svastara

Cestitam kolega,neka budu napredni,glavati i korisni a usati kad pocnu da se kote da budu brojcano bar kao ti na slici.:ppozdrav:
 
Hvala druze, od usatih cekam 2 legla tako da se nadam da ce ih biti i vise nego ovih :ppozdrav:
 
Bice,nego sta ce! I kod mene haos zivi-Sve sto ima od zenskih zivuljki poludelo.I terijerka i matora kuja nem. ovcara traze da se pare,kod golubova pilad ko pesnice a zenke vec snele druga jaja.Jos samo i usate da polude sa dva i po' meseca.....pa kud cu onda...:haha:
 
Jel neko uzima majicu i kačket?Nešto mi puno košta,ili možda grešim!?Reklamiranje nečega košta mnogo manje,ili je džaba....!
Polo majica u Pančevu košta 150din.a kačket isto...To je 300din..I naj bolja sito štampa ne košto 700din...Ma dajte ljudi pa nismo više u Demokratiji!
I otkud ja znam da li kačket sadrži Alfatoksine?:haha:....
 
crni tekir, ovo su cuvari mojih kunica.

2ic6rtx.jpg


Meda - NLT

119tims.jpg


Ronda - Rotvajler

Veruj mi da je lisica, kad je zimus bio sneg, spavala u senjaku. Bratu je copor sakala za noc, podavio 32 kokoske i 2 petla.To je utvrdila komisija lovackog drustva i lovocuvar, komsija. Na bonitiranju jedva su izbrojali ponekog divljeg zeca, a fali i dosta srnece divljaci, uskoro ce loviti samo sakale. Poslastica su im vezani psi, ne biraju kojoj FCI grupi pripadaju. Dok gazda cuje da se nesto dogadja u avliji, oni su ga vec odneli. Pozz
 
Detelina se sadi u jesen ja nisam znao, ali ni sad nije kasno.Imacu je dovoljno za svoje potrebe ako ne bude suse kao prosle godine.I da dodam da je 1kg semena lucerke skoro 500din
 
Koliku povrsinu mozes zasejati sa jednim kilogramom semena??
Lucerka se seje u jesen i u prolece. Jesenju setvu treba obaviti krajem avgusta ili pocetkom septembra. U prolece u martu-aprilu. Setvena norma je po 1 hektaru: rucno ili omaske od 25-30 kg semena, a masinski gustoredno-sejalicom od 18-25 kg. Jesenjom setvom dogodine se dobija 1 ili 2 otkosa vise. Dubina setve je od 2-2,5 cm. Kad nikne, proveriti da li je jede buba i obavezno je prskati insekticidom i herbicidima protiv korova.

f53sl3.jpg


Ovako treba da izgleda lucerka za usonje. Pozz.
 
Svaka cast za lucerku bas volim da vidim ekstra robu ali ja praktikujem sa jos tanjim stabiljkom ovde imas 60% iskoriscenje a u ovom drugom varijanti cak do 85% do 90% iskoriscavanje.Veliki pozdrav
 
Poslednja izmena:
Za kuniće je tanka stabljika lucerke,tu je bsanji u pravu.One sa debelom stabljikom su za veće životinje,napr:eek:vca,koza,telad,junad.
 
Nazad
Vrh