Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
u cemu je tvoj problem?Pa subvencije se i daju po hektaru.
Problem je samo što nije svačiji hektar isti.....Zašto moj hektar vredi manje? zato što me je nevolja naterala da moram i u firmi da radim da bi preživeo? Ili zato što je moj Baaba bio siromašan pa nije imao da mi ostavi u nasledstvo 20-30 jutara pa da mogu samo od zemlje da živim? A i plate su takve da ni od njih nemož preživeti, inače misliš da bih se patio sa zemljom? Ja bih bio prvi koji bi dao zemlju u arendu da mogu od plate pristojno da živim......
 
Problem je samo što nije svačiji hektar isti.....Zašto moj hektar vredi manje? zato što me je nevolja naterala da moram i u firmi da radim da bi preživeo? Ili zato što je moj Baaba bio siromašan pa nije imao da mi ostavi u nasledstvo 20-30 jutara pa da mogu samo od zemlje da živim? A i plate su takve da ni od njih nemož preživeti, inače misliš da bih se patio sa zemljom? Ja bih bio prvi koji bi dao zemlju u arendu da mogu od plate pristojno da živim......

Pa onda okreni gazdi leđa i uzmi arende i radi zemlju i nekukaj,nikom nije zabranjeno
 
Gospodine mindjusar nisu svi u drzavnim institucijama ima nas i agraru hobista mozete da nas pljujete kolio vam je volja al danas j....e e to nece moci.Po najnovijem listingu za 2010 god platio sam ukupno doprinosa koji je malo koji polj.platio pa zar jos jedan PIO da platim, nisam ja dvoglava azdaja.Ovo nije kuknjava,niti cu ikada kukati,ali budite nekad malo realniji.Zar 25 godina radeci zemlju sada nemam pravo da se izjasnjavam,smetamo nekom,pa nisu svi prodali stan i sad bi da se zezaju malo.
 
Ma ne, nego mi je malo cudno to sto se prepucavamo ovde umesto da budemo konstruktivni i razmenjujemo informacije i pomazemo se medjusobno.
Nista konkretno se ne zna jos uvek, a napisano je stotine postova u prazno. :sta:
 
minđušar nije gospodin,i meni niko lično nesmeta,i ja bi voleo da prodam koji stan,samo je problem što bi ga prvo trebao kupiti
 
Poslednja izmena:
Pa onda okreni gazdi leđa i uzmi arende i radi zemlju i nekukaj,nikom nije zabranjeno
Kako bih ja rado batalio posao kad bih imao uslove da zivim samo od zemlje! Nije skup zakup ali sa cime da obradjujem zemlju? Imam traktor, prikolicu, pilug, tanjiracu i drljacu i to sve starudije. I frezu. Sve ostalo oko zemlje moram da radim rucno (ponesto sto moze) i da placam sejanje, prskanje, vrsaj... I sa moje zemlje imam tek da ne kupujem da jedem a dal bih sta imao kad bih jos uzeo jos zemlje u zakup? I sto je najgore ne znam kako ce i koliko roditi i posto cu to prodati a decu moram raniti i skolovati!
 
Kako bih ja rado batalio posao kad bih imao uslove da zivim samo od zemlje! Nije skup zakup ali sa cime da obradjujem zemlju? Imam traktor, prikolicu, pilug, tanjiracu i drljacu i to sve starudije. I frezu. Sve ostalo oko zemlje moram da radim rucno (ponesto sto moze) i da placam sejanje, prskanje, vrsaj... I sa moje zemlje imam tek da ne kupujem da jedem a dal bih sta imao kad bih jos uzeo jos zemlje u zakup? I sto je najgore ne znam kako ce i koliko roditi i posto cu to prodati a decu moram raniti i skolovati!

Kredit po meni ima jednu skrivenu vrlinu,potstče korisnika da radi,i da pametno ulaže,zato glavu gore i samo napred
 
Meni je muka kako neki prodaju postenje ovde na forumu. Ja sam reg, poljoprivrednik i ne zelim raditi nista drugo, neka zarade i drugi ljudi.
Zasto se,,,e? Ko takvima da veruje? Po ceo dan kucate poruke, prepirete se, ciganisete, dal' ce biti, kad ce biti uredba, subvencija bla, bla,,,,
A ovam bih oko iz glave izvadili coveku ako napise da ne treba isplatiti sub, ili dati svima.
Ovo da citaju oni ''gore'' davno bih napravili presek.
 
Mani se dvocevke ovo je debata o snovima i ne trebaju nama neprijatelji dovoljni smo sami sebi.Zelim da se pozdravim kad se vidimo a ne da potezemo oruzje.Druzenje u ZP bilo je opusteno i nije bilo razlike nipo cemu pa bolje da nastavimo sa tim.Izaci na ulicu mozemo samo zajedno i nikako drugacije nek me neko uveri u suprotno.
 
Kako bih ja rado batalio posao kad bih imao uslove da zivim samo od zemlje! Nije skup zakup ali sa cime da obradjujem zemlju? Imam traktor, prikolicu, pilug, tanjiracu i drljacu i to sve starudije. I frezu. Sve ostalo oko zemlje moram da radim rucno (ponesto sto moze) i da placam sejanje, prskanje, vrsaj... I sa moje zemlje imam tek da ne kupujem da jedem a dal bih sta imao kad bih jos uzeo jos zemlje u zakup? I sto je najgore ne znam kako ce i koliko roditi i posto cu to prodati a decu moram raniti i skolovati!
Mozda da batalis ratarstvo i probas povrtarstvo? Sad je i situacija sa otkupom bolja nego pre par godina, a ne treba da imas 50 kj za to
 
Meni je muka kako neki prodaju postenje ovde na forumu. Ja sam reg, poljoprivrednik i ne zelim raditi nista drugo, neka zarade i drugi ljudi.
Zasto se,,,e? Ko takvima da veruje? Po ceo dan kucate poruke, prepirete se, ciganisete, dal' ce biti, kad ce biti uredba, subvencija bla, bla,,,,
A ovam bih oko iz glave izvadili coveku ako napise da ne treba isplatiti sub, ili dati svima.
Ovo da citaju oni ''gore'' davno bih napravili presek.
Pa oni to i čitaju nebrini se ti za to.Imaju čak i svoje udbaše-nebih da imenujem zasada a vrlo verovatno da će se i sami razotkriti na ovom forumu.Kome je savest čista i treba da piše na ovom forumu ono što misli i da se neusteže po tim pitanjima.Meni lično nemože niko ni pod prozor da pljune jer mi je savest čista i zato i pišem ono što mislim.Pa valjda je ovo država demokradije..........:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh