Subvencije poljoprivredi za 2014

Mnogi ce ovde, za pocetak, na forumu biti proglaseni za drzavne neprijatelje, antihumaniste, sebicne itd.
Mnogo me ova situacija podseca na ono vreme posle 2.sv rata i odnos prema poljoprivredi, obavezni otkup, obavezno zadrugarstvo... zarad radnicke klase i napacenog rukovodeceg kadra.
Da ne bude kao u onoj Balasevicevoj pesmi "oni ce spremno poci u sumu crnu, sami na krvolocnu srnu, i posle krace bitke cim prebroje gubitke, seli, jeli, ziveli ! ..."
evo i cele pesme https://www.youtube.com/watch?v=FVTf986IXtQ
p.s.
pesma nije vesela u skladu sa danaima zalosti.
 
Da li se zna kada ce i da li ce poceti da placaju 6000/ha. Svaka cast svakom ali moja je stvar koliko cu da dam za pomoc ljudima i ne moze niko drugi to da mi odredjuje.
 
Postovane kolege,
Zeleo bih da objasnim neke stvari iz ranijih postova koje sam napisao.
Kao prvo zbog pominjanja poljoprivrednika iz Sapca osecam se prozvanim i moram da reagujem.Opstina Sabac je nakon Beograda i Novog Sada ili Kragujevca treca u Srbiji po uplati PDV-a u budzet Republike Srbije.To nije ni Backa Palanka niti Indjija,Kovin, Kovacica niti bilo ko drugi.Iz tog istog budzeta Srbije se i isplacuju subvencije koje svi dobijamo.Znaci privreda Sapca i njegova poljoprivreda uplate Pdv da bi bili na trecem mestu.Sto se tice protesta, podsetio bih Vas na protest proizvodjaca svinja iz naseg kraja 2007.koji je se odvijao samo u nasoj i opstini Bogatic.Nijedna druga opstina u Srbiji nije se prikljucila protestima, niti je bilo koje udruzenje poljoprivrednika reagovalo.A sam protest je zavrsen tako sto je policija prebila seljake na Sabackom mostu, gde je i bila blokada.Zasto bi onda ljudi iz naseg kraja podrzali neki skup ili protest, kada su ostavljeni na cedilu sami da se bore 2007. godine????

Sto se tice mog pisanja za subvencije, tvrdim da niko nije pisao nikakav zahtev bilo gde, jer ljudi u nasem kraju spasavaju zivu glavu i niko nema ni vremena ni snage da se bavi raznim glupostima.Hteo sam da onim postom ukazem na kukanje pojedinih clanova ovde za subvencije u trenutku velike katastrofe u nasoj zemlji a koje uzgred ovde nece nista pomoci jer ovaj forum je za pomoc i razmenu iskustava izmedju ljudi a svakako nije mesto gde ce se resavati sudbina subvencija.To ce se naravno uraditi na visim instancama sistema, konkretno mislim na Ministarstvo polj. i Vladu Republike Srbije.Niko nije ovde rekao da subvencije treba ukinuti niti bilo sta, nego treba prestati sa kukumakanjem i sacekaci da se vidi kako ce se dalje odvijati stvari.Svi se nadamo pomoci iz Eu, Ruske federacije,UAE idrugih zemalja kojom bi se izvrsila popravka ostecenih kuca i puteva jer bez nje ova zemlja nece moci sama da ovo sve izdrzi.Naravno da poljoprivrednici treba da dobiju subvencije jer su one velikim delom i uplacene novcem samih poljoprivrednika kroz akcize, PDVi slicno.Hteo sam samo da kazem da sada nije niti najbolji momenat ,niti je ovo pravi nacin za ostvarivanje prava na ono sto zasluzujemo, jos malo sacekati i to je to.

Takodje bih se zahvalio uredniku koji je uzeo u zastitu moje pisanje.

