Subvencije poljoprivredi za 2014

Poljoprivrednici Sabackog kraja su poslali predlog Upravi za agrarna placanja da se sredstva namenjena za subvencije preusmere za otklanjanje posledica poplava.Mislim da je to fer predlog, zar ne???
Kada smo mi protestvovali zbog subvencija Sabacki poljoprivrednici su bili protiv sta sada?
 
Subvencije su regulisane zakonom i njihova isplata, to se ne rešava na relaciji poljoprivrednici - Uprava za agrarna plaćanja i to predlogom. Niti je Uprava za agrarna plaćanja nadležna za izmene zakona, niti se predlog može smatrati merodavnim dokumentom.

Sad da li je fer ili nije, svako ima svoje mišljenje, a u ovoj temi bi bilo dobro da se držimo zvaničnih podataka i manemo se filozofiranja.

.........................

Za pisanje o zabrani izviza je otvorena nova tema i neke poruke su iz ovo teme tamo prebačene.

Zabrana izvoza 2014 godine[h=1][/h]
 
To sto je neko ovde pisao bilo sta to ne znaci nista, sakriven iza monitora moze da napise bilo sta.Ako je neko i pisao, on je govorio o zloupotrebama u davanju subvencija, a svi znamo kako i sta se radilo.

Da li si ti video neku izjavu nekoga iz Sapca preko TV-a i slicno pa da mozes da tvrdis da su bili protiv?Mislis da ovde nema ljudi koji obradjuju 30-40 hektara?
 
Nikola Indjija@

Kod njih je najveci problem sto oni nece ni kako oni hoce.Moraju da budu kontra od ostalih pa nek je to i 300x losije po njih ali da je kontra.
 
Nikakav zahtev za ukidanje subvencija nismo ni pisali nikome .Ja sam to ovde samo napisao da vidim reakcije nekih kolega.Bez ljutnje molim.Ovde ljudi imaju mnogo vecih problema nazalost od pisanja bilo kakvih zahteva.
 
Verovatno će član nikola indjija navesti na osnovu čega je zaključio da su Šabački poljoprivrednici bili protiv protesta, recimo link prema nekom tekstu iz novina koji je pisao o tome ili nešto slično konkretno.

Bez konkretnih izvora za ove informacije, to je čista provokacija.
 
Ako je neko ovde i pisao da je protiv subvencija, to su mozda ljudi koji gorivo donose iz Bosne, par puta ode tamo i kroz razliku u ceni odmah je i dobije.Ostali sigurno ne, ko je jos lud pa da se odrekne novca, ma koliki on bio?
 
Nažalost u Srbiji je tako loša agrarna politika da su subvencije neophodne da pokrivaju rupe a ne da unaprede prizvodnju
Subvencije su najpotrebnije stočarstvu koje iz godinu u godinu sve više propada
Nikola,ako je ko potestovao onda su to Mačvani samo što im se tad malo ko pridužio
 
Ljudi ovde na forumu ne znaju šta si ti mislio, nego ono što napišeš, da si malo bolje formulisao svou poruku prilikom pisanja izbeglo bi se natezanje u sldećih 10 poruka ko je šta mislio i gde je šta bilo.

Što se tiče subvencija, ja sam pčelar i krovno udruženje rešava sve probleme a to je SPOS, čak je pre dva dana određena šteta na pčelinjacima na poplavljenim područjima.

Sve dok svaka grana privrede ne bude imala jako udruženje, država će terati ljude da protestima dolaze do onoga što im po zakonu pripada. Kad vidim kako se prepucavate, daleko je dan kada ćete se udružiti i tako početi raditi u svoju korist.
 
Poljoprivrednici Sabackog kraja su poslali predlog Upravi za agrarna placanja da se sredstva namenjena za subvencije preusmere za otklanjanje posledica poplava.Mislim da je to fer predlog, zar ne???

Novi a sta je onda ovaj post koji sam citirao?To nije provokacija?

Koji poruku si citirao, ne vidim, ali pretpostavljam onu gde sam napisao da Uprava za agrarna plaćanja ne može da vrši izmene zakona, nego to može samo da odradi Skupština.
 
::sramota:: da, malo sam prevideo.

Dok je većina raseljena ili na nasipima, ne treba misliti da ne postoje pojedinci koji su stvarno poslali takav dokument.
 
Kad su Vojvodjani protestvovali za subvencije po hektaru,Macvane je boleo q... ,da podrze proteste,kao sto je i vojvodjane boleo kica kad su Macvani protestvovali zbog cene i unistavanja stocarstva uvozom.Tako je bilo,i nema sad nisam ja to je neko drugi.Treba svako da se zapita gde je bio kad se islo na protest,Podrska u mislima je jedno sviranje kurcu,eto mozemo procitati da je sad Srbija svima u mislima ( kao npr. Anriju),ali je zmija u dzepu.Ta podrska se ne racuna.Ja subvencija dobijam 10 000 ukupno,i to me ne vadi apsolutno nista i bez reci cu to da dam,i onda cu da ispadnem covek,ali neko od subvencija dobija 10 000 eura,pa nek i on da 100 eura da ispadne covek.Bi li ko od vas koji predlazete otpis subvencija dali hektar zemlje?
Budite humani sa svojim parama koliko god hocete,a tudje ostavite vlasniku da raspolaze sa njima na svoj obraz.
 
Slazem se da ljudima u nevolji treba pomoci i dati novac, ali ne po cenu da nasa deca ostanu gladna.......Svako je na taj novac od subvencija racunao, i po zakonu mu pripada.
Ako je vec tako, hajde da svim radnicima u drzavnim firmama uzmemo po 3 plate i damo za obnovu zemlje..... Sta bi oni rekli, kako bi oni ziveli ta tri meseca?::samo bes::
 
Nazad
Vrh