Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Opa vidi , pa neki znalci su posejali sve pre 1 aprila :haha: pa im sad mrsko da popune jos jedan papir , a oni drugi ocekuju daim ministar donese na kapiji novce :haha: odrastite vec jednom .
Novci stizu cim uprava za trezor obradi nase podatke , znajuci koje direktor u nasem Pozarevackom trezoru to nece biti skoro jer im jedini cilj dase izazove nezadovoljstvo naroda.
 
Nigde nisam nasao informaciju, da li moze da se preda za subvencije u opremi za navodnjavanje. Kupio sam KPK, neke folije, uzeo bi i pumpu, ali ne znam ima li ove godine sredstva za to.
Znam da ima nesto za teritoriju Vojvodine, ali to verovatno finansira pokrajinska vlast. Sta sa nama ostalima?
Ima preko "Fruits and Berries", ali ne mogu preko njih.
 
Nisam iskopirao za sebe setvenu strukturu kad sam obnavljao,da li daju na salteru ili moras da cekaj jedan dan?!Formular imam...

Meni su bez problema dali setvenu strukturu (ne na tom šalteru gde se predaju zahtevi, :osmeh:), ja potom sabrao, popunio formular na stolu u holu trezora, i stao u red. Iako sam mislio da ću se načekati jer je bilo puno ljudi, prešao sam za max 15-20 min. Iznenađujuće to brzo ide, doduše ove službenice u vrbaškom trezoru to zaista rade brzo i efikasno, i kod njih nikad nisam imao problema jer sve lepo objasne i pomognu...
 
Citam iskustva ljudi s drugim trezorima, pa bih iskoristio ovu priliku da pozdravim, i pohvalim sve sluzbenike Trezora u Zrenjaninu! Vrlo su fleksibilni, uvidjajni, i profesionalni. Samo da nam se ne pokvare :D
 
Dobro sada smo popunili i predali ove formulare. Interesuje me kada će krenuti novi formulari u kojima ćemo morati obrazložiti u koje ćemo namene utrošiti novac od subvencija koje treba da dobijemo.
 
Poslednja izmena:
Ja sam isto sad zavrsio, nema guzve, doduse znam coveka koji radi pa sam dosao na kraj smene i odradio...guzvu jedino prave oni koji ne znaju da popune, nisu sigurni ili si pogresno popunili...inace, brzo ide
 
Drugari kod mene u trezoru primaju zahteve,al sluzba koja popunjava zahteve ne radi jos uvek,pa posto vidim da ste i vi popunjavali zahtev,zamolio bih za malu pomoc u vezi toga.Znaci sakupim sve pod kukuruz i napisem koliko,pa onda pod psenicu pa napisem ukupno i tako dalje jer da?I na kraju imam neke pasnjake kao katastarsku kulturu gde je upisana lucerka da li upisujem i to.a i vinograd imam da li se i to upisuje,nikad nisam popunjavao zahtev:sta: pa molim pomoc
 
Jeste tako i slobodno navedi sve jer i ja imam vocnjak i pitam coveka koji radi u trezoru da li da i njega upisem posto ranije nije moglo(samo davali za gorivo) a on kaze da obavezno upisem i da ce placati i to.
 
br katastarske kulture...pa nazim biljke pa povrsina ukupna......npr

22.1.3. merkatilni suncukret 2h 22a 33m kv
22.3.5. merk. psenica 15h 59a 33m kv
itd
 
Da li je neko predao samo zahtev za biljnu proizvodnju bez goriva ,da li posle kad kupiš gorivo možeš posebno predati samo taj zahtev za gorivo?.
 
Koliko imamo pravo za povracaj goriva po hektaru .30 litara po hektaru za prolece i 30 litara po hektaru za jesen .ili 60 litara po hektaru za prolece i opet 60 litara po hektaru za jesen
 
Nazad
Vrh