Suncokret 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jus se ne može menjati kako kojoj zadruzi dune ili otkupljivaču.Ukoliko te neko bude hteo odrati za suncokret slobodno nazovi poljo inspekciju.To pričam ukoliko se JUS ne promeni na nivou države.Drugo je pričati šta koja zadruga nudi tj. traži od kvaliteta na prijemu.Prošle godine sam radio sa 11 vlage i 2% primesa.Bonificiralo se sve što je ispod 11% vlage na način da za svaki 1% manje vlage se dobija 0.5% na kilažu.Stim što se preko 2% primesa odbijalo za koliko jeste više.
 
E vidis kodnas nisu dodavali na kilazu ako je suvlje ali su oduzimali ako je vlaznije! A ako su primese vece od dozvoljene vrednosti nisu oduzimali samo ono koliko je preko dozvoljene vrednosti nego su oduzimali ukupnu vrednost primese!
 
ma deru samo tako,a u mom kraju najveca pljacka proslogodisnja je bila na kukuruzu,suncokret je bio....jos i dobar jer su dodavali ako je suv na kilazu,al koliko citam nekima nije naplaceno seme suncokreta dok u mom kraju su nas sve odrali za seme sa izgovorom ko jos danas poklanja nesto u ovoj drzavi
 
Ja sam svo seme dobio besplatno stim da moram da predam više od 2000kg/ha.Pošto to nije bilo problem ostalo mi je čak semena i za ovu godinu.
 
I ja sam seme dobio bezplatno ali su me odrali na vlagi! Ja merim na njivi 12% kad stignem do silosa vlaga je 14% a sija sunce ko ludo :sta: :udri: :zli:
 
i ja sam dobio zabadava ali kao"uslov" je bio 1200 kg/kj da predam,mada je moja zadruga gledala ako ja imam viska a neko manjka onda deo od mene prebaci tako da smo svi ispunili bonus,tako reci oni su po celokupnom predatom suncokretu uzeli prosek i ispunili smo svi kvotu
 
Dal je neko cuo da ce seme iz Instituta da se deli beslatno, jedan dzak kupis a jedan dobijes?
Dal je neko sejao 111 iz Instituta, kakav je?
 
ja sam ga sejao do pre dve godine, inace unazad sam ga sejao jedno 5,6 godina i bio je dobar e sad ga vise nesejem jer ima ga u kolicini ali je lak nema tezinu tako da nema ni nekog ekstra prinosa
 
Paja je napisao(la):
Dal je neko cuo da ce seme iz Instituta da se deli beslatno, jedan dzak kupis a jedan dobijes?
Dal je neko sejao 111 iz Instituta, kakav je?
jok,sve se kesira.
bogami,iz institua il' su digli kvalitet izrade semena il' su izgubili kantar sa cenama!
 
ja sejem godinama 111 i prinos od 20-22 metra po jutru,planiram i ove al zavisi od cene koliko cu sejati
 
neznam dal je neko gledao na B92 znanje na poklon gde su objavili da je tacno da u institutu novi sad kad kupis jednu vrecu semena suncokreta drugu dobijes besplatno
 
dragansavin je napisao(la):
neznam dal je neko gledao na B92 znanje na poklon gde su objavili da je tacno da u institutu novi sad kad kupis jednu vrecu semena suncokreta drugu dobijes besplatno
Tako kažu ako ne lažu.
Ja sejem NSH 111 svake godine.Nikad ga ne izostavjam iz setvene strukture jer me nikada nije razočarao niti podbacio.Prosek od 2000-2300kg po kj.Sa njim sam stigao i u zrenjaninske novine pretplošle godine.
 
'ebem li ga,mi smo pred put za rumski vasar, stali na institut,bas smo gledali seme suncokreta,cak je i kolega pitao za seme sremca,nit su nam nesto rekli za taj marketinski potez,niti neka reklama.
neznam.
 
Po meni mislim da su Syngentini hibridi (arena,dolby) bolji od ovih sa instituta. Bar se kod mene tako pokazalo
 
Pa mityoo di misliš ! Bolje da nisu završavali taj nadvožnjak , morao bi proći pored instituta ! :haha: :haha: :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh