Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Mozda sam napravio gresku a mozda i ne. Podneo zahtev odavno ali stojao u radu. Dobijem nekako eagrar call centar posle vise dana zvanja i kaze mi operaterka da je peoblem sa jednom parcelom clana jer je upisana kao vlasnistvo nosioca. Nije nista smetalo ranijih godina al ajd... Odstampam zahtev. Ispuni se. Skeniram licnu kartu. Obrisem parcelu. Dodam je kao parcelu clana. Prilozim slike saglasnosti i sken licne karte. Upisem ponovo istu parcelu ali kao parcelu clana. Upisem i kulturu na parceli i to je to. Zahtev izmenim na epodsticajima i stojao tako "izmenjen" duze vreme. I nesto kontam juce... Pa ima jos 3 parcele isto upisane kao vlasnistvo a ustvari su parcele clana ali te operaterka nije spominjala. Aj reko danas da i za njih isto odradim, sta znam hoce li me i za njih zezati. Odradim ti ja sve isto i ulogujem se na kraju na epodsticaje da izmenim kad ono OPA, zahtev promenio status u "prihvaćen". Kontam da nece biti problem
 
7.3. predato U radu još, gazdinstvo na radnju isplaćeno bez rešenja, ćaletu još u radu (doduše imao je problem sa parcelama).
Sve istog dana predato....
 

Jovan Dučić o hrabrosti


Hrabrost je jedan veliki uslov sreće; bez hrabrosti se ne može biti srećan. Za svaku akciju treba hrabrosti, i što čovek ima više hrabrosti, utoliko je šira i potpunija njegova akcija. Hrabar čovek podnosi mirno svoje bolove, i sličan je samo velikom mudracu. Hrabrost se ogleda najpre u merama čovekovim prema samom sebi: neenergičan čovek i kukavica pre bi osudio Rim na požar, i ceo jedan narod na smrt, nego sebi pričinio kakav težak slučaj.
Čovek koji nije hrabar ne može biti ni pošten, jer za poštenje su potrebne žrtve kakve kukavica ne može da podnese; i potrebna je velikodušnost, koju on ne može ni razumeti. Kukavištvo je čak i krvoločno: najveći tirani i ubice bili su plašljivci. Samo je heroj hrabar, i samo je razbojnik plašljiv; jer je heroj duhovno čist, a zločinac duhovno poremećen. Hrabrost se ne ogleda samo u krupnim pitanjima časti i opstanka, nego i u vrlo sitnim odnosima, i gde se god traži nesebičnost i dobrota. Tvrdice su obično veliki plašljivci. Tvrdice nisu samo tvrdi po pitanju novca, nego i u pitanju prijateljstva i dobrote. Oni su sitničari i zavidljivci; i kao što teško nekom pruže zlatnu monetu, isto su tako uzdržljivi i da drugima učine uslugu, makar i rečju. Čovek tvrdica, to je inkarnacija ne samo jednog poroka, od kojih je njegova škrtost samo njihova najvidnija manifestacija.
Po čemu ti i tebi slični sebe nazivate hrabrim.Čime ste vi pokazali hrabrost.Da bi izbio na površinu,moraš nekoga da poniziš.To si ti uradio.A to hrabri ne rade a isto tako i pošteni.
 
I meni u ponedeljak stiglo resenje ali odricanje jos nije

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh