Suncokret 2024

Sakalak je u pitanju. Ne znam sta se desilo slikama, kada sam izbacio preko tapatalk-a delovala je ok rezolucija. Sad preko Chroma mi nesto nije ok a ne mogu da izmenim post
 
Kukuruz posejan u vlazi na 8-10 cm potom presao valjkom.
E sad da li je pametno posejati i suncokret na toj dubini gde jos ima neke vlage?
Da znam da nece pasti kisa pre nego sto nikne i njega bi povaljao, ipak ne bi se usudio.
 
Od ponedeljka najavjuju čestu kišu,
čemu tolika žurba?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kukuruz posejan u vlazi na 8-10 cm potom presao valjkom.
E sad da li je pametno posejati i suncokret na toj dubini gde jos ima neke vlage?
Da znam da nece pasti kisa pre nego sto nikne i njega bi povaljao, ipak ne bi se usudio.
Ta dubina je i za kukuruz rizična a ne za suncokret, ja ne bih to radio a ti kako hoćeš.Možda kad bi ostalo ovako toplo pa da ga izvuče na brzinu.
 
Moj suncokret tačno 7 dana od setve na nekim parcelama krenuo da klija, a na nekim još uvek stoji seme u prašini, posejano sve otprilike na 5 cm dubine, e sad pitanje dal će satruleti to seme u zemlji do neke veće kiše?
sreća pa sam odustao od setve kukuruza ...
 
Jel ti se dešavalo prijatelju da stoji seme po 10 dana pa posle kiše da krene da niče?
Ovde kod nas zasušilo baš dobro ...
Крене и после пар година али тренутно проблем можеш имати са неједнаким ницањем и сазревањем на јесен.
 
Moj suncokret tačno 7 dana od setve na nekim parcelama krenuo da klija, a na nekim još uvek stoji seme u prašini, posejano sve otprilike na 5 cm dubine, e sad pitanje dal će satruleti to seme u zemlji do neke veće kiše?
sreća pa sam odustao od setve kukuruza ...
Zasto se zurilo ako je takva situacija??
 
Jel ti se dešavalo prijatelju da stoji seme po 10 dana pa posle kiše da krene da niče?
Ovde kod nas zasušilo baš dobro ...
Što rekoše kolege problem je kad će biti kiše da nikne i taj u suvom, razlika do 3 dana u nicanju se još i ispegla a više sve teže, jedan drugog guše i zasenčuju.On u suvom može da stoji dugo (ko u džaku) ali nije dobro zbog ovog što je u vlažnom.
 
Nazad
Vrh