Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene su zvali iz trezora da odem u banku jer je pusten reprogram, ja im rekao da sam vratio kredit pre 20 dana !!!!

Ja bio u intezi,kao nesto se suska da ce biti reprograma?A danas vec 14. uredba vazi do 1.decembra?! Kada ce moci podneti zahtev???
Verovatno tamo 28-29..
 
Nema to veze sa reprogramom,vec sa vracanjem u aktivan status zbog subvencija (ako si kasnio sa otplatom kredita).
Za reprogram treba da te zovu iz banke! A ovi iz ministarstva su tek juce poslali bankama aneks ugovora.
Tako da banke treba jos malo da porazmisle,pa ce onda videti sta im je ciniti.A dotle ce vec mozda i proci decembar...
 
Dragane sutra bi trebalo da je zadnji dan kada moze da se sipa nafta na pumpama. A zadnji dan za predaju bi trebalo biti 22.11. ako sam dobro razumeo kolege koje su pisale vec o tome.
 
Meni su jos pre neki dan legao i poslednji deo svih subvencija, goriva itd, znaci, sve mi je isplaceno do poslednjeg dinara.
 
[h=1]Предлог Влади да се продужи рок продаје регресираног горива[/h] 15.11.2012.
Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде предложило је Влади Републике Србије да се продужи важење Уредбе по којој је пољопривредницима омогућена куповина регресираног дизел горива.Према предлогу министарства о којем ће Влада одлучивати у петак, пољопривредници ће регресирано гориво моћи да купују на НИС-овим пумпама до 30.11.2012. године, односно 15 дана дуже него што је било предвиђено важећом уредбом. Да подсетимо, пољопривредницима је на располагању 40 литара горива по хектару пријављеног обрадивог пољопривредног земљишта, које се купује по важећим малопродајним ценама на НИС – овим пумпама а које се касније регресира. Апелујемо на пољопривредне произвођаче да током куповине горива обрате пажњу на тачан број регистрованог пољопривредног газдинства које се уписује на фискални рачун приликом куповине као и да се пре куповине распитају о важећој малопродајној цени јер цене горина нису исте на свим малопродајним објектима дистрибутера. Списак малопродајних објеката овлашћеног дистрибутера можете видити на сајту Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде www.mpt.gov.rs.
 
Bitno da će se za Crvenu Zvezdu reprogramirati dugovi prema bankama sa grejs periodom,a za poljoprivrednike ništa,ja nemam kredit ove godine ali ovo stvarno nije u redu prema onima koji imaju.
 
Nema to veze sa reprogramom,vec sa vracanjem u aktivan status zbog subvencija (ako si kasnio sa otplatom kredita).
Za reprogram treba da te zovu iz banke! A ovi iz ministarstva su tek juce poslali bankama aneks ugovora.
Tako da banke treba jos malo da porazmisle,pa ce onda videti sta im je ciniti.A dotle ce vec mozda i proci decembar...

Odakle ti informacija da su aneksi ugovora poslati bankama? Je l to provereno?
 
Vlada je u startu donela preporuku bankama za reprogram kredita, posto glavnicu kredita isplacuje banka, a ne ministarstvo koje samo subvencionise kamatu, tako da ne mozemo da naredjujemo bankama sta da rade sa svojim novcem. Uredba o reprogramu je doneta i u njoj jasno pise da ce banka u skladu sa svojom poslovnom politikom doneti odluku da li ce odobriti reprogram ili ne. Niko ni na koji nacin nije obmanut, u pitanju je bila zelja da se na sto vise direktnih ili indirektnih nacina pomogne poljoprivrednicima. Zahtevi za reprogram se podnose do 01. Decembra, a nakon toga banke ce doneti odluku da li ce uci u reprogram po pojedinacnim zahtevima. Mi smo im danas prosledili anekse ugovora sa ministarstvom i nadamo se da ce nakon toga krenuti masovnije sa reprogramom. Na zalost, ne mogu svi da ocekuju da ce im banke reprogramirati kredite. Najbolje da licno odete u banku Intezu i proverite statuts u slucaju podnosenja zahteva. Ovo mi je Golubovic poslao u sredu
 
A dok se oni neusaglase kome je prošao datum izmirenja kredita zatezna kamata raste svakodnevno, tako da se o tome mora povesti računa da nebi bilo iznenađenja prilikom izmirenja duga.
 
Vlada je u startu donela preporuku bankama za reprogram kredita, posto glavnicu kredita isplacuje banka, a ne ministarstvo koje samo subvencionise kamatu, tako da ne mozemo da naredjujemo bankama sta da rade sa svojim novcem. Uredba o reprogramu je doneta i u njoj jasno pise da ce banka u skladu sa svojom poslovnom politikom doneti odluku da li ce odobriti reprogram ili ne. Niko ni na koji nacin nije obmanut, u pitanju je bila zelja da se na sto vise direktnih ili indirektnih nacina pomogne poljoprivrednicima. Zahtevi za reprogram se podnose do 01. Decembra, a nakon toga banke ce doneti odluku da li ce uci u reprogram po pojedinacnim zahtevima. Mi smo im danas prosledili anekse ugovora sa ministarstvom i nadamo se da ce nakon toga krenuti masovnije sa reprogramom. Na zalost, ne mogu svi da ocekuju da ce im banke reprogramirati kredite. Najbolje da licno odete u banku Intezu i proverite statuts u slucaju podnosenja zahteva. Ovo mi je Golubovic poslao u sredu

Sve bi to bilo u redu da je ministar bajni u avgustu mesecu rekao ovo sto ti je Golubovic napisao. A, ne da javno laze narod da ce biti reprograma i da ce sve uraditi kako bi se pomoglo poljoprivrednicima. Oni su samo napravili goru situaciju i jos dublje nas ukopali. Ja da sam znao da ce nas ovako zavlaciti, snasao bi se nekako, uzajmio bi negde novce i vratio lihvarima. A, ne ovako, da ja njih cekam 60 dana da se dogovore, da svaki put kad ih zovem oni imaju odgovor "bice reprogram, ceka se rebalans budzeta, pa se ceka uredba, pa sad aneks ugovora i td..." u nedogled. I sve to po mojim i vasim ledjima.
I cemu ja kao mladi poljoprivrednik, akademski obrazovan, koji je usao u prvu godine proizvodnje, da se nadam od ove drzave?!
Zakljucak, cista prevara i politicki marketing.

P.S. A, za tog Golubovica imam reci nesto. Dobar je covek ali pod znakom navoda
 
Па човек ти обезбеди перманентно образовање а ти се жалиш ..:haha: ... Ето научио те оно што си требо и пре тога знати .. путујућа позоришта раде за газде тј су крупан капитал већином страни и малецким процентом домаћи а свима њима се живо ..... за све нас ... свака се школа плаћа ::novac:: ... ко верује трансвеститима (мушкарцима који носе кецеље) сам је крив :osmeh:
 
Sve bi to bilo u redu da je ministar bajni u avgustu mesecu rekao ovo sto ti je Golubovic napisao. A, ne da javno laze narod da ce biti reprograma i da ce sve uraditi kako bi se pomoglo poljoprivrednicima. Oni su samo napravili goru situaciju i jos dublje nas ukopali. Ja da sam znao da ce nas ovako zavlaciti, snasao bi se nekako, uzajmio bi negde novce i vratio lihvarima. A, ne ovako, da ja njih cekam 60 dana da se dogovore, da svaki put kad ih zovem oni imaju odgovor "bice reprogram, ceka se rebalans budzeta, pa se ceka uredba, pa sad aneks ugovora i td..." u nedogled. I sve to po mojim i vasim ledjima.
I cemu ja kao mladi poljoprivrednik, akademski obrazovan, koji je usao u prvu godine proizvodnje, da se nadam od ove drzave?!
Zakljucak, cista prevara i politicki marketing.

P.S. A, za tog Golubovica imam reci nesto. Dobar je covek ali pod znakom navoda
To sto je Golubovic napisao su meni doslovce u banci rekli! A bio je jos mislim septembar,posle famozni obecanja kojekakvih uredbi.
Za razliku od tebe ja pare za ratu imam,ali su vezane vec evo tri meseca.Imao sam razne planove ali ovi nas drze na kvacilu!Evo i ove koji nisu vratili kredit su ponovo aktivirali
da bi dobili subvencije,pa da plate zatezne kamate.A ovo sto si napisao ,potpisujem!

Sta na kraju reci: Nek nam je Bog upomoci!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh