Suncokret 2024

Prskao sam ga ekobusterom 2 smrdi da nema dalje konzul sam pičio zbog insekata i žgadije jesam sačuvao sam ga ali.samo na.kratko do leda koji ga je istuko skroz
 
Ja.sam njime odbjo divljač i zečeve smrdi ko djavo , prevara jeste ono za čega je stvarno namenjen
 
Poslednja izmena:
Koliko grama tribenuron metila idete po ha u splitu ? Prvi put od kad sejem suncokret nisam radio tretman na crno nigde zbog suse. Dilema mi je i da li pomesati sa Floydom na par mesta gde su bas dosta krenuli uskolisni. Prosle godine sam odradio jedan hektar koji mi je najdalji da se ne bih setao i nije bilo problema, jedino sto je suncokret bio dosta veci nego ovaj sad.
 
Poslednja izmena:
Ja sam prosle godine isao parcele 20+20, negde i vise na HA, zavisi.kako gde je bilo trave. A veliku vecinu parcela sam odradio tako sto sam mesao hemiju i nisam imao.nikakvih problema. Suncokret ok, prskanje uspelo extra. Isao sam odmah 40gr/ha + pola doze za uskolisno.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
A ja nzm koliko ovog da koristim,jel da se drzim upustva ili klasicno povecanje doze kao kod ovih iz kesica,kineskih,indijskih itd tribenuron metil-a ?.
 
Išao sam dva puta ali jače od ove preporuke, tačnije 30+20 i sve je bilo ok. Ovi suncokreti izgleda mogu da trpe i povećane doze ekspres hemije.
 
Jel može da se prska protiv sirka ako je suncokret u fazi nicanja,ima i koji je nikao.
 
Prskano totalom pre nicanja,jel ova ostecenja na kotiledonima zbog toga ?.Bilo je padavina valjda kad je tek nikao suncokret pa je zemlja pala na listovima.
 
Jeste delili kletox na dve doze?
Imam jak napad sirka na 2-3 njive.
Kad najranije prskati?
Sirak je vec 10-15 cm a suncokret 2 para.
 
Ovu njivu sam kupio prosle godine i to je najgore.
d55161a6ff0ab3548c5a14aa955d2eb8.jpg

f9ad5b465ea88fd890c1cd4b169f24ea.jpg



Jedan agronom preporučuje dve doze od 0,5l /ha kletox extra, sutra prvu.

Drugi agronom kaze cekaj da se ovremeni iedna puna doza.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh