svastara

Odg: Svaštara

žećo je napisao(la):
ječam ne!!! a koju vrstu žita(žitarica) misliš?

Zašto ne ječam?
ja svoje hranim kukuruzom i ječmom,sijenom i svježom travom. I nikad im nije ništa. Od ječma im nije ništa, nego, pšenica se baš ne smije davati.
 
Odg: Svaštara

perje je napisao(la):
žećo je napisao(la):
ječam ne!!! a koju vrstu žita(žitarica) misliš?

Zašto ne ječam?
ja svoje hranim kukuruzom i ječmom,sijenom i svježom travom. I nikad im nije ništa. Od ječma im nije ništa, nego, pšenica se baš ne smije davati.
nemislim da ječam NE u prehrani -nego pred eventualno parenje manji omjer ječma u smjesi pogotovo ljeti jer ječam "grije".a za pšenicu si u pravu.sviježu travu nedajem jer se već od par listova maslačka kuglice polijepe(onako 10-ak zajedno)pa neželim riskirati
 
Odg: Svaštara

to sve zavisi od zecice neka pravi gnezdo deset dana pre kocenja a neka zadnji dan ja je pustam u kotilicu osam do deset dana pre kocenja
 
Odg: Svaštara

Ja je pustim 2-3 dana pre u kotilicu..., dobro sto je necu deset dana pre pustati da prlja kotilicu! Maximalno 3-4 dana pre kocenja dovoljno je otvarati kotilice!
 
Odg: Svaštara

Onda stavi gnezdo u kotilicu i ona ce nastaviti da pravi gnezdo u kotilici.
 
Odg: Svaštara

Pa ti cim vidis da se cupa i pravi gnezdo otvori kotilicu, to nije problem za raspravu sve je individualno svako ti je dao svoje okvirno vreme, a ti ces vec videti po zecici i ubuduce ces znati.Nekim zecicama mozes ostaviti stalno otvoreno ako ne prljaju unutra.

pozzz
 
Odg: Svaštara

Sve zavisi na kakvoj podlozi drzis zeceve, ako na zicajon podlozi budi siguran da ti nece napraviti pre gnezdo u kavezu. Primetices dva dana pre kocenja da grebe ko lud zicastu podlogu i da je nervozna, onda samo otvoris kotilicu a to je uglavnom dva dana pre kocenja i tamo ti napravi ona za par sati gnezdo i to je to. Ako su na tvrdoj podlozi, onda zna par dana pre da napravi gnezdo....
 
Odg: Svaštara

Bok :cao:
Moje kunice su prije znale obavljati veliku i malu nuždu u kotilici. Nisam mogao očistiti jer bih tako bacio i gnjezdo. Imam kotice otvorenog tipa (kao ladica radnog stola). stavljao sam im 6-7 dana prije koćenja. Sad sam nabavio nove, neznam jel će biti prekasno ako im ju stavim u boks 2 dana prije koćenja. jer ako stavim ranije, bojim se da će ju opet zaprljati.
 
Odg: Svaštara

Takvih problema nemam Panonke kulturne u jedan cosak a kotilica je stalno otvorena iako mogu i da zatvorim ali dosad nisam ni jednom primetio da prljju unutra u kotilici.
 
Odg: Svaštara

Moje zečice posle prvog koćenja sve nauče zašta služi kotilica.... i nemoram da im zatvaram... Zatvorim samo zato da ih lakše uhvatim, kad ih stavljam na parenje.... i onda zaboravim da otvorim kao prošli put i okoti se na žici.... Fala bogu pa je bilo vrućina i na vreme sam primetio ujutro i odma sam joj otvorio ujutro i male stavio u kotilicu, i ona je posle očupala još dlake i fino ih smestila.....
 
Odg: Svaštara

Dečki, imam jedan problem,a pošto je naziv teme Svašta, stavit ću ga tu.
Jedna kunica je izgleda polomila zadnju desnu nogu. Nije bređa. Neznam kako je to uspjela, ali, zanima me ima li joj spasa, ili ju moram zaklati sutra-prekosutra. Mogu li joj ikako pomoći?
 
Nazad
Vrh