svastara

Odg: Svaštara

U tiganj i cao... bice drugih! Ostavices silne pare kod veterinara
 
Odg: Svaštara

Nema druge :sta:
Ja baš nemam sreće s tim kunićima. Morat ću ju zaklati pa nabaviti novu. Vidim da vi ssvi hvalite panonce, ali kod nas u Hrvatskoj ih nema, tražio sam po oglasniku i nema. Morat ću opet nabaviti.
Pozdrav i hvala na odgovoru
 
Odg: Svaštara

Hrvatska je sirok pojam mesta boravka. ako si u nekom vecem mestu raspitaj se za udruzenja sitnih zivotinja mora da ima nekog ko gaji i kunice a medu njima i Panonce.
 
Odg: Svaštara

i ja sam tek čuo za tu rasu kunića,tj odkad posjećujem ovaj forum.
i kako pišu članovi ovog foruma panonac je bolji i od kalifornijskog i od bijelog novoz. i od ukrštanja tih rasa i ostalih hibrida.nadam se da će ta rasa ili hibrid doći i do naših krajeva......
 
Odg: Svaštara

taj KUNIC je nesto najbolje sto je moglo da izadje iz laboratorija.....kunic vrhunskih karakteristika....
visoka skotnost,majcinski instinkti izvrsni,super randman,otporan na bolesti.....jednom recju,idealno!
 
Odg: Svaštara

Kao Bogomdana :haha:
Koliko vam prosječno komada okote panonske kunice?
Kalifornijske mi imaju 6-7 komada. Prijatelj je miješao muškog orijaša i ženke bečke plave i kalifornijske i imao je 8.
Ja bih probao uzeti Panonske, da probam jer ih vi svi hvalite. Nažalost, kod nas u Hrvatskoj nije baš popularna. Ja ni sam ni čuo za nju dok nisam došao na forum.
Šteta, baš šteta. :sta:
 
Odg: Svaštara

Kupi panonca pa ces videti sta je kocenje preko deset komada...ja sam zadnji put imao kod zenke 13 komada! Okey to je preterano, pod njom sam ostavio samo 8 komada, ali ako imas zenku u isto vreme i ima manje samo ubacis kod nje i to je to.Bitno je da bas ne bude 8 komada vise pod njom, jel onda se gubi kvalitet,mada i to zavisi i od majke,mlecnosti i tako dalje.Ja imam jednu zenku uvek ostavljam pod njom 10 kom i svi su isti,ali to kao sto kazem ne moze svaka zenka. U proseku uvek ostavis 7-8 komada pod njom i nemas problema.
 
Odg: Svaštara

Ma kupio bih ja panonce, i više njih, ali ih nema kod nas. Da sam iz slavonije otišao bih ja po njih k vama u Vojvodinu, ali nisam. Šteta :sta:
 
Odg: Svaštara

prijatelji imal neko iskustva sa činčilom kao kućnim ljubimcem, držanje u kući, maženje igranje... jel postoji ta mogućnost.
 
Odg: Svaštara

Resio sam da promenim rasplodna grla, imam jos dve zenke koje su ostale pa ako nadem za njih zainteresovanog onda ce otic, ako ne idu u lonac onda. Sjajne su bile majke, tek sad treba da budu najbolje posto su godinu ipo dana stare, ali sam odlucio da uzmem ono najbolje sto se moze iz prve ruke iz Kaposvara pa sam onda mirne duse. Roknicu par slika kasnije.
 
Odg: Svaštara

najbolje sa godinu i pol starosti hm:haha: pa koliko dugo držite ženke srednje teških pasmina ili koliko okota,a vjerojatno i način ishrane igra bitnu ulogu. :ppozdrav:
 
Odg: Svaštara

žećo je napisao(la):
najbolje sa godinu i pol starosti hm:haha: pa koliko dugo držite ženke srednje teških pasmina ili koliko okota,a vjerojatno i način ishrane igra bitnu ulogu. :ppozdrav:
Pa poenta je u tome koliko forsiras jedinke, ja na primer 6-7 okota odradim kod zenki godisnje, to je meni dovoljno. Ovako 3 godine jedna zenka sigurno ce da izdrzi, drugo je to kad na 14 dana paris jedinke onda se menjaju zenke verovatno svake godine, no ne svaka verovatno ima zenki koji ce izdrzati i taj tempo 2-3 godine. Igra naravno i hrana ulogu.
 
Odg: Svaštara

Dve zecke u isti dan mi se okotile,prvo kocenje,jedna 9,druga 8,svi mrtvi!U kavezu su obe,kotilice,hrana,voda,sve su imale i svi mrtvi!Sta je uzrok?Hvala na odgovoru... :ppozdrav:
 
Odg: Svaštara

Jesu li ti zecice bile stalno u istom kavezima ili si ih stavio pre kocenja u kavez?

Dali si ih moda zadnjih dana mozda stavljao na probno parenje ili vatao rukama i pipao pa su skakale po kavezima?

Jesu li ti kavezi napolju ili u prostoriji gde nemogu da ude ker macka ili mozda glodari i uznemire zecice?

Retko se desi da se okote i da svi mladunci budu mrtvi to mora da je neki spoljni faktor u pitanju.
 
Odg: Svaštara

aaaaa baš šteta!!
dobro kaže peto1, spoljni faktor je u pitanju!
imao si i prije sličnih problema s novozelandkom!!!?
bez ljutnje ali nešto neradiš kako treba!
više sreće drugi put :ppozdrav:
 
Odg: Svaštara

Nov je kavez pravljen,od zekana odmah u taj kavez sam ih stavio,znaci od pocetka su tamo!
U zatvorenoj prostoriji je kavez,nema ni miseva ni pacova a pas i macka su non stop napolje,vrata su stalno zatvorena!
Prve zeceve sto sam imao bili su svi dobro,bili su na podu pusteni,kotili se,sad sam hteo da malo to sve dovedem u red,sad nista!Sad zekana opet moram da pustim pa videcemo sta ce da bude!!
Hvala peto1,hvala žećo...
 
Odg: Svaštara

E samo da vam javim da mi je od 19 malih koliko je okotila jedna zecica ostalo 14.Danas im je 9 dan i ovi sto su ostali svi izgledaju debeljuskasto i zadovoljno.Nadam se da ce oni preziveti.Hvala svima na savetima i podrsci.Kad male stvari ucine coveka toliko srecnim,kao sto je slucaj kod vecine nas ,onda na ovom forumu ima puno dobrih ljudi i pravih prijatelja :D
 
Odg: Svaštara

@ SasaK

Jesi li postavio koju fotografiju svog kunicnjaka kaveza pa da se vidi mozda im je kavez problematican ili kotilica mali ulaz pa se zenka povredi. nemoguce da svi krepaju. Moguce 1-2 da ih slucajno nagazi ali da svi budu uginuti to je vec problem.
 
Odg: Svaštara

Neznam dali se nekom desilo ali meni jeste, prvi put. Od 8 kalifornijskih iz legla, koje sam pregledao da bi odvojio mužijake od ženki, nisam našao ni jednog. Dakle, 8 kunića, osam ženki. Čitavo leglo.
 
Nazad
Vrh