Suncokret 2016

Vece su povrsine po suncokretom.Dosta njih je drasticno smanjilo kukuruz a posejali suncokret.
 
Ja u zivotu ovoliko suncokreta nisam posejao.Naravno na ustrb kukuruza.I da ima manju cenu opet je jeftinija proizvodnja,lakse i jeftinije kosenje,laksa priprema za psenicu....
 
Evo i moje katstrofe, njive bile zaprlozene, a prskanje na crno ocigledno nije uspelo...

 
Nisam ni znao da u zaparlozenim njivama rastu i kerovi!!!:osmeh:
Na ovoj drugoj slici najvise je zastupljen sirak koji ces lako moci oduvati u suncokretu! Tako da nema sekiracije!
 
@Manjevic na prvoj slici imas korove koji su bili i u vreme setve..znaci mogao je total u maloj dozi da resi deo problema..a druga ima sirak sto i nije problem ...furore to cisti a jeftin je.

Послато са Tab2A7-10F
 
13043247_1134557323241742_2537854084558701916_n.jpg

Rešenje za skakavce u suncokretu Skakolovka
5 kg. Po he. Ekseri od 2,5 cola


 
Poslednja izmena:
Čime da poprskam okolo salašišta usev da odbija divljač jer mi svake godine naprave ogromnu štetu?
 
Tomo....bitango.
Svasta sam probao_Od kalijumovog sapuna do nafte.Jedino mise cinilo da je dupla doza Nurel D prskana u krug oko njive bila delotvorna.
 
Kolega koja je to doza koliko da ga stavim,imam soju i kukuruz okolo salaša i poduplo bi sve da vidim dal će se manuti.
 
Probaj i sa bohorom ima sad ovih jeftinih i naspes u punu prskalicu 1-2l i oprskas suncokret sa njime posto jako mirisu zec nece da ih dira,a dobro je posto se miris aktivira cim ima malo vlage u vazduhu i jako duko mirise!
 
Nazad
Vrh