Subvencije poljoprivredi za 2014

@Peet Za tvoju informaciju, NIKADA nisam prijavljivao domacinstvo I ne pada mi na pamet. Sto se ti javljas, kada ti niko ne drma kavez. Obradjujem zemlje 40 tak ha pored ratarstva I povrtarstvo I niko me nije terao da ulazim u da se proizvodnju, niti sam ja trazio podrsku neciju, pogotovu drzavnu. Dali sada treba da se borim za trbe I tvoju subvenciju. Ma boli me ku,,c za tebe I takve kao sto si ti. Visis po forumu I vodis neku politiku. Ako ti ne odgovara sta ti daju prodaj zemlju pa idi gde imas bolje. Ja radim I ulazem svoje pare I ne cekam povracaje I ne cucum pred salterom. Od drzave trazim samo da zastiti trziste od konkurencije sa strane.

U zadnjoj recenici si sam sve rekao. Jedan od nacina zastite je subvencionisanje proizvodnje. To sto ti neces da se prijavis to je tvoja stvar, ja sam prijavljen. Jos nesto, recnik ti je veoma los i uperen na mnoge od nas koji mislimo razlicito od tebe.
 
Jugi, ako misliš da ovde ima zemlje na pretek, varaš se! I ja bih hteo uz mojih 8 ha još da radim, ali znaš onu: veći ker uvek .ebe!
Od lokalnih tajkuna i mafijaša ne možeš dobiti ni pedalj zemlje!
Pokrajina nema nadležnosti da plaća subvencije. Postoji neki fond za razvoj, ali tamo mogu konkurisati samo gore navedeni tipovi. I naravno treba imati odgovarajuće stranačke boje... Meni komercijalni kredit sa 35-40% kamatom!
Pa mislim da mnogo gresite, upravu ste to za zemlju ali razmislite zasto vas ti jjjbu.... A sto se tice konkurisanja kod fonda da li ste ikada probali? I ako niste zasto niste? A ako jeste kako ste prosli na konkursu i zasto??? Najlakse je ovde nekog napadati i pljuvati kako nista ne valja a koliko vidim cim mi imamo vremena za ovakve stvari tu onda nesto ne stima znaci da ne radimo...
 
Recnik je nekulturan i nije dostojan jednog renomiranog foruma kao poljoinfo. Takvo ponasanje ne prilici nekom ko se oglasava na forumu koji citaju hiljade ljudi.
 
Ispada daj te nam tih 6000 po ha pa da se ne bunimo to nam je najprece... Sa tim se ja ne slazem, jer sa tih 6000 ne mozes nista veliko da ulozis u proizvodnju i u poljoprivredu uopste to su tako mizerno sitne pare, shvatice ko shvati sta sam hteo da kazem jer vecina sto kuka ustvari te pare ni ne ulaze u poboljsanje poljoprivrede nego se zapusavaju druge rupe i to razumem jer je kriza i svaki dinar je vazan al neka onda javno tako kazu da im je to izvor prihoda a ne podsticaj za unapredjenje
 
Ko radi 5-10ha njemu tih 6k din ZNACI. On nema ambicije da kupuje traktore od 50k evra, ili da pravi hale i skladista ili da radi arende samo da se prica da radi. Ko radi 100ha on i ovako i onako zivi kako hoce. Prihoda godisnjeg ostvaruje kao lekar specijalista u Nemackoj, tako da njemu tih "mizernih" 6k din ne igra nikakvu ulogu.
 
Ispada da su poljoprivrednici maloumni jer ne znaju kako da uloze tih 6000 pa ce ministar morati malo da ih prosvetli ,problem je kolike su subvencije u Nemackoj,Francuskoj jer sa njima treba stati na crtu i biti konkurentan ,fer utakmica bi bila da u svakoj evropskoj drzavi budu iste subvencije ili da ih nigde nema .
 
Ispada daj te nam tih 6000 po ha pa da se ne bunimo to nam je najprece... Sa tim se ja ne slazem, jer sa tih 6000 ne mozes nista veliko da ulozis u proizvodnju i u poljoprivredu uopste to su tako mizerno sitne pare, shvatice ko shvati sta sam hteo da kazem jer vecina sto kuka ustvari te pare ni ne ulaze u poboljsanje poljoprivrede nego se zapusavaju druge rupe i to razumem jer je kriza i svaki dinar je vazan al neka onda javno tako kazu da im je to izvor prihoda a ne podsticaj za unapredjenje

Nije 6000 vec 12000. Da je malo malo je, nakada je bilo skoro 150e ja se ni ovih nebi odreko. Subvencije moraju da su vece i za to se treba zalagati, a oni koji misle da nisu potrebne neka ih ne podizu il nek ih daju u humanitarne svrhe i neka prestanu da mute i tako mutnu baru. Ako za te pare kupim naftu deo semena i deo djubriva naravno da ce mi to biti izvor prihoda koji cu uloziti u proizvodnju, unaprediti je i na kraju zaraditi.
 
Ko radi 5-10ha njemu tih 6k din ZNACI. On nema ambicije da kupuje traktore od 50k evra, ili da pravi hale i skladista ili da radi arende samo da se prica da radi. Ko radi 100ha on i ovako i onako zivi kako hoce. Prihoda godisnjeg ostvaruje kao lekar specijalista u Nemackoj, tako da njemu tih "mizernih" 6k din ne igra nikakvu ulogu.
Sve ste rekli sami za te ambicije i to tako da tih 6000 gubi svaki smisao i treba ih ukinuti iz razloga jer ko god nema ambicije za radom i poboljsanjem svog domacinstva ozbiljno ugrozava ljude koji zele da rade i da ulazu taj novac da im bude bolje i lakse i da se prisire malo po malo.... Jer takvi sto razmisljaju tako kao sto ste napisali nemaju nameru da se bave poljoprivredom nego da ubiru novac od radnih ljudi davajuci im zemlju u podzakup i uzimajuci te iste subvencije SRAMOTA!!!

- - - - - - - - - -

6000 direktnih davanja pardon

- - - - - - - - - -

Nije 6000 vec 12000. Da je malo malo je, nakada je bilo skoro 150e ja se ni ovih nebi odreko. Subvencije moraju da su vece i za to se treba zalagati, a oni koji misle da nisu potrebne neka ih ne podizu il nek ih daju u humanitarne svrhe i neka prestanu da mute i tako mutnu baru. Ako za te pare kupim naftu deo semena i deo djubriva naravno da ce mi to biti izvor prihoda koji cu uloziti u proizvodnju, unaprediti je i na kraju zaraditi.
Slazem se ali da se ulaze u poljoprivreduuuu!!!
 
Sveta Toza...Svakom znaci da dobije ponavljam 12000, i svi dobijaju isto t.j. po jedinici povrsine. E sad sto neko ima 6..7 hektara taj ili je kasno poceo da radi ili zadnih 10god. tapka u mestu zbog svog neznanja, nemara, lenjosti. U ove tri zadnje reci mozemo svi da se nadjemo bilo u pozitivnom ili negativnom smislu i tu je odgovor na sva pitanja.
 
6000 динара је смешна пара за субвенције, па чак и 12000. Али без озбиљних субвенција, МИ сељаци нећемо моћи да конкуришемо овим из ЕУ, када се потпуно отвори наше српско тржиште, ам колико радили земље и имали жеље да исту радимо. па пгледајте шта се дешава по пољској, чешкој и осталим земљама које не могу да испрате ове богате државе које дају 400 и више евра по хектару субвенција. Пропадају и продају своју земљу стрнцима, а то је и циљ тих моћних држава. Није битно да ли ја радим 5, 10 или 1000 хектара, на таквом тржишту, се са њиховом ценом производа не могу такмичити, ако немам залеђину и помоћ државе и то озбиљне. Они то имају и зато су њихови производи јефтинији од наших, а самим ти ми конкурентнији.

Проблем настаје, кад се оне злоупотребљавају, а то је омогућила ДРЖАВА и ти појединци, а има их доста, су ту рупу у том несрећном закону о субвенцијама само искористили. Нису они криви већ, као што сам рекао држава.
 
Kako moze taj sa deset hektara da uzme traktor od 50 hiljada o tome je rec,a sto neuzeti za subvencije ,kad se sve izracuna oko 600 litri nafte cisto.
 
Ili jednostavno mu znaci radi interesa jer moze da zaradjuje a ne radi... Samo da cene budu realne i nasih proizvoda i repromaterijala a ovi kako budu davali davace
 
Vi izgleda necete da shvatite. Ne moze svako da radi 100ha! Sta sad treba ubiti onog od 5ha da bi pojedini radili 105 umesto 100ha? Ko je sitan jaaaako tesko moze da poveca svoj posed, jer mu 99% prihoda ide na izdrzavanje porodice. Nema tu prostora za investicije. Mora da se vodi socijalana politika. Po vama ispada da svi takvi kakve ja najbrajam treba da daju zemlju u zakup ili je prodaju jer nisu ambiciozi? Lako je biti ambiciozan sa 100k evra u dzepu, sa praznim dzepom nema ambicija.
 
Kako moze taj sa deset hektara da uzme traktor od 50 hiljada o tome je rec,a sto neuzeti za subvencije ,kad se sve izracuna oko 600 litri nafte cisto.

Pa i jeste cilj da mu se pomogne da uzme takav traktor, da radi jos zemlje itd a ne te pare da uzme stavi u dzep pa na more i da je srecan sa 10 ha

- - - - - - - - - -

A sad da kuka kako nema

- - - - - - - - - -

Ako ima za arape nace se valjda i za tog sto ima 5ha ako hoce da radi
 
Sveta Toza...Svakom znaci da dobije ponavljam 12000, i svi dobijaju isto t.j. po jedinici povrsine. E sad sto neko ima 6..7 hektara taj ili je kasno poceo da radi ili zadnih 10god. tapka u mestu zbog svog neznanja, nemara, lenjosti. U ove tri zadnje reci mozemo svi da se nadjemo bilo u pozitivnom ili negativnom smislu i tu je odgovor na sva pitanja.
A onaj cika sto radi 300h kaze za tebe da nema potrebe da dobijas subvencije jer si bio nemaran I lenj da se prosiris na vreme.... Onaj od 1000h govori isto za onog od 300h I takoo... ako zaista treba neko da dobije u ovoj opljackanoj zemlji to su oni sitni a ovi krupniji vec mogu da plivaju, a kad dodju na trziste zeljene EU svejedno ce da se bore da opstanu ko sto rece Galicije, jer Njemacka nije ratom osvojila sto je htela ali ekonomski porobljava na duge staze...
 
Свето, јел ти мислиша да ако неко ради 500 хектара земље, може да конкурише једном шваби који исто толико ради, са ценом коју нам они наметну, када се тржиште отвори, без озбиљних субвенција и помоћи државе?
 
Pa i jeste cilj da mu se pomogne da uzme takav traktor, da radi jos zemlje itd a ne te pare da uzme stavi u dzep pa na more i da je srecan sa 10 ha

- - - - - - - - - -

A sad da kuka kako nema

- - - - - - - - - -

Ako ima za arape nace se valjda i za tog sto ima 5ha ako hoce da radi

Ne vredi. Ne treba ici na more, ne treba nigde ici. Treba sto veca supa, sto veci traktor, sto vise zemlje... Zbog ovakvih misljenja zalim za Titom, iako nisam ziveo u njegovo vreme. Samozivost ubija ovu naciju.


Opet pisem post po ko zna koji put. Da nema resenje sem ogranicavanja poseda i ogromnih poreza na VISAK zemlje. Progresivno oporezivanje, a ne ova komedija gde zele da nahvataju onog sa 5 krava da placa knjigovodju i da mu utrape kaznu sto nije izdao racun za 2 praseta.
 
Pa mislim da mnogo gresite, upravu ste to za zemlju ali razmislite zasto vas ti jjjbu.... A sto se tice konkurisanja kod fonda da li ste ikada probali? I ako niste zasto niste? A ako jeste kako ste prosli na konkursu i zasto??? Najlakse je ovde nekog napadati i pljuvati kako nista ne valja a koliko vidim cim mi imamo vremena za ovakve stvari tu onda nesto ne stima znaci da ne radimo...

Nisam konkurisao, jer kada sam se raspitivao o uslovima, rekli su mi da moram imati 50% para, ali ja naravno to nisam imao.Tako sam morao uzeti komercijalni (čitaj zelenaški) kredit od banke.
 
Najveci problem je sto je nasa drzava banana i niko u svom resoru nije odgovoran za ono sto radi. Subvencije se moraju dati onoj grani koja je prosperitet, koja stvara suficit i koja puni budzet u navecem procentu. Dakle tom resoru, u ovom slucaju poljoprivreda iz starta treba izdvojiti sredstva za subvencije a ne pljackati i omalovazavati te ljude koje hrane ostale.
I dalje se zalazem da subvencije treba svi da dobiju ali da drzava pre toga zapusi sve rupe u svim uredbama i da rigorozno kontrolise sve malverzacije koje treba drasticno kazniti pa kad bi se to desilo u vise slucaja onda bi polako doslo sve na svom mestu. Rekao sam svima subvencije zato sto procentualno svi imaju isto ulaganje pa dali je to na 10 ha ili na 200 ha.
 
Nazad
Vrh