zatvor,ako nije u stanju da lepo ogradi dvoriste onda ne bi trebao da ima opasnog psa u dvoristu.
 
Poslednja izmena:
Drugari kakvo je vreme kod vas???Ovde kod mene je strasno zahladnelo.brrrr vetar duva pada sneg kojeg vec ima 2cm bar kod mene,znaci ko da je januar,a cujem da ce valjda vecerasnja noc biti i u minusu...
 
Kod mene prava zimska idila sneg, vetar ,hladno..
Za ujutro najavljuju -4 dok vikend i do -10 brrrr

- - - - - - - - - -

A sto se tice ovih pasa tipa bul..daleko im lepa kuca..Hebo psa kojeg ne smes da pustis sa povodca..
 
Nazad
Vrh