Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja kad nisam znao sta da upisem upisao sam gimnaziju,kad sam prelomio sta hocu u zivotu upisao sam poljoprivredni fakultet. :ppozdrav:
Iskreno voleo bih da znam sta to bude ljudima u glavi da svesno idu skolu koju nece zavrsiti...

Druga stvar je covek koji dobar deo veka provede radeci u struci i kad ostane bez posla vrati se na dedovinu,a ni takav najcesce ne dobija subvencije jer u glavnom ima samo par jutara pa mu se ne isplati da uplacuje PIO,a kud je ostao bez posla de su mu jos novci za ulog u proizvodnju i jos 400-500e da plati PIO.

---------- Poruka napisana u 18:56 ---------- Prethodna poruka je at 18:54 ----------

@Peet AKO zavrsim fakultet jel stvarno mislite da cu raditi za 18 000din ??
Da ste kod mene u selu moj drug takoreci najbolji bi sigurno prihvatio da radi za te novce jer posla NEMA,da uzme drzavnu zemlju NE MOZE iz razloga koji sam prethodno naveo.
 
@Peet druze mi se nismo sami proglasili hobistima vec smo tu imali jedan prividan kutak za nas.Dovoljno dugo radim poljoprivredu i u poljoprivredi tako da znam sve mucke i sa hektarima i sa kilogramima,i nemojte me ubedjivati u suprotno.Sit sam registracija i preregistracija,overe tatinih i rodjackih papira.Muvanje sa racunima profakturama itd a pricamo o muckama ajd me ubedite.25 god je iza mene sve cake sam savladao.Ne zelim prepucavanje subvencije su potrebne.
 
Za ovu prvu stvar ako si mislio na mene,zavrsio sam tu skolu i to relativno lako,a sto se tice fakulteta nisam ga ni planirao.I samo da napomenem da nisam prva generacija u porodici koja se bavi poljoprivredom,nego je tako bar 100 god.
 
1) Misljenja sam da bi trebalo da postoje direktna placanja po ha, kako za ratarsko-povrtarske useve kao i do sada, tako i za vocare, uzgajivace lekovitog, zacinskog i aromaticnog bilja. Za sada bi to jos uvek trebalo vezivati za kupljeni repromaterijal dok se ne uspostavi cuveni LPIS (Land Parcel Information System) i od onda da se daje po ha ne vezano za repromaterijal i racune. Treba samo uvesti bolju kontrolu trosenja, onemoguciti prevare i bilo bi dosta za sve. I naravno bez PIO klauzule
2) Treba zadrzati direktna placanja po grlu mlecnih krava kao i premiju za mleko.
3) Treba uvesti placanja za krave u sistemu krava-tele i uspostaviti odgajivacki program za tovna goveda jer ne moraju sve krave da se muzu...kao i podsticaje za tov junadi i jagnjadi
4) Takodje treba zadrzati sistem direktnih davanja za priplodne ovce i koze
5) Mislim da bi za kolege svinjare i zivinare bilo dovoljno uspostavljanje Agencije za intervencije na trzistu da se smanje oscilacije cena kao i kontrola uvoza ovih proizvoda jer smo svedoci da se uvozi svinjsko i zivinsko meso sumnjivog kvaliteta
6) Za mere ruralnog razvoja mislim da je dovoljno ono sto pise u Nacionalnom programu ruralnog razvoja 2011-2013 koji se ne sprovodi uz dalju nadgradnju ovih mera
7) Uspostaviti nezavisnu referentnu laboratoriju koja bi stitila interese poljoprivrednika i sprecila manifetluke privatnih laboratorija
:cool: ...ostavljam prostora za jos...ne moze covek svega da se seti u momentu

ALI

Drzava trenutno nema dovoljno novca da bez PIO klauzule svima do 100ha isplati regres za repromaterijal....LPIS je u povoju....a i ne postoji volja da se saseku manifetluci prilikom sprovodjenja ove uredbe. Drzava nema razvijen odgajivacki program za tovne krave i sistem obelezavanja zivotinja ne funkcionise najbolje te mnogo onih koji zele da gaje goveda u sistemu krava tele ili pak da se bave tovom junadi ostaju bez bilo kakve podrske a Srbija moze da bude vrlo konkurentna u ovoj proizvodnji. Agencija za intervencije na trzistu i Nezavisna referentna laboratorija nisu uspostavljene a obecavaju se svako malo... Svejedno, za one tacke koje sam gore naveo smatram da su utopija jer ministar koji bi hteo da tako radi ne bi dugo poziveo kao ministar jer interesi jakih i snaznih lobija sa velikim sredstvima se ne poklapaju sa gore navedenim tackama...tako da ne znam...postajem sve vise pesimista.
Jedino ako dobijemo revolucionarnu Vladu koja ce istinski zeleti da radi za narod...mozda...ALI ne vidim politicku volju za takvom Vladom niti u jednoj stranci

I da, ja ne bih zeleo to jeftinije djubrivo, seme i naftu.....stvorite sistem da ja to mogu da kupim po redovnim cenama, pa cu ja da kupim gde hocu...sta hocu...kad hocu i od koga hocu
 
Ako taj strucnjak koga ja zaposlim na imanju (jer imam preko 50kj) moze da mi zaradi tu platu kroz povecanje prinosa, ja nemam nista protiv. A sto se tice zaposljavanja radnika na velikim gazdinstvima, sta je tu problem? Nije li interes i drzave i zajednice da imaju jednu ili dve porodice koje imaju izvor prihoda i eventualno zive neki koliko toliko normalan zivot? NA kaze, "imas 3 meseca efektivnog posla"...Ja nesto nemogu da nadjem tih 9 meseci slobodnih koliko god da se trudim, mora da negde gresim! Celo leto vucem stajnjak ( ja i jos jedan radnik) celu zimu se smrzavam u radionici sredjujuci masine nebi li bile u radnom stanju kad prodje frka!
Stalno ponavljam, i 100ha da imas a da nemas mehanizaciju, neces od poljoprivrede NISTA zaraditi. A sa 5 ha..pa UDRUZITE SE i imacete 100!
Ako je neko prodao stan u gradu i kupio zemnlju na selu i poceo da se bavi poljoprivredom, sta se to koga tice? Bolje to nego da otvori jos jedan kafic u gradu ! Kamo srece da je vise takvih i da je vise povratnika, govori vam jedan od takvih!
 
Ja kad nisam znao sta da upisem upisao sam gimnaziju,kad sam prelomio sta hocu u zivotu upisao sam poljoprivredni fakultet. :ppozdrav:
Iskreno voleo bih da znam sta to bude ljudima u glavi da svesno idu skolu koju nece zavrsiti...

Druga stvar je covek koji dobar deo veka provede radeci u struci i kad ostane bez posla vrati se na dedovinu,a ni takav najcesce ne dobija subvencije jer u glavnom ima samo par jutara pa mu se ne isplati da uplacuje PIO,a kud je ostao bez posla de su mu jos novci za ulog u proizvodnju i jos 400-500e da plati PIO.

---------- Poruka napisana u 18:56 ---------- Prethodna poruka je at 18:54 ----------

@Peet AKO zavrsim fakultet jel stvarno mislite da cu raditi za 18 000din ??
Da ste kod mene u selu moj drug takoreci najbolji bi sigurno prihvatio da radi za te novce jer posla NEMA,da uzme drzavnu zemlju NE MOZE iz razloga koji sam prethodno naveo.
ako me secanje dobro sluzi pre godinu-dve si spominjao vojnu skolu,kako sad odjednom poljo fax?
 
@Sorin ali Vi radite i stocarstvo,ja sam rekao za suvo ratarstvo.
Gorane pamcenje te odlicno sluzi,necu da zivim u "masini" nego cu da zavrsim fax pa ako ne budem nasao solidan posao i ja cu da radim samo zemlju. :ppozdrav:
 
Gospodo, stocarstvo je meni samo usputna delatnost (pozitivna nula, na zalost), osnovna delatnost je ratarstvo, mada ni to nema nikakve veze. Sve sto sam napisao odnosi se na samo ratarstvo
 
@Sorin ali Vi radite i stocarstvo,ja sam rekao za suvo ratarstvo.
Gorane pamcenje te odlicno sluzi,necu da zivim u "masini" nego cu da zavrsim fax pa ako ne budem nasao solidan posao i ja cu da radim samo zemlju. :ppozdrav:
Eto koliko ti znaš ljude u svom selu:pa i ja se bavim stočarstvom i imam i priplodna i tovna grla.Meni nije osnovna delatnost ratarstvo uopšte
 
Govorim o radovima u polju,radovi koji su predvidjeni za ratara-traktorisut-agronoma sve u 1 jedan covek koji vodi kucu.
Necemo tu ubrajati posao cepanja drva,ciscenja snega,iznosenja stajnjaka iz svinjca i kokosinjca jesu to poslovi na selu ali nisu vezani za ratarstvo.

---------- Poruka napisana u 19:31 ---------- Prethodna poruka je at 19:29 ----------

De imanjace nemoj me zaje***** do pre 2 godine nisi imao zivuljke u dvoristu tek si onda bio nabavio 3-4 praseta.
Ako cemo tako racunati i ja imam priplodna grla(krmaca se nocas prasila) i imam par nazimica kao tovna grla al smo i ti i ja daleko od ozbiljnih stocara kao sto su spomenuti iz tvog komsiluka.
 
ti si jako pametan ,pa jos moderator kao neki .nemas ti poima niocemu ,a tvoj plan za subvencije bolje izbrisi sa onog posta da ti se ljudi nesmeju. i verovatno zbog takvih neki napustaju forum
 
Idite i vi slobodno ako vam ne odgovara.Ova tema je odavno otišla u sasvim trećem pravcu.Od ovolikog broja stranica možda tek četvrtina vredi nečemu dok je ostatak gomila gluposti.
 
@Na, ne mogu da verujem u ovo sto citam

Ako posle vrsidbe zita ili soje izbaliram, pokupim i prenesem 3 do 4 hiljade bala slame umesto da bacim sibicu i tu slamu menjam sa stocarima za stajnjak koji posle tovarim, vucem na gomile, tovarim ponovo pa razbacujem, mora da sam lud. Siguro ne djubrim njive sa 20 svinja koje imam u tovu!
A ciscenje snega sa 200m2 krova mi nije hobi vec obaveza da mi nebi pao krov i rasturio masine koje su ispod njega. Cepanje drva za 50m2 kuce i nije neki problem ali za grejanje radionice bogami jeste. I racun za struju od 7.000 din mesecno ne pravim na frizideru i X-boxu vec aparatu za varenje i ostaloj masineriji koja se skoro ne gasi.
sve je to u funkciji gazdinstva na ovaj ili onaj nacin

sto se tice struke, kad jednog dana postanes agronom, gledaj da budes na pomoci i onom ko ima 5 kj kao i onom ko ima 500 jer to ti je struka, nikad nemoj deliti ljude jer ne znas ko je kako stekao to sto ima. To nije tvoj posao ima ko je za to zaduzen, dace Bog pre ili kasnije da i to ispliva na povrsinu!
 
Gospodine Sorin ako se hangar kvalitetno napravi nema sanse da ce popustiti pod snegom.Sibicu ne morate bacati dovoljan je kombajn sa seckom da biste zaorali zetvene ostatke i tako vratili u zemljiste hranjljive elemente,a za ovo sto presujete pa izvozite na njive za to Vam skidam kapu :ppozdrav: jer to u mom selu ne radi niko da tako kompenzuje,jedino ko ima iz svog tova on iznosi ali to je opet ratarstvo+stocarstvo. Koliko se moze naslutiti Vi imate neku profi radionicu u kojoj provodite dosta vremena,pa verovatno radite jos usluzno jer stvarno ne znam koliko bi trebala da traje godina nekom ko radi 100-300ha ako bi toliko provodio zimi popravljajuci masine.
Sto se tice povrsina o tome i pricam zadnjih 100 stranica da treba i onaj od 5kj da dobije jer majku mu pa i on radi zemlju nije on kriv sto nema kliker i veze da poveca proizvodnju kao neki,ali taj mali ne moze da dobije zbog glupog PIO uslova. :ppozdrav:


Gospodine Dujo Vama niko nije brisao poruke u ovoj temi i molim Vas da ne iznosite neistine.
 
radivoj.nadlacki@
Jesmo li nekad imali i druge vladare? Ima nas koji pamte do sitnica sve.Zato mislim da tvoja opaska oko vlade nije u redu.Bila bi mnogo ruzna slika kada bi svi mi pisali tako ( a da se zna ili je ocigledna nasa politicka opredeljenost ).
 
NA, svako od nas radi na svoj nacin. Ja se sticajem okolnosti dosta razumem u masine, dovoljno sam star da sam shvatio gde je problematika posla i IMAM PLAN. Mehanizacija mi je stara, jer toliko sam mogao da se pruzim (kombajn 142 star 28 godina, berac slicno tome, rashodovane prikolice koje se kompletno repariraju...) tako da MORAM da je sredim inace nista od posla. Usluge ne radim uopste, pomognem prijateljima koji posle pomognu meni i to je to.
Kad kazem da imam PLAN, to znaci da mi je bolje da imam 100kj dobrog prinosa nego 200 kj koje placam a radja mi lose, jer nije isto posejati i obraditi 100kj i 200kj. Ja 100kj mogu lepo da obradim sa svojom mehanizacijom, a za 200 nemam mogucnosti - ni fizicke ni finansijske - za sada!

---------- Poruka napisana u 20:00 ---------- Prethodna poruka je at 19:58 ----------

PS

I taj hangar sam sam napravio. Moze da izdrzi ali ja nebih da rizikujem kao sto ne rizikujem ni u drugim stvarima ako nije neophodno :ppozdrav:
 
@Sorin e to je lepo i DOMACINSKI. :ppozdrav:

U prethodnim sam postovima jasno rekao da bih takvima kao ti dao 3 subvencije ko radi i zemlju i stoku drzi(ona je robija i hoce roba) i uvek sam da se RAD subvencionise.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh