Suncokret 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam dobio ni dinara.Kad su nudili akontaciju nisam uzeo a sad bice kad bude.
 
Ima li koga da mu je bar rečena konačna cena suncokreta?Kod mene u zadruzi je isplaćeno po 16dinara ,a čujem da sad neka zadruga plaća zadnju cenu po 17.12dinara....
 
i ovde je zaključna cena 16.80 din, bruka 175 E tona, i to još ne isplaćuju odjednom, nego na kašikicu :zli:
Post je spojen: [time]1257622424[/time]
_________________________________________________
Jugos je napisao(la):
Ljudi zbog te cene nemojte da sejete vise,kad im ne treba nece ni dobiti i gotovo! :nono:
a šta da sejemo, plodored se pita a ne ja, iskreno pokušavam i žito da izbacim, pa sad i suncokret da eskiviramo, kukuruz u monokulturi ovde ne može, ima zlatice, čak ni pončo ne pomaže.jel ima neko ideju o alternativnim usevima? :cao:
 
Pošto se može naći neki stariji samohodni kombajn za repu, da tera 2 ili 4 reda i da sve završava u jednom prohodu, ništa fensi, malo da se sredi i izremontuje?
Soju ovde niko ne seje, nisam je video godinama u ataru, ona se skida žitnim kombajnom, jel tako?
Možda bi nas izvukla uljana repica, ali o njoj nemam nikakvih podataka, šta, gde, kako, čime-možda bi mogla i da se otvori posebna tema o ovom usevu? :cao:
 
Farmer II je napisao(la):
Pošto se može naći neki stariji samohodni kombajn za repu, da tera 2 ili 4 reda i da sve završava u jednom prohodu, ništa fensi, malo da se sredi i izremontuje?
Soju ovde niko ne seje, nisam je video godinama u ataru, ona se skida žitnim kombajnom, jel tako?
Možda bi nas izvukla uljana repica, ali o njoj nemam nikakvih podataka, šta, gde, kako, čime-možda bi mogla i da se otvori posebna tema o ovom usevu? :cao:
Vec postoji!

http://poljoinfo.com/ratarski-proizvodi/setva-uljane-repice/
 
Da li je neko mozda ugovarao proizvodnju s fabrikom Banat iz Nove Crnje??

S kojom cenom su oni izasli, i kako ide isplata??

moja zadruga me ubedjuje da Banat placa suncokret 16 din, i da jos nikom nisu isplatili....
 
ja imam lose iskustvo sa njima jos od 2003/4 nikad mi nisu isplatili 2 miliona din koje su dugovali nego mi davali ulje cvet banata da ga krcmim nisam zaradio ni za kiselu vodu
neka hvala nije mirko budala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh