Subvencije poljoprivredi za 2014

POLJOPRIVREDNICI će još i ove, 2014, dobijati subvencije po hektaru, a već naredne mogu da se nadaju samo novcu za konkretne projekte ili investicije. U Ministarstvu poljoprivrede objašnjavaju da će subvencije samo još ove godine biti socijalnog karaktera, dok će naredne na novac iz budžeta moći da računaju samo oni koji budu otvarali nove ili povećavali broj grla u farmama, otvarali plastenike i staklenike ili planirali druge investicije.
 
A sta nam vrede izbori? :sta: Kad su svi vec bili na vlasti i svi su pokazali da ih treba menjati, ali ko ce da ih zameni isti oni sto nam na proslim izborima nisu valjali i tako u krug, dok se oni igraju politike i debelo imaju koristi od te igre, mi smo samo bitni pred izbore, a posle te niko ne vidi!
 
Vidim ja da ovde ima dosta kobojagi PAORA koji bez subvencija nebi mogli da se bave poljoprivredom, sta bi se desilo sa cenom poljoprivrednog zemljista kada bi mi dobijali 300 eura po hektaru, kolika bi cena bila arende a kolika bi cena bila zemlje da se kupi vecito, i za informaciju onima koji neznaju ja ne radim 100 hektara zemlje radim 35 hektara.:off_topic:
 
Nece se izborima nista resiti! Ono sto je Srbija trazila to je i dobila! Samo sto je toliko zaostala u svemu da i ovu gresku sto se tice izbora uvek vidi nakon godinu ili 2-3 nakon toga. I za Slobu je videla da je gresila ubrzo nakon izbora ali prc, kasno je bilo. Tek nakon 10 god. je skinut sa vlasti. Zasto ne bi sad ova ludnica i duze trajala?
 
Bas bih voleo da vidim te izbore o koima se prica, gde ce seljaku da se ukinu subvencije narocito ljudima na jugu, a da glasaju za vladajucu kolaiciju??? Nema hleba od toga verujte mi, jer ja radim 7hektara zemlje, ove godine oko 20km od mene nasao sam jos 4-5 hektara nesto kosim nesto orem, ja dalje od toga nemogu da idem, jedino da prodam ovde pa da kupim negde gde ima zemlje koliko ti dusa hoce, jednostavno svako cose se radi od 2 ara do 70ari najvece zemlje....
 
Ljudi koji smatraju da nam ne trebaju DOBRE subvencije mnogo grese. Najvise se pale i protive subvencijama ljudi koji obradjuju manje ha sto je njihova greska jer bas njima je taj dinar u plusu i te kako neophodan. Nemojte me neki pogresno shvatiti jer i ja spadam medju manjim proizvodjacima iako radim 76 kj. Smatram da u velike spadaju tek oni koji su prebacili 170 kj.
Dakle nemojte se protiviti vec trebali ste da se borite na svaki nacin za te subvencije jer nama su vise potrebne. Ne budite zavidni i ne mucite se tudjim racunicama vec pogledajte sebe, vas rad i vas dzep jer nikada radeci posteno necete njih dostici!
 
Bas bih voleo da vidim te izbore o koima se prica, gde ce seljaku da se ukinu subvencije narocito ljudima na jugu, a da glasaju za vladajucu kolaiciju??? Nema hleba od toga verujte mi, jer ja radim 7hektara zemlje, ove godine oko 20km od mene nasao sam jos 4-5 hektara nesto kosim nesto orem, ja dalje od toga nemogu da idem, jedino da prodam ovde pa da kupim negde gde ima zemlje koliko ti dusa hoce, jednostavno svako cose se radi od 2 ara do 70ari najvece zemlje....
Muka juznjacka druze,radimo njive gde se veci traktori ne bi mogli valjano obrnuti.Tesko je tu biti uspesan poljoprivrednik,pa jos i sa (bez) ovakvih subvencija.
@Peet
Ubo si u centar zadnjim recenicama.
 
Kamo srece da ima neke koliko toliko zagarantovane cene poljoprivrednog proizvoda, a ovu slepacku udelu ne treba ni da daju. Zar vi mislite da tamo neki Nemac I Holandjanin rade zemlju zbog subvencija. Drzava stoji iz tih proizvodjaca I stara se da ne dolazi do velikih oscilacija, razlika u ceni proizvoda. A ne kao kod nas jedne godie suncokret 50 din, a druge 25. Ovakvo vodjenje agrarne politike nas vuce u propast. Daju ljudima malo da zamazu oci, a ovamo otvaraju granice za stranu robu. Razumem ja ove da kazem osrednje koji zale ove male sa 2,3 5 ha, jer postoji bojazan ako ovi mali pokleknu I dignu ruke, oni ce biti na udaru. Pocece I kod njih preciscavanje I dizanje ruku od drzavne pomoci.
 
Nemam pojma sta se desava, ja bih da radim punoo zemlje, a nema je ni za lek, a neki beze od nje ko djavo od krsta, a imaju je na pretek!
Hahah neko tu opasnu gresku pravi ili ja ili oni! hocu zemljuuuuuuuuuuuuuu:osmeh:
Da li pokrajina subvencionise nesto iz svojih sredstava po hektaru ili jutru?
 
Kamo srece da ima neke koliko toliko zagarantovane cene poljoprivrednog proizvoda, a ovu slepacku udelu ne treba ni da daju. Zar vi mislite da tamo neki Nemac I Holandjanin rade zemlju zbog subvencija. Drzava stoji iz tih proizvodjaca I stara se da ne dolazi do velikih oscilacija, razlika u ceni proizvoda. A ne kao kod nas jedne godie suncokret 50 din, a druge 25. Ovakvo vodjenje agrarne politike nas vuce u propast. Daju ljudima malo da zamazu oci, a ovamo otvaraju granice za stranu robu. Razumem ja ove da kazem osrednje koji zale ove male sa 2,3 5 ha, jer postoji bojazan ako ovi mali pokleknu I dignu ruke, oni ce biti na udaru. Pocece I kod njih preciscavanje I dizanje ruku od drzavne pomoci.

Stvarno nisam znao da su ove slepacke subvencije!!! Bas ti hvala sto si nam glavu razbistrio. Da nisi slucajno zaboravio da su bile 14000 din kad je evro bio 100 din i plus refakcija nafte od 37 din po litru??? Gde si onda bio? Sto nisi se borio za 300 evra po ha? Sedeo kuci u fotelju i minirao forum kako su subvencije nepotrebne!! Mnogo toga ne razumes ti, ili ne zelis.
 
Naša vlada vidi nešto bolji život do kraja 2014.god što znači da će izbora biti do leta. Da će nam biti bolje je laž! Biće nama sve gore sa ovom vladom.
sefe-sta-da-im-pricam.jpg
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma sta se desava, ja bih da radim punoo zemlje, a nema je ni za lek, a neki beze od nje ko djavo od krsta, a imaju je na pretek!
Hahah neko tu opasnu gresku pravi ili ja ili oni! hocu zemljuuuuuuuuuuuuuu:osmeh:
Da li pokrajina subvencionise nesto iz svojih sredstava po hektaru ili jutru?

Jugi, ako misliš da ovde ima zemlje na pretek, varaš se! I ja bih hteo uz mojih 8 ha još da radim, ali znaš onu: veći ker uvek .ebe!
Od lokalnih tajkuna i mafijaša ne možeš dobiti ni pedalj zemlje!
Pokrajina nema nadležnosti da plaća subvencije. Postoji neki fond za razvoj, ali tamo mogu konkurisati samo gore navedeni tipovi. I naravno treba imati odgovarajuće stranačke boje... Meni komercijalni kredit sa 35-40% kamatom!
 
@Peet Za tvoju informaciju, NIKADA nisam prijavljivao domacinstvo I ne pada mi na pamet. Sto se ti javljas, kada ti niko ne drma kavez. Obradjujem zemlje 40 tak ha pored ratarstva I povrtarstvo I niko me nije terao da ulazim u proizvodnju, niti sam ja trazio podrsku neciju, pogotovu drzavnu. Dali sada treba da se borim za trbe I tvoju subvenciju. Ma boli me ku,,c za tebe I takve kao sto si ti. Visis po forumu I vodis neku politiku. Ako ti ne odgovara sta ti daju prodaj zemlju pa idi gde imas bolje. Ja radim I ulazem svoje pare I ne cekam povracaje I ne cucum pred salterom. Od drzave trazim samo da zastiti trziste od konkurencije sa strane.
 
@Peet Za tvoju informaciju, NIKADA nisam prijavljivao domacinstvo I ne pada mi na pamet. Sto se ti javljas, kada ti niko ne drma kavez. Obradjujem zemlje 40 tak ha pored ratarstva I povrtarstvo I niko me nije terao da ulazim u proizvodnju, niti sam ja trazio podrsku neciju, pogotovu drzavnu. Dali sada treba da se borim za trbe I tvoju subvenciju. Ma boli me ku,,c za tebe I takve kao sto si ti. Visis po forumu I vodis neku politiku. Ako ti ne odgovara sta ti daju prodaj zemlju pa idi gde imas bolje. Ja radim I ulazem svoje pare I ne cekam povracaje I ne cucum pred salterom. Od drzave trazim samo da zastiti trziste od konkurencije sa strane.

Itekako znam da si od onih tvrdoglavih kojima nista ne odgovara i koji tera inat i nece da registruje gazdinstvo a laje od kad se daju subvencije da treba prekinuti time. Ako imas problem s kur..m duvaj ga malo pa ce ti proci glupsone jedan nekulturni, kad se tako ponasas!
 
Nazad
Vrh