Hvala Vam na paznji, jos jednom se izvinjavam ako me je neko pogresno razumeo. Lep pozdrav, Vlada Pavlovic
 
Poslednja izmena:
Jako je ružno u ime drugih davati nešto(otpis subvencija) što kao prvo nije tvoje ,a kao drugo još ne postoji.Svako treba da dobije svoje subvencije pa nek sa njima uradi šta hoće.Ko je čovek pomoćiće i bez subvencija.
Zadnjih par godina se potencira kako se subvencije troše ne namenski.Pa kako bi onda njihovo preusmerenje mogli okarakterisati?Ja ne vidim da su se svi zaposleni u javnom sektoru odrekli jedne dnevnice.Pa to bi bilo jako lepo 700000 zaposlenih x 2000rsd=1.400.000.000rsd.Vrlo lepa pomoć sa moje strane gledišta a neosetna za mesečnu platu.
 
Mislim da je takodje jako ruzno jaukati za te iste subvencije ovde u smislu da li ce ih biti ili ne.Pa pogledajte samo kolika je steta svugde, koliko je mrtvih i koliko je porusenih kuca samo.Polako doci ce i subvencije na red.
 
Danas sam dobio od Imleka papir na kome treba da upisem kolicinu mleka koje sam spreman da se odreknem,u korist ljudi koji su pogodjeni ovom elementarnom katastrofom,odnosno da mi Imlek ne obracuna tu kolicinu narednog meseca.Ja sam napisao litara 0!Sledeceg meseca kad mi legnu pare na racun ja cu novac podici i uplatiti ili proslediti na racun Vlade Republike Srbije.Imacu uplatnici i dokaz da sam nekom pomogao koliko sam mogao,a ne da mi oni Olosi kroje kapu.................kao i PIO sto je ima svoj fond za kupovinu stanova svojim zaposlenim sa 0 %kamate a meni zemlja pod hipoteku i rok da izmirim svoje obaveze **greška im mater olosku!
 
Sto volim ove lazne humaniste kojima ne trebaju subvencije ili po kojima nema veze ako stignu i na godinu, i kojima je ruzno ako neko i pita kad ce biti... a non-stop vise na forumu na temi Subvencije polj. za 2014,god.
Pa ako te ne interesuju nemoj posecivati ovu temu.

Ma koga ne interesuju.To su priče za malu decu.
Ali subvencije nikakve veze nemaju sa ovom katastrofom.Normalno je da će svako u svojim mogućnostima pokušati da pomogne makar i sa SMS-om.Ako svako da po dinar-milion ljudi,milion dinara-najupi se tu,samo da ode napravo mesto.
 
Da li se zna kada ce i da li ce poceti da placaju 6000/ha. Svaka cast svakom ali moja je stvar koliko cu da dam za pomoc ljudima i ne moze niko drugi to da mi odredjuje.
slazem se sa tobom i treba da ljudima podele subvencije a koliko ce ko da uplati za pomoc ugrozenima to je njegova stvar....ipak 66000din za 11ha nije za bacanje
 
Пазите сад ово,пре ових несрећа ови што кукају на субвениције су кукали како су мизерне,мале понижавајуће,ето их њима кад су такве,а сад кад се показала и најмања слутња да би могли бити без истих су дигли толику халабуку да је то страшно,то нам се мора дати,то није за бацање,те ово те оно...Ова тема је пуна контрадикторности и то само од пар чланова овог форума,да их не именујем,провлаче се њихове кукњаве кроз целих 146 страна,
 
:cool:...moraš priznati da u trenucima naročite inspirisanosti umeju lepo da kukaju....:cool:
 
Imate li link za obrazac za osnovne subvencije u poljoprivredi za 2014 godinu? Nasao jesam na sajtu Min. poljoprivrede al stari tj. za 2013-tu, medjutim ima razlike u broju i gore nema crtice da se upise godina vec stoji 2014:ppozdrav:.
 
Пазите сад ово,пре ових несрећа ови што кукају на субвениције су кукали како су мизерне,мале понижавајуће,ето их њима кад су такве,а сад кад се показала и најмања слутња да би могли бити без истих су дигли толику халабуку да је то страшно,то нам се мора дати,то није за бацање,те ово те оно...Ова тема је пуна контрадикторности и то само од пар чланова овог форума,да их не именујем,провлаче се њихове кукњаве кроз целих 146 страна,
ne bih nikog da uvredim,ali te bi mozda neznaci nista 6000din po ha...na necijim mestima onda ne bih ni komentarisao o onima koji rade malo zemlje
 
Nazad
Vrh