Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Da , do 31.05. imaš 60 lit. po hektaru i ti fiskalni računi se predaju odjednom.
 
Juče nas je bilo manje od 200 ali je bilo gužve, oko 1h sam čekao. Ja i danas rekao nekim ljudima kod mene da se predaje, nisu ni znali da se preselio trezor, a ni za predaju zahteva.
Moram reći i ovo da su mogli kad smo obnovili gazdinstvo da uđe i predaja zahteva, a ne sad (sva sreća pa je padala kiša) opet da se cimamo, guramo ko pre 20 godina u red i svađamo međusobno ispred Trezora. Ali ajd', ako nam već daju pare, neka nam presednu do poslednje banke; nikakve potrebe nije bilo 2 puta da se predaju dokumenta.
 
Na crkvenu zemlju nema subvencija!
Како то? Јел то нека уредба, или информација из трезора.

Сад сам звао трезор и проверио, и ако имаш Уговор о закупу, нема субвенција и земља је избрисана из тог газдинства у Трезору. А ако имаш Уговор о коришћењу, онда имаш субвенције. :sta: :sta: :sta:
 
Нисам знао да све морам да знам, чак и као почетник. Ето, сваки дан научим по нешто. А нисам ни сумњао да се све зна.
 
danas bejah ispisah predah i sad cekanje novaca bas me interesuje kad ce to biti

Izgleda da će nas ove godine presvući kao nikad do sada.
Mlekara nije uplatila deo koji je trebao biti 1-og.
Prete rigoroznim kažnjavanjem neregistrovanih kojekakvih prikolica koje se teško mogu i registrovati.
 
Ma sta vam je ljudi, covek na vlasti je jos pre 15 dana izjavio da se subvencije vec isplacuju i to uveliko. Naravno da ce ih biti, on zivi izvan prostora i vremena I zna te stvari. Ja mu se divim, nadam se da cu i ja biti takav kada porastem i steknem tu duhovnu sirinu, da zivim iznad ovog materijalnog sveta i svakodnevne borbe i brige.
 
Poljoprivredni proizvodjaci sa potlacenom radnickom klasom su retke sorte koje zive u surovoj realnosti zemlje Srbije.Oligarsi i ostali ovdasnji mudroseri su odavno u nekom svom virtuelnom svetu,odakle se igraju nama mrdajuci dzojstike.Pa tako je sve moguce kod nas,i da isplate idu odavno a mi realisti to jos ne znamo,jos ih nismo doziveli...
 
daj nemoj da ste smesni pa zar ne vidite da nam je ministar iznad naseg vremena covek gleda u buducnost a ne kao mi da zivimo sadasnjosti :D
 
Nazad
Vrh