Subvencije za mlečno govedarstvo

Tacno znaju oni sta rade, puste informaciju u javnost da se sazvace i onda samo gledaju.. Ima ko zna koliko Djakovica, Risticevica i slicnih po svim mrezama pa i na forumu koji samo prikupljaju informacije i samo se sabira i oduzima, aha ovaj je prezadovoljan sa 100 bio bi zadovoljan i sa 50, ovaj kaze greska je nije 100 nego 10, ovaj kaze nema nista od toga znaci njemu je dosta i 5... Sami sebi pisemo lose, ubrajam i sebe tu da se neko ne uvredi jer cesto napisem nesto bez razmisljanja pa vidim kasnije da sam se zajebao..
 
BEOGRAD - Ministarka poljoprivrede Jelena Tanasković izjavila je da je na današnjem sastanku proizvođača i otkupljivača mleka sa premijerkom Anom Brnabić potvrđeno da će premije biti podignute sa 10 na 15 dinara po litri mleka, a subvencije po grlu sa 25.000 na 30.000 dinara.

Tanaskovićeva je rekla za Tanjug da je na sastanku razgovarano o mogućnost ili kupovine novih steonih junica koje biti refundirane do 50 odsto plaćene cene ili da će biti subvencionisana ženska telad, kvartalno, odnosno na godišnjem nivou u iznosu od 100.000 dinara.




1010
 
Nista to nisu proverene informacije dok ne legnu pare, dovoljno ih znam iz te skole (sns) svi su isti a nije ni cudo kad se profesori ne menjaju..
 
Ne znam šta im ovo znači za žensku telad.Nema ništa za neumatičene krave (ili to nisu krave i ne treba ih subvencionisati).Dok se to rasčivija-proće pola godine ako ne i više.
 
I sad onaj ko ima 3 teleta misli pa tele ce izaci na 33 000, onaj sa 10 teladi 10 000 jedno tele, a ono u stvari nece niko dobiti vise od 100 000, pa imao 265 krava koje su otelile žensko tele. A koliko je za jedno, to izgleda nisu smislili.
Bagra.
 
Ne hebu oni nas kao pica kišu. Šta ima više da se puštaju buve i da se procenjuje sa čim smo zadovoljni kad su krave odavno poklane barem u mom kraju. Pio olakšice više niko ni ne pominje, šta će nama knjižica i penzija. Pre sam ovde na forumu napisao da sa 10 krava može da se živi i da se polako napreduje, više nemam to mišljenje i pitam se sa svojom 31 godinom (gazdinstvo sam vodim od 23) da li sam se zeznuo debelo u odabiru životnog puta.
Moje mišljenje je da je to to i da ostajemo na 15 premije i 30000 po kravi, i to da će matične službe podići svoje troškove koji su u mom slučaju sada 3500.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Ne hebu oni nas kao pica kišu. Šta ima više da se puštaju buve i da se procenjuje sa čim smo zadovoljni kad su krave odavno poklane barem u mom kraju. Pio olakšice više niko ni ne pominje, šta će nama knjižica i penzija. Pre sam ovde na forumu napisao da sa 10 krava može da se živi i da se polako napreduje, više nemam to mišljenje i pitam se sa svojom 31 godinom (gazdinstvo sam vodim od 23) da li sam se zeznuo debelo u odabiru životnog puta.
Moje mišljenje je da je to to i da ostajemo na 15 premije i 30000 po kravi, i to da će matične službe podići svoje troškove koji su u mom slučaju sada 3500.

Послато са S42 помоћу Тапатока
Petre u pravu si da sluzbe za maticenje uzmu deo, ali je jos veca glupost drzati neumaticene.
 
Znam. Kupim umaticena grla i vise ne kukam kako moja ne mogu da umaticim jer ne ispunjavaju pola uslova. Naravno da posle moram da vodim svu evidenciju i brigu o njima da mi ih maticna sluzba ne izbrise iz registra.
 
Objasni ti meni kako bi tvoje stado umatičio.To mene zanima.Ovo što si ti napisao,na papiru bi i baba Tinka odradila.I da li znaš što je najvažnije u ovoj priči u kojoj ti nisi učesnik-koliki procenat je neumatičenih grla kod nas.
 
Nazad
Vrh