Subvencije poljoprivredi za 2014

Onaj komunizam i ovaj komunizam se ne mogu nikako uporedjivati.Mlad covek je onda mogao da planira o sada samo da bezi.

pa da... mogao je da planira, pa su nam ocistili tavane... ne pricajte gluposti... sad mi sami nosimo... :D

inace Pista bácsi je u pravu: "...Nemaš više kome verovati..."
 
Kada ovom drzavom budu upravljali ljudi iz naroda,pravi srpski domacini,ljudi koji znaju put od njive do trpeze,ljudi koji saosecaju sa svojim narodom,onda mozda i bude nesto bolje.Dokle god nas jasu demagozi koji u zivotu nista drugo nisu radili sem sto su prizavrsili koje-kakve skole,a ko zna kako,i odmah zaseli u politicke i ministarske fotelje mi cemo i dalje tavoriti u najdubljem evropskom mulju dvadeset i prvog veka.Ono sto ne zna nijedan od ovih polutana sa vlasti zna svaki dobar srpski domacin.Zna koji su mu prioriteti,koliko moze da se protegne,gde treba da sasece a gde da doda,kada da istrpi a kada da se isprsi...Milion stvari mogu da se pokrenu na bolje samo da ima dobre volje i to u ovakvoj situaciji kakva jeste.Medjutim,nemamo mi zdrave pameti na celu drzave,sve sto je zdravo i sa malo mozga sklonilo se pred ovim ludilom.A tesko ce,vrlo tesko zdrav razum uplivati u anarhiji bezumlja koja terorise ovaj narod decenijama.Meni je samo zao sto mi brzo zivot prolazi a sve u iscekivanju boljeg sutra,koje ocigledno ovde nikad nece doci,ili barem ne za mog zivota.Rintas kao stoka u ovoj proizvodnji,a isto tako i zivis.Jos trebam da se bakcem oko subvencija za narednu godinu...ma neka se nose i subvencije i njeni darodavci u sto lepe p...e materine!
 
Trezor radi jos sutra i onda je prekid do posle nove godine, bozica i ko zna dokle. Dakl ako sutra nema uplate subvencija nece ih ni biti u ovoj godini. Bitno je da ministar prdi na sva usta kako je 99% subvencija isplaceno. Verovatno se vodi njhovim pozntim racunanjem procenata 50.
 
Danas iz min.polj otvoreno rekli da se ukidaju subvencije po Ha . tek u martu mesecu ce ova tema biti aktuelna jer seljak spava nije zainteresovan . Na prolece se saznati da dizel poskupeo kad krene u njivu .. o boze i treba nas j..ti kad smo SLEPI !
 
Ono sto su dva drzavna sekretara za poljoprivredu danas govorila kod Urosa i u Brazdama je tiha najava novog obmanjivanja, marifetluka, omalovazavanja ljudske inteligencije, izigravanje poverenja. Kratko receno opet navlace na neciju vodenicu, a ta vodenica se zove drzavni buzet koji cemo mi puniti pod navodnicima dobrovoljno jer cemo i tu mizeriju od 6000din morati da iskoristimo kroz neke investicije koje nam oni namecu za koje cemo morati da placamo razne dozvole, poreze, legalizacije, uknjizenja, razmeravnja i fotokopiranja.Koliko ljudi cemo finansirati i skinuti ih sa tereta drzave? Sta ce biti s a drugih bednih 6000 to vise niko ni ne spominje. Svuda okolo subvencije su od 200 do 500E u kesu pa kako da budemo igde konkurentni. Kazu pomazu male i srednje. Takvi ce sigurno iskoristiti subvencije kroz investicije i praviti skladista, susare, sisteme za zalivanje i sl. Hoce malo sutra. Opet ce veliki dobiti jos jaci vetar u ledja, a male ce progutati vir. Sve se togadja ovih dana daleko od nas jer mi zatvaramo zimsku brazdu cuvamo vlagu. Za koga?
 
Kada se niko ne bi registrovao 2014 god, kada bi smanjili ulaganje, ili cak prekinuli proizvodnju, sem za sebe, a mogli bi,svaki seljak ce da prezivi jednu godinu, onda bi ovi iz ministarstva dosli na dogovore, da vide gde je stalo i gde skripi.Ovako sve ide po njihovom planu, usmeravaju nas gde da kupujemo, sta da kupujemo, sta da sejemo, kome da prodajemo, ili je bolje PREDAJEMO, obustavljaju davanja a podizu namete, i zasto bi ista menjali.Razjedinili su ljude sa malim posedom i favorizuju ove velike, je l velikih je 3%, a sitnih 87%, lakse je dati velikim, realno, imaju malo zemlje u odnosu na vecinu, a vecinu robe, kojom trguju, dobiju od sitnih gazdinstava, budzet pune ovi sa sitnim posedom, repromaterijal, koji je precenjen, kupuju ovi sa sitnim posedom, dok veliki imaju kojekave olaksice.
 
Kada nebi obnovio registraciju nigde te nebi bilo. Svuda ti traze potvrdu o obnovi. Tacno je da cemo za sebe uvek proizvesti i da necemo ostati gladni, ali trebaju nam prihodi za troskove zivota za skolovanje dece za odrzavanje mahanizacije pa na kraju i za vracanje zaduzenja po bankama i poreskim upravama. Sve to oni znaju i znaju da zemlja nece ostati u parlogu i zbog toga nas jasu i jasu ne silaze.
 
Jeste primetili da kad ukucate Srbija wikipedija da se poljoprivreda ne nalazi u opisu,kao kod drugih zemalja!!! Kazem ja, resili da nas istrebe... Jedino strajk,drugog leka nema..
 
I bice strajka samo da se seljak probudi od zimskog sna,nema tu sta cekati ni ova vlast nije bolji od bivseg.Bice nama veselo u 2014 godini ali ima da biramo boljeg na izborima do sad smo izabrali lazove i lopove al sta da radimo narod je glasao:ppozdrav:
 
Kakav strajk, nemoj te da se zanosite. Nezadrzivo padamo ka dnu, gde i treba da dodjemo jer drugacije necemo na vrh.
 
Kada nebi obnovio registraciju nigde te nebi bilo. Svuda ti traze potvrdu o obnovi. Tacno je da cemo za sebe uvek proizvesti i da necemo ostati gladni, ali trebaju nam prihodi za troskove zivota za skolovanje dece za odrzavanje mahanizacije pa na kraju i za vracanje zaduzenja po bankama i poreskim upravama. Sve to oni znaju i znaju da zemlja nece ostati u parlogu i zbog toga nas jasu i jasu ne silaze.
Tacno je da oni sve to znaju, zbog toga nista nece ni da menjaju, ali mi treba nesto da menjamo.
 
Ministar Glamocic kazu moji da je rekao da ce subvencije sledece godine biti vece, a ja citam na forumu da ce biti ukinute. Ja sam jednom predlozio da strajkujemo i nikad vise necu, jer nema efekta! Narod ima isuvise novca, da kazem, u slamaricama da im godina dve pa i tri losih sezona ne mogu naskoditi.... verovatno cekaju bolje dane i izbore! Mogu vam reci da se ne ljutim, jer su u pravu, zasto recimo ja da krenem sa strajkom, a moj drug u specijalnim jedinicama da mi broji rebra, pa da se mrzimo...to mi ne treba! JA na izbore samo mrtav mogu da izadjem, ako nastave sa ovom politikom! Svima je poljoprivreda preko ''one'' stvari, boli ih uvo. Na wikipediji Srbija je predstavljena bez poljoprivrede. Ova zemlja, zasluzuje sve najgore da joj se desi, od kuge, gladi, kletvi, kancer, sida,istrebljenje, sve najnajgore!!!! Kad mozemo da dozvolimo da nas godinama vuku za nos onda ne treba ni da postojimo!!! Muka mi je od svih kvazi politicara, koji su prepametni, mrzim sto moram sve na vreme da platim, a oni kasne sa svime sto mogu, kad mozemo da budemo ne saglasni i da nama manipulisu kako hoce, ne treba nam ni drzava ni nista, neka se svi odvoje pa im ga neka beogradski pasaluk!!!! Toliko sam besan da bi ih zubima pokidao kao besni pas igracku!!!! Prosto mi dodje da kazem, da mrzim sto zivim u ovoj (da izvinete na izrazu) vukojebini(drzavi)!!!!!
 
Ministar Glamocic kazu moji da je rekao da ce subvencije sledece godine biti vece, a ja citam na forumu da ce biti ukinute. Ja sam jednom predlozio da strajkujemo i nikad vise necu, jer nema efekta! Narod ima isuvise novca, da kazem, u slamaricama da im godina dve pa i tri losih sezona ne mogu naskoditi.... verovatno cekaju bolje dane i izbore! Mogu vam reci da se ne ljutim, jer su u pravu, zasto recimo ja da krenem sa strajkom, a moj drug u specijalnim jedinicama da mi broji rebra, pa da se mrzimo...to mi ne treba! JA na izbore samo mrtav mogu da izadjem, ako nastave sa ovom politikom! Svima je poljoprivreda preko ''one'' stvari, boli ih uvo. Na wikipediji Srbija je predstavljena bez poljoprivrede. Ova zemlja, zasluzuje sve najgore da joj se desi, od kuge, gladi, kletvi, kancer, sida,istrebljenje, sve najnajgore!!!! Kad mozemo da dozvolimo da nas godinama vuku za nos onda ne treba ni da postojimo!!! Muka mi je od svih kvazi politicara, koji su prepametni, mrzim sto moram sve na vreme da platim, a oni kasne sa svime sto mogu, kad mozemo da budemo ne saglasni i da nama manipulisu kako hoce, ne treba nam ni drzava ni nista, neka se svi odvoje pa im ga neka beogradski pasaluk!!!! Toliko sam besan da bi ih zubima pokidao kao besni pas igracku!!!! Prosto mi dodje da kazem, da mrzim sto zivim u ovoj (da izvinete na izrazu) vukojebini(drzavi)!!!!!
Tacno. Rekao je jednom prilikom da ce budzet biti veci, a ne subvencije po ha. One nece biti ukinute vec ces moci da ih ostvaris kroz investicije tj kupovinu izgradnju silosa, podnih skladista, mehanizacije, sistema za navodnjavanje. Znaci kako sada stoje stvari nema kesa. To sam vec obrazloziou postu br. 66.
 
Znam, video sam! Al' cinjenica je da zivimo u (vukojebini) a ne drzavi, a od toga da cemo dobiti investiciju nece biti nista...AL dahra dalanovac da se podeli kao pomoc poljoprivrednicima, a gospodin njegovo presvestenstvo okrene list kao sto je njegova predhodna vlast pa trazi da imamo 35 hektara zemlje u vlasnistvu ili obradivog, da bi dobili novac, i to trazi u zemlji gde je prosek 5hektara!!! To mi lici na Meridijan banku u Prokuplju koja daje poljoprivredne kredite iskljucivo ljudima koji imaju u vlasnistvu 20 i vise hektara, ej na jugu Srbije!!!! daj boze da i onaj sto ima 50hektara dobije bilo sta, a da nije u vladajucoj stranci....daj boze.
PS: Da dopunim: Videcemo, konkurisacu za jednu masinu, da vidim hoce li mi je dati, a nisam clan ni jedne stranke!
 
Nazad
Vrh