Sumarstvo

Snalazenje za utovar
6b78412af0a48a5dca551e76d6ec47eb.jpg
 
Imam jednu situaciju, kupio sam njivu pre 5 godina, pored je hrastova šuma, vlasnici šume su izveli geometra(bez da su me zvali) i ispada da je deo šume u mom vlasništvu. Oni se naprave ludi i poseku sve što je u mom delu.. zvao sam ih i oni na drzak način mi kažu da je ta šuma od pamtiveka njihova i da sam ja bezobrazan što ih zovem. Pozvao sam šumara, sutra izlazi na teren, da sačini zapisnik.. koji su dalji postupci nakon toga? da dodam i granje mi je ostalo u njivi ne pomereno. Po mojoj proceni odnešeno je oko 15 do 17metara

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja mislim da su oni bili obavezni tj geometar da ti posalje pismo da tebe pozovu kao suseda kad je bilo razgranicenje. Ja sam imao situaciju pre mesec dana sam kupio jedni njivce i morali smo nas 6 da izadjemo pod obavezno
 
Ostali su kočevi, ofarbani u crveno na međi. Nema veze što me nije zvao, samo što su posekli sve što je bilo u moje.. znači ne na među već sve do međe u moje pp par metara.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kako je geometar odredio, tj izmerio, ako je izmerio dobro, tako je 100%.
To sto je njima nekad neko pokazao i rekao da je njihovo mogu macku o rep.
Ne znam da li postoji drugi nacin sem tuzbe kad vec ne zele da nadoknade stetu ili bilo kako saradjuju.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Bez markiranja drveta od strane sumara NESME se seci drvo sve da je tvoje 1000 x, a nedajte boze u tudjem. Kazne su poprilicno velike a za secenje na tudjoj parceli se krivicno odgovara mislim da se goni i sluzbeno. Slobodno pozovi policiju i sumarsku sluzbu i pravac kod coveka na kapiju , sudovi se dobijaju u tom slucaju bez puno muke. Mozes mu dodati i stetu i izgubljenu dobit za uzurpaciju parcecele ako se odlucis da tuzis. Nemoj bezati od toga ko ih sljivi jel dobar i budala su braca , a uostalom kome su ostavili panjeve zivo me interesuje kako ces to da pocupas ako nemas stablo za povuci
 
То само ако хоће шумар по служвеној дужности иначе плаћаш предујам судских тошкова и губиш време и живце а ко зна дал' ћеш добити спор. Могу да кажу "нисмо ми секли, ти си" па ти треба доказ иначе си надрљао. Или да се закуну да си им продао стабла ...
 
To me plaši, neke gluposti da počnu da se provlače.. iskreno imam drva da ne razmišljam za života a ni moja deca.. još sam kupovao neke bagrenjare u sklopu parcela. Šumara sam već obavestio, oni ne poriču trenutno da su sekli već poriču moje pravo nad tim stablima. A ne bih se cimao samo da su bili ljudi, davao sam izbeglicama godinama da seku moje bagrenjare, još im i prevezem.. kada ljudi nemaju a kada su bezobrazni e tada pizdim.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da li ih je neko video kad su sekli,da imas svedoka? Ako ne poricu onda je stvar jasna,kocevi su pobodeni i drva su kod tebe u parceli,plus nisi ni obavesten o izlasku kad se merilo. Sa takvima ima dve solucije ili da se ganjas ili da oprostis,ali im onda dajes vetar u krila za druge stvari. Sumar bi trebalo da izadje i po prijavi i policija jer vrednost tih drva prelazi cifru od 12000 din i imas pravo da ih gonis zakonski,plus sumar po precniku,vrsti i cak rezu kojim se posecena drva moze da utvrdi da je pravda da se tako izrazim na tvojoj strani. Ja imam 12ha sume,niti mogu da ispratim niti zelim da se nerviram na te sitne duse ali poseci cu svu sumu i kuci pod supu pa nek trule kod mene u avliju,vecito problemi oko toga a ova zima ima da bude zajebana,krade se kod nas uveliko,znaju se i ekipe ali sta da radis kad rade u dosluhu sa pandurima kojima nose nasa drva i onda ih panduri ne diraju. Pre par zima kad je bilo bas hladno imali smo zvanicno u selu preko 100 prijava za kradju i samo su 4 prosle jer su vlasnici isli direkto za sd ili bg da prijave
 
Imam par svedoka koji su videli traktore i prikolice koje su provezli kroz selo. Neka šumar odradi svoje sutra pa ću polako sa advokatom da prođem kroz sve varijante.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Imam par svedoka koji su videli traktore i prikolice koje su provezli kroz selo. Neka šumar odradi svoje sutra pa ću polako sa advokatom da prođem kroz sve varijante.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Sumar ce samo da sacini zapisnik o posecenom drevtu. Ako je bez doznacnog cekica(ziga) za privatne sume onda se radi o bespravnoj seci a ako ima doznacni cekic onda ti je situacija prostija.
U prvom slucaju ti treba svedok da bih podigo tuzbu protiv osobe koj je posekla sumu,ako ga nemas onda ti je bolje da se ne petljas.
U drugom slucaju je odgovorna osoba koja je podnela zahtev za doznaku privatne sume,tj taj podaatak ces dobiti kod inzinjera za privatne sume u tvom kraju jer on svojim podpisom garantuje da vodi sumara na svoju parcelu,a to koje posle poseko vise nije nicija briga. Tamo ima podatak tacno koje lice je podnelo zahtev sa sve maticnim brojem i adresom stanovanja i on to mora da dostavi na zahtev suda.

A to vido neko nekog da proteruje drva batali... ja sam sad vido dvoje s otkopcanim slicom pa ne znaci da im se posrecilo :DDDD
 
Nema od toga nista,mom komsiji krali drva i milicija ih navata maltene na delu i procedura sumar izasao obelezio panjeve procenio stetu napravio zapisnik i na kraju nikom nista jos mu ni drva nisu vratili vec ih istovarili na placu sumskog gazdinstva

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Stricu je pre 20 godina posečena šuma, dakle kontra priče od tvoje, ali možda ti pomogne.Naime, plac do njegove šume kupio lokalni kabadahija, pa je odlučio da zagradi taj kupljeni plac i tom prilikom posekao 1m šume na dužinu od 50 m. Kada je stric slučajno obilazio šumu, to video i odmah njega pitao da li zna ko je to sekao, ovaj, neznavši da je on gazda šume, reče da je on i da mu je smetalo (posekao cerove preko 50 cm u prečniku).Stric prijavi policiji, ovi došli, a on njima istu priču, policija mu uđe u dvorište, a iza kuće poslagana drva...oko 15 kubika.Posle malo koškanja i pretnji, pristane on da vrati ta drva u zamenu da ga ovaj ne tuži...Stric znajući ko je on, pristane...došli smo sa 3 traktora i pretovarili ta drva, uz kontatnu provakaciju i pretnje da će nas naći i prebiti...i to sve pred policijom koja je bila tu tokom utovara.
 
Nas pre par godina sumar zatekao u sumi kako secemo drva (za ogrev) bez doznake, za malo da nagrabamo...
I to neki suldum, vidi da se mucimo kao Isus ali ipak smo trebali da ga zovemo da on doznaci...
I naravno da platimo njihovu uslugu doznake!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ovde kod nas nikad nisu toliko pravili problem ako je za sopstvenu upotrebu pogotovo ako su secena na trupcice jer znaju da se ovde svi greju na drva. E a sad su dosli beogradski supci i prave lom.
 
Kod nas ima dosta drzavne sume, krade se nemilice pa nas je mozda zbog toga mustrao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh