Suncokret 2024

Da li čekati da izadje još sirka pa prskati samo jednom ili da oprskam sad ovo što je izašlo pa za dve nedelje npr još jednom?
Uzeo sam Galenikin Spektrum
 
Ja sam jednom radio vibalom pre par godina zbog ambrozije i nije bilo problema po prinos jedna od boljih njiva te godine. Kako se cini ista njiva ce i ove godine morati da se radi Vibalom. I ako u medjuvremenu u psenici i kukuruzu nisam primetio ambroziju.
 
30.04 sam posejao suncokret zbog vetruštine i komšijskih useva nisam smeo prskati na crno ,radio bi u subotu ako vreme dozvoli. Dal je to kasno ne verujem da je progledo za 4 dana
 
Oprskao suncokret fuziledom i za pola sata krece kisa, oce biti ista od prskanja? Koliko dana posle fuzileda moze da se prska sa expres wg u punoj dozi od 30 g po ha? Palamida i sirak me ubijaju, prskao i dubinsko i totalom, i opet ih ima
 
Oprskao suncokret fuziledom i za pola sata krece kisa, oce biti ista od prskanja? Koliko dana posle fuzileda moze da se prska sa expres wg u punoj dozi od 30 g po ha? Palamida i sirak me ubijaju, prskao i dubinsko i totalom, i opet ih ima
Ја сам имао ситуацију да ме је ухватио пљусак док сам прскао (нисам сигуран да је био фузилејд) и успело је све нормално.
Ове године сам сунцокрет опрскао тоталом 2л/кј, тербутилазин 1л/ха и с металохлор 1л/ха због сирка јер га има баш много (нисам хтео да чекам фузилејд). То је било дан после сетве односно дан пре оног захлађења. Сирак скоро да није такнут, једино је попонац мало кренуо да суши али њега ни нема нешто пуно а сунцокрет је пре два дана кренуо да излази.
Да ли да радим фузилејдом у 2 туре или да идем једном пуну дозу?
 
Oprskao suncokret fuziledom i za pola sata krece kisa, oce biti ista od prskanja? Koliko dana posle fuzileda moze da se prska sa expres wg u punoj dozi od 30 g po ha? Palamida i sirak me ubijaju, prskao i dubinsko i totalom, i opet ih ima
Navodno zastitari kazu 7 dana tu negde, mada sam ja isao i dan za dan nekada i u isti dan nisam primetio problema, e sad....mozda neko iskusniji zna bolje
 
Da li postoji neko rešenje protiv divljih golubova, prave haos u suncokretu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav, od prosle godine sejem suncokret. Ove godine na jednoj parceli izbio sirak, krenuo zajedno sa suncokretom. U pitanju je pioneer le99. Nije greska prvo raditi sirak pa sirokolisne posle par dana?
 
Да ли је вредело?
Прошле године ми је маказар појео 3.5 јутра сунцокрета а ове године вране повадиле 2.5 кукуруза. Мислио сам да им тако насумично побацам мало кукуруза да имају да једу али нисам да се не би намамили па да кад поједу то да крену да једу усев.
 
Шта грицка листове на сунцокрету, кренуо је напоље и сваки котиледон, је до пола огрицкан? Са пешчаром сам имао прошле године посла и он звекне цео котиледон, а ово само га грицка крајеве?
 
Nazad
Vrh