Sudanska trava.

Pa računaj...
Ako 40 kila ide na Ha onda oko 0.5kg (tačnije 0.4kg) ide po aru...
Ali pošto ručno sejem, uvek računam 1kg po aru, bude gušće, i tanje, pa se lakše pokosi, opet ručno...
 
Hvala na informaciji,nemam iskustva sa sudanskom travom ovde je niko ne seje,a probacu malo za eksperiment isto rucno i da posejem i da Bog pokosim.
 
Nemo' se ljutiš, što kaže onaj iz Serije, ali si ovu informaciju već imao ponovljenu xxxxxxxx puta u ovoj Temi, niko ništa ne čita prethodno, još se i ljuti kad neko neće da mu odgovori, pa proziva, a odgovora u prethodnoj prepisci, koliko hoćeš....
Svakog proleća, ista se pitanja ponavljaju...
Ti si bar stari član, a ne neki novajlija...
Ja ti rekoh, i nek' sam ti kazao...
 
E vala nek si mi rekao,sad sam i nasao da se pisalo ranije....a sta ces kad covek nece malo da se pomuci...
 
Šta, Sudansku?
Pa ona klasa na 3 metra visine, gde već ima tolika? :sta:
S kim li se ti grudvaš...

- - - - - - - - - -

Sad videh, pitanje Uvaženog Kolege se odnosilo na TRITIKAL, što mu svakako nije ovde mesto (pitanju)...:off_topic:
Otud moja "greška u koracima"...
A moram da priznam da me bukvalno " 'oladio ", gde nađe Sudansku već u klasu, da nije GMO, ili iz Plastenika...::namigivanje::
 
To je RUSKA sudanska trava bre, RUSKA brale, dnevni prirast 30 cm, a seje se polovinom marta, hahaha...


Šala. Jeste off, al se nekako namestilo kroz priču, a mene interesuje, pa da probam pottražiti odgovor kod ovdašnjih govedara.
 
Da li bi valjalo pokositi kad isklasa, šta je bolje ?

Ja vidim moje krave merkaju i kraduckaju komšijski iako je dobro u klasu.
Ajd' i da odgovorim...
Možeš pokositi kad god hoćeš,KRAVE jedu sve što im se prostre pred (i pod) njih...
I džempere i bluze, majice, košulje i sl....::lose::
A možeš pokositi u vreme kada je Cocijev su(seljan-građan) kosio, znači u početku klasanja, jer tada ima najviše mase i liči na travu...
Pouzdano znam da se,recimo, ZOB pokosi u punom klasu, pa kada se osuši, seno se tovari, onako u "rinfuzu", i preko zime daje konjima, istovremeno i kao hrana i kao obrok...
 
Poslednja izmena:
I ja planiram jedno 15 ari na staroj lucerki,planiram posle praznika da je preorem i da probam da spremim za setvu,bacicu 15 kg rucno ako bude moglo,to planiram da dovlacim u zeleno posto je blizu kuce.
 
Kod mene se dobro drži, čak je počelo i da tera iz semena, ono što nije niklo, pa posle ove lepe kiše krenulo...
Slike malko kasnije, kako sad izgleda, bavim se ručkom, pa nisam u mogućnosti...
 
Nazad
Vrh