svastara

Pilici ti dizu prasinu , ako mislis na tovne ? a to kunicima smeta jer teze disu a moze da dodje i do komplikacija jer samo disu na nos , mogu i pokupiti vaske od pilica , zavisi koliko su odvojeni od pilica ......
 
Pa od pilica su dvojeni nekih 2m a pilici se drze samo jednom godisnje nekih dva meseca pa ih koljemo.
 
To su ti trikolor reksovi,nista posebno sem sto imaju lepo krzno inace su nesto ispod srednjeg rasta pa pretpostavljam da zato nisu rasprostranjeni kod nas.
Kao i sve ostalo Amerikanci najvise gaje svoju rasu.
 
Kolko sam ja skapirao ovo je ''Rhinelander'' na engleskom ovako pojma nemam kako se zove i rastu do 10 kg i nesto vise ...a ne bude ispod 6 kila onda se smatra da nije dobar...tako oni kazu u objasnjenju ove rase....jel to nesto slicno sa trobojnim sarcem,engleskim sarcem ili trikolor rex...pojma nemam ali svi su slicni definitivno
 
Nasao sam u kini najevtinije su 850$ od 2.2KW najmanja do 3500$. Ovi nasi sto sam gledao na sajmu traze 2500jevreja isto od 2.2 KW.
 
Meni je poslao Makkunic link za kompaniju koja pradaje granulirke, blizu Nisa je , Knjazevac mesto se zove. Kostaju oko 1450 eu plus pdv, a mlin je negde oko 1800 eu plus pdv.
 
@ Peto 1
Dali je to granulirka u kompletu sa mlinom za 2500 e ? jeftinije je nego sta sam predpostavio. u CG ih nijesam gledao pa razmisljam da kupim da pokrenem menu malu proizvodnju posto generalno imamo problem sa nabavkom granula kao i cijenama istih . hvala vam na odgovoru.
 
Ma sama granulika bez iceg dodatnog. To su nudili prosle godine na poljoprivrednom sajmu, a sad koliko kosta danas neznam jer sam im se lepo zahvali i otiso od standa.
 
Najaca scena jutros ...sto me nadje,,,zovem ja u oglase da pitam za zeceve ima li sto i tako,zovem prvog koji mi kaze da ima da prodaje ''ORIJASE'' stare mjesec dana i da su mu ispali tj ima 2 bijela dva siva dva sivobijela dva sarena i stari su mjesec dana i cijena im je 15 e jer su cistokrvni pravi orijasi kako on kaze ....aj dobro zovem ja drugog koji mi kaze da ima orijase isto i ja ga pitam jesu cistokrvnbi pravi i to on mi kaze jesu oni su crni a majka im je sivobijela prava ima sigurno 6 kila ako ne i vise on je vec bio onako bolji njegovi pravi orijasi su 10 e ...e kad sam treceg zvao i koji mi je rekao da ima orijase isto jel naravno svi drze orijase ja pitam sta ima i koje boje on kaze ima dva odrasla muzjaka bijelog i zelenog i ja sa cudjenjem pitm zelenog:haha: i on ladno ono kaze da da zelenog orijasa...e i od tad vise nisam, zvao nikog iz oglasa
 
Na internetu dosao sam do informacije za firma METALKOp iz Backi Jarak, koja izraduje masine za peletiranje. Pisite mi informacije za nje ako neko ima. Hocu da nadjem peletirke ali da ne e kineska.



Upisite svoje lokacije da ne bude zabune ako koji post nestane.
 
Poslednja izmena od urednika:
Peto za METALKOP i Backi Jarak samo ovo sam nasao na netu:
METALKOP Backi jarak
Veljka Vlahovica 35
063 849 8694
021 847 377
Nije imao web adresu. imaju i klip naypu toube ali sad nemem vreme da ga nadjem posto sam na posao. Peto molim te javi se posto ti si vec u srbije a ovo je i za ostali. I pisete mi sta ste uradili. Ja hocu da nadjem peletitke sa malim kapacitetom.
Pozdarv
 
Nazad
Vrh