Subvencije za mlečno govedarstvo

Legla premija i kod nas . Mlekara somboled


Bez obzira na to koliko godina imamo, uvek nam je potreban razlog da ujutru ustanemo iz kreveta
 
Nisu ni meni isplatili za krave. Takodje ne znam o cemu je rec,i da li ce uopste isplatiti? I kome uopste da se obratin zbog toga,posto u nasoj maticnoj sluzbi ocigledno nesto zezaju?
 
Znali sta da li ce biti i u 2015 isplacivana premija 7 din po litri , ili ce neki novi model sto se tice premije po sto su nesto govorili ?
 
Kod nas je padom Bobar banke stala isplata premija za farmere koji su bili klijeniti i primali subvencije preko ove banke. Pare blokirane, kao nisu na racunu banke a kao ministrastvo uplatilo na njihov racun, pa sad negdje "vise", tako kazu i jedni i drugi. Evo pouke da svi imamo racune u jacim bankama, mada je i ova banka dobro stajala ali pade.
 
Subvencije.rs:

[h=1]АП Војводина: Бесповратна средства за опремање фарми у 2015. години[/h]


Циљ конкурса је повећање ефикасности, конкурентности и одрживости производње на фармама у АП Војводини.
Бесповратним средствима ће се суфинансирати:

  1. опремање говедарских фарми,
  2. опремања свињарских фарми,
  3. опремање овчарских фарми,
  4. опремање козарских фарми,
  5. опремање живинарских фарми,
  6. набавку опреме за мужу,
  7. набавку опреме за хлађење и складиштење млека,
  8. набавка опреме за манипулацију и складиштење хранива за стоку,
  9. набавка опреме за манипулацију, одлагање и дистрибуцију стајњака.
За реализацију конкурса за доделу бесповратних средстава за опремање сточарских фарми у АП Војводини у 2015. години предвиђен је укупан износ од 65,000,000.00 динара.
Бесповратна средства за oпремање сточарских фарми по овом конкурсу утврђују се у износу до 50% од плаћеног износа цене купљене опреме.
Приликом обрачуна се узима вредност инвестиције без пореза на додату вредност (ПДВ).
Максималан износ бесповратних средстава по једној пријави не може прећи 1,500,000.00 динара.
Минималан износ бесповратних средстава по једној пријави износи 25,000.00 динара, односно у разматрање ће бити узете пријаве чија је вредност инвестиције једнака или већа од 50,000.00 динара.
Корисник подстицајних средстава може поднети само једну пријаву по једној категорији животиња.
Бесповратна средства ће се користити за следеће намене:
Опремање говедарских фарми:
› Боксеви за смештај музних крава,боксеви за смештај товних јунади, подови за лежишта,појилице,термо појилице,електричне пастирице,вентилација.
[h=4]Опремање свињарских фарми:[/h]› Боксеви за прашење, укљештење,простирке, подови за стаје,грејне плоче,боксеви за прасад, боксеви за тов свиња(са хранилицом),хранилице ,појилице,линије за храњење,вентилација.
[h=4]Опремање овчарских и козарских фарми:[/h]› Појилице,термо појилице,електричне пастирице,хранилице.
[h=4]Опремaњe живинарских фарми:[/h]› Хранилице, линије за храњење,појилице, линија напајања,вентилација, панели за хлађење, клапне, кавезна батерија усаглашена са правилником о условима за добробит животиња „Службени гласник РС”, број 6/10.
[h=4]Набавка опреме за мужу[/h]› Музилице, системи за мужу.
[h=4]Набавка опреме за хлађење и складиштење млека[/h]› Лактофризи.
[h=4]Набавка опреме за манипулацију, одлагање и дистрибуцију стајњака[/h]› Скрепери и сепаратори.
Право на коришћење бесповратних средстава имају физичка лица носиоци регистрованих пољопривредних газдинстава са територије АП Војводине.
Место реализације одобрене инвестиције је на подручју АП Војводине.
Конкурс је отворен до утрошка средстава, а закључно са 30.09.2015.године.
Бесповратна средства исплаћују се након реализације инвестиције, односно након што корисник бесповратних средстава достави Секретаријату:

  1. оригинал рачун или оверену фотокопију рачуна са спецификацијом опреме,
  2. отпремницу,
  3. фискални рачун,
  4. потврду банке о извршеном плаћању добављачу опреме,
  5. фотокопију гарантног листа и
  6. извршене контроле од стране Покрајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство.
Исплата бесповратних средстава ће се вршити у складу са приливом средстава у буџет АП Војводине, а по извршеној контроли.
Све додатне информације можете добити путем телефона број: 021/487-4432 и 487-4414.
Комплетан текст конкурса као и остале обрасце, можете преузети у прилогу текста.
 
predala sam pocetkom decembra za prvoteljke, nema nista od para jos....zvala sam da pitam, kazu nije moj zahtev na redu ali nece da kazu dokle su stigli.
Zna li neko dokle je stigla ta isplata?
 
Predao zahtev za prvotelke krajem januara a dobio pare pre par dana tako da sumnjam da idu redom ako ima ko je predao pre mene a nije još dobio pare.
 
Nazad
Vrh