Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da se ne ponovi ono iz prosle godine.Bela trulez,crna gljiva i sve ostale bolesti...Uz sve to je i regulator rasta da ne ode biljka u nebesa pa polegne...
Odradio sam neke parcele sa 0,5l/ha,0,7l/ha i neke sa punom dozom 1l/ha,pa cemo videti jeli to valja cemu.
 
Gde si uzimao retengo mozda bi i ja mogao probati koju njivu oprskati,a najvise mozda na drzavnu tamo ide suncokret svake druge godine!
 
Ovo sto sampisao na predhodnoj strani ooprskanim redovima suncokreta od strane komsije,jel bi pomoglo da ga oprskam sa nekim mortonikom ili rastopljenom urejom ili nesto slicno?posto nije sav osusen vec degenerisan al i dalje zivi..
 
Ovo sto sampisao na predhodnoj strani ooprskanim redovima suncokreta od strane komsije,jel bi pomoglo da ga oprskam sa nekim mortonikom ili rastopljenom urejom ili nesto slicno?posto nije sav osusen vec degenerisan al i dalje zivi..
Preparat se zove Cirkon , ja lecim soju, koja je oprskana hemijom nekom za kukuruze. Moze i suncokret da se leci sa njim+Novalon 3x20 folijarno

http://www.ekoplantserbia.com/proizvodi/cirkon.php

[url]http://www.ekoplantserbia.com/proizvodi/epin-ekstra.php

[/URL]
 
Pazi sa urejom folijarno,pitaj nekog zastitara koliko procenata rastvor praviti da ga ne spalis

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
E bas bas korisni saveti..hvala..kakvo je vetrovito prolece bilo trebace jos kome ovakvi saveti..

- - - - - - - - - -

Kristal,vidim da je galenika distributer za srbiju,imas li ti neko mesto gde si kupovao taj preparat,da krenem odnekle sa potragom?
 
E bas bas korisni saveti..hvala..kakvo je vetrovito prolece bilo trebace jos kome ovakvi saveti..

- - - - - - - - - -

Kristal,vidim da je galenika distributer za srbiju,imas li ti neko mesto gde si kupovao taj preparat,da krenem odnekle sa potragom?
Ja sam kupio u polj apoteci,vec su znali jos ni objasnio nisam sta mi treba. Kolega to malo cudo stvarno deluje,malo pre sam dosao sa obilska, iznenadio sam se da posle tri dana vec se vidi veliki napredak 1300rsd kosta ha doza, ali vredi
 
Meni komsija sjebao suncokret prskao slepac kukuruz po najvecem vetru ono prosle nedelje kad je duvao 20m/s sa laudisom kad sam video njivu dobro se nisam slogirao na nekim mestima je preko cele njive obelio suncokret,a njiva je 200m duz znaci 1kj 28m sirine.Ja zvao ove iz PSS-a i pitao ih za taj cirkon,epin i amino kiseline da prskam sa njima da probam da povratim suncokret kazu nema vajde posto je lauds u pitanju.
 
imas srece kao i ja sa tvojim komsijom...svake ali svake godine mi otkine red dva prskalicom...ove godine mi je usejao 4 reda repe,pa sam to pretamburao i odmakao se pola metra od medje sa svojom redom suncokreta,ali majstor se ipak potrudio da se tradicija nastavi...ceo red na 600m je mrtav.
 
Nema vise radnika spala knjiga na dva slova sam je prvo isterao cisternu pa mu zemska dosla po njega i odvezla kolima po prskalicu video sam ga pre nedelju i koji dan da je isao ka Kucuri da prska!
Sto se mog suncokreta tice sa tim likom sam jako dobar i kad sam ga nazvao rekao je da cemo se dogovoriti da ce sve platiti i krivo mu kao sto se to desilo ali ja poucen nekim drugim slucajevima sam pozvao poljocuvarsku sluzbu i inspekciju da naprave zapisnik o pricinjenoj steti tako da sada sve imama crno na belo i u koloru slike uz zapisnik pa cemo videti na jesen mada se ne sekiram ako ne plati posle zetve suncokreta okosicu mu kukuruz koji se medji sa mojm njivom i naplatiti stetu.
 
Strucnjaci kazu ako je pojava pojedinacna uklanjati mehanicki, a ako je masovno onda prskati Ridomilom. Ima je i kod nas.

Problematicna parcela oko 4 hektara je dobila u subotu tretman sa Ridomil Gold pa ce vidimo oce ista biti kako treba. Prilicno se razboleo. Najveci problem jer je bilo vodoleza na toj njivi nakon nicanja kad je imao oko 4 lista
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh