Suncokret 2023

Kad već spominješ plodored, suncokret bi trebao da ide svake pete godine najmanje....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sejao suncokret-suncokret na jednoj parceli, cak imao bolji prinos nego gde je bio na tuluziste. Neoma pa sumiko.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Sejao suncokret-suncokret na jednoj parceli, cak imao bolji prinos nego gde je bio na tuluziste. Neoma pa sumiko.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
И код мене је тако било само што је оба пута била неома.
 
Ja praktikujem na 3 ili 4 godine suncokret zavisi u kom delu. Jednu njivu radim suncokret-psenica-suncokret jer mi tu nije za kukuruz a uzimam je u paketu sa jos 3 mnogo bolje njive pa je nuzno ovako ali nadjubrena je ove godine stajnjakom za suncokret dogodine, pa se nadam da stajnjakom malo ublazavam to sto suncokret iscrpljuje zemljiste i tu i na njivama gde idem na 3-4 godine suncokret. E jedino do sad nisam orao suncokretista, da moze da se tanjira ne bi bio problem ali po ovom vremenu pitanje je i kad ce da se ore uopste o tanjiranju nema ni pomisli.
 
Na prvi pogled ovo izgleda odlično. Još da imaš i prinos na kraju, bio bi pun pogodak. Da li je ovaj snimak bio pre oluje ili posle?
 
Ne znam tačno kad je bila oluja, pošto je bilo u više navrta kod nas, snimak sam uradio 2 Avgusta

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Radio sam i ja oglede NS suncokreta.Ronin je bio 4050 kg/h, Kruna 3750 kg/h,Sanol 3350 kg/h.Pored tih ogleda posejao sam i seme od prošlogodišnjih ogleda koje mi je preteklo.Dositej je prebacio 4000 kg/h a Kiril ispod 2000 kg/h.Kiril je polegao od one oluje i zato nije dao dobar prinos.Do njega Dositej nije polegao ni jedan.Svake godine sejem NS suncokrete i još po neki od Singente.Ronin rodi uvek približno kao Kondi.Ove godine je bio mnogo bolji od Kondija.Za narednu godinu ide Ronin na celoj površini pod suncokretom.
 
Ufff, to je bas preterano!
Desava mi se ali retko da ide suncokret u monokulturi 2 godine ali zato picim suncokret psenicu u ritu vec ko ce ga znati koliko godina unazad!
 
Ufff, to je bas preterano!
Desava mi se ali retko da ide suncokret u monokulturi 2 godine ali zato picim suncokret psenicu u ritu vec ko ce ga znati koliko godina unazad!
Ni ja ne praktikujem nikad suncokret u monokulturi, ove godine imam jedno 8kj, iseckao štapove, tanjirano i gruberisao, još uvek ne znam šta da sejem na proleće, da li opet suncokret, ili kukuruz, prvo sam hteo sirak, ali čujem da su imali problem sa otkupom pa ne bih da rizikujem.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Da li se to meni čini ili su glavice ovog Dositeja nešto povijene i čudnog ćoškastog oblika?
 
Nazad
Vrh