Subvencije za mlečno govedarstvo

Oni bas ne rade nista,ne idu na teren nikakve savete ne daju i samo pozovu i kazu dodji potpisi inace n8sta od subvencija. E tako 99% njih funkcionise. Naplate od proizvodjaca naplate od drzave i super im je.
 
Ако су се некоме отелиле јунице у овој години (2023), да ли су му краве већ видљиве на еПодстицајима и може да поднесе захтев? Пошто се свима у нашој матичној служби не виде краве ако има првотелки из ове године и сад морамо да чекамо...
 
Оно што желим рећи је да су грла видљива онима који немају првотелке у 2023. Ако имају, онда нису видљива. А ако је било првотелки у 2022, оне су видљиве независно од 2023.

Поента питања је да ли је тренутно тако и са другим матичним службама, или само наша касни?
 
Ceka se da prvotelke dobiju hb broj pa se onda salje sve zajedno. Sko grla nisu vidljiva onda maticna sluzba jos moje dostavila izvode
 
Nesto se ucutali oko price za 100000 po zenskom teletu ? Niko vise to ne pominje ima mesec dana .. A ja ostavio zensku telad , pa sada se razmisljam da li prodavati ili ? ..
 
Подстицај за остављену женску телад је унет у недавно измењени Закон о подстицајима у пољопривреди и руралном развоју:

Женска телад од квалитетних приплодних крава првотелки

Члан 22.

Подстицаји за женску телад од квалитетних приплодних крава првотелки исплаћују се у минималном износу од 25.000 динара по грлу.

Корисник подстицаја дужан је да квалитетну приплодну краву првотелку из става 1. овог члана држи на свом пољопривредном газдинству и одгаја женско теле под условима и у року утврђеним посебним прописом.

Дакле, биће искључиво за женску телад од првотелки и искључиво за уматичена грла. Немојте да вас буни ово 25.000, то је минимални износ који је прописан и за друге врсте подстицаја, али правилником и уредбом може да се повећа (што се и ради скоро за све подстицаје).

Правилник за овај подстицај није донет тако да не знамо детаље. Оно што је незванично пренесено од једног удружења је да ће овај подстицај важити за телад отељену после 1. јануара 2023, да ће квартално износити 25.000 динара и исплаћивати се две године (односно до навршене две године), и да ће се теле морати држати најмање пет година на газдинству.
 
Danas mi rekose u maticnoj sluzbi da sam trebao podneti zahtev i za junicu sa kravama umaticenim ? Da li je to tacno , ja sam mislio treba kasnije da izadje poziv za junice ,a nije mi stajalo da mogu dodati tu junicu onda kada sam podnosio imao sam opciju samo za krave ..
 
Nazad
Vrh