Suncokret 2022

Nisam primetio taj problem.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ja sam ipak prerešio i posle 6 godina umesto expresa uzeo clp hibride,narucio sam Bacardy i Michigan. Sve se vise po njivama pojavljuje samonikli express (pogotovo pionir-posto njega najvise kombajn prospe) pa valja par godina raditi clp.
 
A jel istina da ove Ekspres hibride je posle jako teško uništiti kao samonikli u narednoj kulturi, npr pšenici, za razliku od konvencionalnih i da to traje naredne 2-3 godine?
Nisam imao problema u zitu ga i ne bude, ugusi ga sklop. U kukuruzu ga lako resim. I onda kad dodje usncokret nisam ga primetio.
 
Ja sam ipak prerešio i posle 6 godina umesto expresa uzeo clp hibride,narucio sam Bacardy i Michigan. Sve se vise po njivama pojavljuje samonikli express (pogotovo pionir-posto njega najvise kombajn prospe) pa valja par godina raditi clp.
Sybaru je dobar bas dobar.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Jeste,sejao sam ga i super se pokazao u ranoj setvi,a za setvu posle 20og aprila nikako,do oktobra nije mogao da sazri,na kraju sam ga skinuo sa 14% vlage,nisam mogao da cekam vise,samo moj suncokret ostao u ataru pa su ga ptice urnisale.
 
Bio je i ovde dobar prinos,ali je problem bilo sazrevanje. Doduse posle toga nisam vise sejao Subaro,samo Sumiko.
 
Ja sam prosle godine sav suncokret koji sam imao u Vrscu bio posejan izmedju 8 maja i 18maja, i pola je bilo pod Sumika i Subara, prinos je bio bolji kod Subara za jedno 300kg/kj otprilike, vrsili smo ga oko 15 sept i sve je bilo u jus vlaga.
 
Ove godine uzecu za proba LG neki expres, pa pored Lg bice Sy neki Clearfield i Pionir Le99
 
Ja sam sejao bacardi i sybary dok ovrsem bakardi stigne i on. Retko kada sejem posle 15 aprila osim kada nemoze zbog kise. Sada samo sybaru imam 5 kulture nemoram i suncokret da delim na pola da bude 6 kultura. Ko da opere prskalicu toliko.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ove godine skoro ista povrsina pod suncokretom kao prosle. Hibridi Le99 i Diamantis i mozda jedan hibrid za probu videcu da li iz ove semenske kuce ili iz neke druge. Prvi put mi je prosle godine neki Syngentin hibrid tj Diamantis imao na par njiva bolji prinos od Le99. A imao sam ranijih godine Subaro, Sumiko i Neomu.
Samo na 5ha sam zaorao 250kg/ha 3x16 jer te njive radim kratko i nisu bas djubrene bog zna kako. Setvu planiram na 23cm, a predsetveno videcu bice nekog azota u malo redukovanoj kolicini, jer mislim da ce na suncokret najmanje uticati smanjenje azota
 
46e7daa729929a2b3928f916da6d7f68.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh