Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Poštovanje ljudi, imam jedno pitanje u vezi sa subvencijom za krave dojilje. U poslednjih nekoliko godina je bio protokol da odem sa papirima od obeležavanja teladi u lokalnu poljoprivrednu službu (krave mi nisu umatičene), oni tamo popune neki papir i daju mi da pošaljem pismom Upravi za agrarna plaćanja, nakon nekih 6 meseci mi legne uplata.
E sad, u februaru mi je kod njih rečeno da će se i to obavljati online preko eAgrara. Međutim presek je bio u februaru, a još ne vidim da ima objava za tu vrstu podsticaja u eAgraru. Ima li neko informacije kako stoje stvari sa time? Hvala.
 
Poštovanje ljudi, imam jedno pitanje u vezi sa subvencijom za krave dojilje. U poslednjih nekoliko godina je bio protokol da odem sa papirima od obeležavanja teladi u lokalnu poljoprivrednu službu (krave mi nisu umatičene), oni tamo popune neki papir i daju mi da pošaljem pismom Upravi za agrarna plaćanja, nakon nekih 6 meseci mi legne uplata.
E sad, u februaru mi je kod njih rečeno da će se i to obavljati online preko eAgrara. Međutim presek je bio u februaru, a još ne vidim da ima objava za tu vrstu podsticaja u eAgraru. Ima li neko informacije kako stoje stvari sa time? Hvala.
Prošle godine genetika je bila raspisana 18.04.2023. moguće da će i ove godine biti isto raspisan javni poziv za genetiku 18.04.2024. (Nemam još uvek tu informaciju, ali vi redovno pratite forum i samu platformu ePodsticaji pa će te znati kada tačno bude raspisan javni poziv pa da podnesete zahtev 🙂).

Srdačan pozdrav svima odo na zasluženi odmor do Maja :cao: :ppozdrav:
 
main_edited_priplodna_671ca.jpg
 
Poštovanje ljudi, imam jedno pitanje u vezi sa subvencijom za krave dojilje. U poslednjih nekoliko godina je bio protokol da odem sa papirima od obeležavanja teladi u lokalnu poljoprivrednu službu (krave mi nisu umatičene), oni tamo popune neki papir i daju mi da pošaljem pismom Upravi za agrarna plaćanja, nakon nekih 6 meseci mi legne uplata.
E sad, u februaru mi je kod njih rečeno da će se i to obavljati online preko eAgrara. Međutim presek je bio u februaru, a još ne vidim da ima objava za tu vrstu podsticaja u eAgraru. Ima li neko informacije kako stoje stvari sa time? Hvala.
Krave za uzgoj teladi.Za dojilje nemaš pravo.
 
Mislim da inicijativa nece ucestvovati ni na jednim montiranim pregovorima tako i na ovom sto nije.
Ja sam se malo razocarao u njih. Mislim da su digli nos. Vidim da se i Radoslav distancirao od njih. Ili ih ne interesuje cena suncokreta, isto kao sto su i prosli put ostavili drugima da se macuju sa vladom i uljarima.
 
Krave za uzgoj teladi.Za dojilje nemaš pravo.
Malo sam pročstio tekst pa ako može neko od stočara da pojasni.

Direktna plaćanja, u zavisnosti od vrste podsticaja iz člana 5. stav 2. ove uredbe isplaćuju se u odgovarajućim maksimalnim iznosima, i to za:
3) podsticaje za kvalitetne priplodne mlečne krave u iznosu od 40.000 dinara po grlu;
4) podsticaje za kvalitetne priplodne tovne krave i bikove u iznosu od 40.000 dinara po grlu;
12) podsticaje za tov junadi u iznosu od 22.000 dinara po grlu u tovu;
17) podsticaje za krave za uzgoj teladi za tov u iznosu od 20.000 dinara po grlu;

Koja je razlika između talčke 4 i tačke 17? Da li je razlika samo što su jedne umatičene a druge nisu ili nešto drugo.
Nisam stočar,nemam ni kokošku samo me interesuje. Vidim da su u okolinu ubacili one crne i crvene Anguse kolko sam video to je isto sistem krava-tele. Da li oni dobijaju stavku 4 ili 17?
 
Poslednja izmena:
Pod tačkom 4 se obuhvataju tovne rase (hereford ,šarole ,limuzin...) ,pod tačkom 17 su krave meleskinje ili u čistoj rasi ali ne umatičene .
 
Van teme je ovde pisati ali za udruženje koje deklarativno zagovara jedinstvo malo previše soliraju ,ili je jedinstvo iz nj. perspektive različito od viđenja ostalih.
 
Obrazloženje traži malo opširniji odgovor i ne bih da zatrpavam ovu temu.
Kad odvojim vrrmena odgovoriću u protestnoj vožnji.
 
Синоћ је стигло решење и за захтев послат 31. марта, претпоследњег дана. Изгледа да су за биљну производњу стигли до краја за оне који у тренутку подношења нису имали неверификоване парцеле или нису мењали захтев.
 
Ja sam se malo razocarao u njih. Mislim da su digli nos. Vidim da se i Radoslav distancirao od njih. Ili ih ne interesuje cena suncokreta, isto kao sto su i prosli put ostavili drugima da se macuju sa vladom i uljarima.
Ti si se razocarao u njih a ipak si imao korist! A sta mislis kako su se tek oni razocarali u sve nas? Koga to jos briga!
 
Nazad
Vrh