Suncokret 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da i ja sam tako čuo i još da neče da prave ugovor sa sitnim proizvođačima nego samo sa velikim kombinatima ::lose:: ::lose::
 
ako nabavim lepo seme pasulja, ima da prepolovim površinu pod suncokretom...
žito može na lager, kukuruz imam gde a suncokret ima da razvlače isplatu ko pijan gaće..em cena neće biti valjana em se bojim da će i inflacija to skresati još 4-5% dok dođe do isplate..
 
Cena prodaje ZP hibrida suncokreta za 2009.godinu:

I Grupa ALBATRE,ES PETUNIA,LEILA 40 evra za dozu po ha bez PDV-a

II Grupa ES CAMILA,ES BAILA,ALLIUM 35 evra za dozu po ha bez PDV-a

III Grupa ALVARO,ALTESSE 30 evra za dozu po ha bez PDV-a


SPECIJALNI USLOVI PRODAJE ZP HIBRIDA ZA 2009. ZA ZEMLJORADNIČKE ZADRUGE U ZAMENU ZA MERKANTILNU ROBU

Za jednu dozu (60.000 s.j.) Pšenica-Ječam Suncokret Kukuruz

I Grupa ALBATRE,ES PETUNIA,LEILA 360kg 205kg 505kg

II Grupa ES CAMILA,ES BAILA,ALLIUM 315kg 180kg 440kg

III Grupa ALVARO,ALTESSE 270kg 155kg 380kg

Ponuda za naturalnu razmenu važi do kraja Februara 2009.
 
Da li neko ima iskustvo sa Syngenta hibridima suncokrea? Kako rode?
 
arena,odlicno,do pre neku godinu.
sada kao da se slabo seje,umela je da da i po 20 metra po kj.
 
ja vec par godina sejem 111 i prinos 21-22.5 po jutru,a razmisljam o pioniru jer kolega je imao i pre mu sazreo dok se meni oteglo pa me i kise uhvatile poceo da trune i bilo 2008 god. 21 po jutru do duse isao je nadnicar pored kombaja i kupio jer je dosta bilo poleglog i trulih glava,ako jos neko ima neki savet za pionir cekam :cao:
 
Cene Syngenta suncokreta:
Arena PR, Dolbi, Delfi, Kondi, Armoni - seme tretirano sa Cruiser insekticidom, oko 60 EUR/ha sa PDV-om
Meldimi i Neoma, IMI hibridi, moze da se prska korov herbicidom PULSAR, oko 64 EUR/ha sa PDV-om
:D
 
Pa cene semena su "lepe" sa obzirom da je neka paritetna cena suncokreta rod 2009. 15.5 dinara/kg
Čini mi se da će malo semena prodati.
 
secate se zamene suncokreta od pre 15 godina?
1:24 semenski za merkantilni. ide oko 3.5kg semena po ha. to nije ni 80kg suncokreta.
ako je sunokret 0.2 evra kg, seme je kostalo 16 evra po hektaru po tom paritetu.
3-4 PUUUTA vise danas kosta po ovim paritetima.
alo bre! tri metra suncokreta seme?!?! a rodi 26m/ha. 12% !
a gde je gorivo, oranje, djubrivo, kombajniranje, setva, hemija, paranje, drljanje, rasturivac,setvospremanje?
to treba da se zgura u ovih 88%?
porez, amortizacija i nas rad?

ovakve lopove i razbojnike oko sebe nismo imali od kad ja pratim poljoprivredu.
 
Ja sam cuo od nekih prijatelja koji rade u ULJARI BANAT IZ NOVE CRNJE da ce jos ove godine praviti ugovore.A od sledece slobodno trziste pa ko ga kupi!
 
@tarana
Sta je pre 15 godina bilo bilo bilo je. Oko 10 EUR po hektaru je razlika zmedju domaceg semena i Syngenta semena +insekticid Cruiser nanesen. Sejem 4 jutra Dolbija pa kako bude. Kupicu seme kod Agroglobe na poljoprivrednom sajmu.
 
sinoc sam cuo od moje zadruge ZZ Plast da ce se suncokret otkupljivati ali po novom jusu koji je ranije bio 11-3 a sad je 9-2.
U prevodu 11 vlage i 3 necistoce se priznavalo a sad 9 vlage i 2 necistoce.
I novost Singenta(sindjenta) tretira seme suncokreta od zicara, i ostalih zemljisni zgadija
 
Može sa mrežom ali to je jako puno para i mislim da se ne isplati !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh