Suncokret 2016

Mislio sam sa rotorima od spremaca, idu dupli, a mogu ih posebno skinuti i zakaciti na traktor. To sam zaboravio da pitam, hvala sto si me podsetio.
Suncokret je mnogo osetljiviji od kukuruza kada je u pitanju razbijanje pokorice. Naravno ako je pustio dobru klicu. Kod mene na 3ha je prilicno jaka kora. Probao sam drljacu i valjke od setvospremaca. Posle 10m sam ostavio, pravio sam dosta stete. Necu ga dirati, jer javljaju kisu za vikend, ako mu to ne pomogne, presevanje. Verovatno bi tu najbolje odradio zvezdasti valjak i to da ga drzi hidraulika da radi tek koliko je potrebno.

9d150d5c3c3173bf8cf7b3a8d532e4fc.jpg
 
Стара ОЛТ-ова механичка сејалица са великом нагазним кочковима је најбоља за разбијање покорице!
 
Danas obisao suncokret i imam i sta da vidim, pocelo nesto da ga jede do zemlje, na jednoj uvratini ga bas lepo proredilo?

z61DEgS.jpg
[/URL][/IMG]
m5edcUR.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ja svake godine za takvu priliku u jednu bateriju sejalice sipam seme,ostale podignem u transportni polozaj i usejavam gde su usati pogrickali...
 
Meni za dva dana pojeli golubovi, dva lanca suncokreta, .... sutra preseljevam u iste redove, pa valjda ce biti nesto!:ideja:
 
Ima li nekih dobrih vesti sto se tice suncokreta ove godine? Te pokorica, te ga jede nesto.
Kod mene katastrofa bozija, em na prvim posejanim njivam nije uspelo prskanje na crno, em sada pokorica. Sutra ce otac otici da povalja kembridzem, pa sta mu bog da.
A cena daj boze da ce biti preko 35-36 dinara.
 
Moram da presejavam jednu parcelu pod suncokretom.Urnisali su je zicari.Posto je izvrsen tretman zemljisnim herbicidom Gardoprim plus,na njihovom sajtu pise da se u slucaju presejavanja sme sejati samo kukuruz.E sad,hteo bih posejati kukuruz na vec ponikli sucokret i preci totalom.Da li bi napravio neko s..nje na zemljistu,ako bi bilo koristeno toliko hemije?U jesen planiram uzorati i posejati psenicu.
 
Ja sam danas obisao sve parcele sa suncokretom i uglavnom sam zadovoljan, ima na moju srecu samo jedna parcela od 1 kj gde treba dosevati nekih 3-4 vrste. Ne znam sta je bilo, ili seme nije ni posejano ili ga je nesto pojelo, ja pre mislim da je nasa greska pri sejanju.
 
Danas obisao suncokret i imam i sta da vidim, pocelo nesto da ga jede do zemlje, na jednoj uvratini ga bas lepo proredilo?

z61DEgS.jpg
[/URL][/IMG]
m5edcUR.jpg
[/URL][/IMG]

Imao prije 2 godine problem da je preorano luceriste u proljece i misevi su tako isto pravili stetu u suncokretu ,samo odgrizu kotiledone a poslije i vece biljke.
 
Kod mene je nikla Neoma. Imam i lg za sada bolje izgleda tj brže je nikao i veći je isti dan sejano.
 
Na prodaju. Bice presevanja. Cekam da vidim posle ove kise kakva ce biti situacija.
 
Nazad
Vrh