Sumarstvo

Još ti samo nedostaje Alamunja cepač..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Nije Alamunja, napravio jedan majstor iz susjedstva.


A onda sam ja dodao radni stol da ne moram koristiti panj.


Baš đe zanima koliko iscepanih drva izadje od jednog ovakvog stabla.
Zna li se visina stabla?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Nije bio visok. Ukupno manje od 20 m, ali je ,pžda više od pola bila razgranata krošnja.
Koliko će ispasti drva, znat ću nakon što ih složim. Procjenjujem na oko 5 metara.

Greota je takav trupac izrezati u ogrev...
Slažem se, ali meni ne treba. Bio bih ga drage volje zamijenio za bukvu grab ili cer, ali nemam zainteresiranih.
@iwanho

Koji je ovo Jonser (2153, 2156, 2159) ?
2159
 
Od prostornog metra kad iseku i iscepaju naprave 1,8 'kubika' u onim mrezama. Znaci ti imas 3,5 kubnih metara drveta tj. 5 prostornih kada ih slozis i oko 9 trgovackih kada prodajes. E tu je matematika ovih sto prodaju po stovaristima
 
Videh da po Nišu počeli da prodaju upakovana drva ali ne znam cenu a ni kubikažu.
Normalno najbolje je metrovska pa xepati

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Najbolje za potrosace i jedino ispravno je prodaja na tonu tj.kilogram u zavisnosti od vlaznosti. Ostalo je sve mesetarenje na ustrb krajnjih korisnika
 
Ево из архиве сетио сам се да имам негде видео. Превелик је да окачим па може и овако. Храстови по процени посађени кад је прављен каштел 1846 године. Остало још пар комада, ниво подземних вода их обара полако. А сам пањ је имао пречник 240 цм. Секли га из србија шума са великим мачем. Ја сам ишао у круг колико сам могао. Нисмо могли пуно са клиновима да растављамо, у средини је невероватно тврдо дрво. Један полован и један нов ланац су ова дрва појела. Како сам секао ближе пању само је прашинс од пиљевине испадала.
79febf2c8bde852dd3a3a0db46b852fa.jpg
77fd6333240878c5a04f24061004aeb0.jpg
0893e8a2f0322face9c92a96f8ad4978.jpg
 
Brate mili sto bi namesstaj od tog hrasta bio au.

Sad sam se čuo sa zetom u mom kraju stala prodaja drva, navukli velike količine i sad nema kome da prodaju pa je cena od 4 do 6k

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Jučer kalanje debljih komada sa prikolice.
Ovako je lakše, ne treba dizati teške debele komade.


Spojna daska (most) ujedno služu kao proširenje radnog stola za privremeno odlaganje.


Pri kraju me uhvatio mrak.


Prikolica oslobođena, nema više debelih.


Slijedi slaganje pa se bude znalo koliko je bilo na prikolici.
 
Brate mili sto bi namesstaj od tog hrasta bio au.
Био би ал' је у тренду намештај од фосилизованог храста. Вредност трупца је мсм. 3.000€/м³+- али га не обараш него буљаш по мочварном муљу или под речним коритом.
 
Nisam video kako izgleda to od fosilizovanog, vidjao sam klasican od hrasta, debeli trupac istruzu, obrade i nalate lepe pare.
Cuo sam da skupljaju ljudi od starih kuca gradju za namestaj ali nisam video finalni proizvod.
 
На дискаверију је био серијал дрвосече из мочваре. Али нису спомињали толике износе за кубни метар.
 
U Smederevskom kraju su iz Morave vadili dosta tih hrastova

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Brate mili sto bi namesstaj od tog hrasta bio au.

Sad sam se čuo sa zetom u mom kraju stala prodaja drva, navukli velike količine i sad nema kome da prodaju pa je cena od 4 do 6k

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Pa jbg ne moz i cele zime da se prodaje na 80e po metru, dobra cena bila ali zna se koliko i kada traje sezona....
 
Nazad
Vrh