Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A jel je neko cuo za neku lokalnu da se odrekla para od zakupa?
 
Ma kakvo odricanje kada su počele zakupnine još veće nego lane.
Pokrajinski fon je prvi najavio da će prolongirati kredite.Meni su poslali i platio sam doduše nisam ni hteo da prolongiram je je suma mala .
 
Za nepostovanje zakona, zbog ovogodisnje elementarne nepogode, trebalo bi ih stalno podsecati, i na tome insistirati da se da se ubaci na neki nacin u zakon o poljoprivredi ili nesto slicno.
Pa ako vec mogu da se saniraju klizista, poplave, snegovi, Miladini, e pa morace Boga mi i susa.
 
Ljudi plaćajte kredite jer od odlaganja nema ništa.Ni jedna banka nije potpisala ugovor sa ministarsvom i danas mi je rečeno da i kad se to bude odradilo bićemo odbijeni jer kad oni budu obradili taj zahtev doćiće do činjenice da možemo to da vratimo i da nam je super prošla ova godina.Eto toliko o pomoći ministarstva poljoprivrede prema poljoprivrednicima.A šta tek reći o kukuruzu koji neće niko da kupuje i kome snižavaju cenu svakim danom.
 
Moj brat ima naračunu Kombanke veći iznos neko što treba da vrati kratkoročni kredit i kada je došao dan(04 Novembar ) da se isti vrati oni mu kažu nemoj ga vraćati biće reprogram. Od 04 Novembra do današnjeg dana ništa novo po pitanju reprograma jedino ima Zateznu kamatu nešto preko 7.000,oo rsd i koja se svakim danom uvećava i opomene iz centrale(BG) da treba da vrati kredit i da od reprograma nema ništa.:sta:
 
To su malodusni ljudi.
A o estetici i o izgledu same masine cu brinuti,kad budem doterao novog Hattat-a,
 
Subvencije za obradivo poljoprivredno zemljište

isprekidana_linija_vesti.png
utorak - 13.11.2012

subvencije-drzavna-zemlja%20187.jpg
okvir_vest_sadrzaj.png

Javni oglas za odobravanje i korišćenje podsticajnih sredstava za obradivo poljoprivredno zemljište dato u zakup za 2012. godinu.

Konkurs traje: od 09.11.2012 do 05.12.2012

Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, Vodoprivredu i šumarstvo raspisuje javni oglas za odobravanje i korišćenje podsticajnih sredstava za obradivo poljoprivredno zemljište dato u zakup za 2012. godinu

Sredstva podsticaja za izdavanje obradivog poljoprivrednog zemljišta u zakup iznose do 100.000.000,00 dinara. Sredstva za realizaciju navedenih aktivnosti obezbeđena su u budžetu AP Vojvodine.

Korisnici sredstava su fizička lica (poljoprivrednici), nosioci i članovi registrovanog poljoprivrednog gazdinstva upisanog u Registar poljoprivrednih gazdinstava, koji su vlasnici poljoprivrednog zemljišta i:


  1. imaju prebivalište na teritoriji AP Vojvodine,
  2. koji su stariji od 65 godina i nisu korisnici penzije po osnovu prava penzijskog i invalidskog osiguranja zaposlenih ili samostalnih delatnosti, osim korisnika penzije po osnovu prava poljoprivrednog osiguranika i korisnika invalidske penzije koji su to pravo stekli kao osiguranici poljoprivrednici. (Uslov u pogledu godina života ne odnosi se na korisnike invalidske penzije),
  3. da su Ugovor o dugoročnom zakupu zaključili u 2012. godini (odnosno 2009, 2010. ili 2011. pod uslovom da su već korisnici ovih sredstava),
  4. daju u zakup obradivo zemljište od najmanje 0,5 do najviše 10 hektara na period od najmanje 5 godina, od dana zaključenja Ugovora,
  5. da Ugovor nije zaključen između članova istog registrovanog poljoprivrednog gazdinstva.
Tekst konkursa, prijavu i ukoliko je potrebno Izjavu člana RPG preuzmite ovde: tekst, zahtev, izjava ZA STA JE OVO MENI BAS NIJE JASNO JEL TO ZA ONOG KO DAJE ZEMLJU U ZAKUP ILI??????????????????????????



isprekidana_linija_vesti.png
 
Ljudi plaćajte kredite jer od odlaganja nema ništa.Ni jedna banka nije potpisala ugovor sa ministarsvom i danas mi je rečeno da i kad se to bude odradilo bićemo odbijeni jer kad oni budu obradili taj zahtev doćiće do činjenice da možemo to da vratimo i da nam je super prošla ova godina.Eto toliko o pomoći ministarstva poljoprivrede prema poljoprivrednicima.A šta tek reći o kukuruzu koji neće niko da kupuje i kome snižavaju cenu svakim danom.
Znaci od odlaganja nista !Jedino da mi uzmemo onaj njihov kredit za refinansiranje,sa 16.5%kamate. A ako podbaci i sledece godine onda da se kacimo medj sunke
 
Meni rata kredita ide u Avgustu 2013., ako bude odlaganja ok, ako ne opet je ok, daleko je Avgust.
Ima li ko da su mu legli svi delovi i sve uplate od subvencionisanog goriva, i popust i subvencija i refakcija ? Meni nedostaje jos uplata.
 
meni nedostaje nekih 3h za subvencije nisu uplatili moram da idem da vidim sta se desava dal i tebi fali neki deo od subvencija?

- - - - - - - - - -

Meni rata kredita ide u Avgustu 2013., ako bude odlaganja ok, ako ne opet je ok, daleko je Avgust.
Ima li ko da su mu legli svi delovi i sve uplate od subvencionisanog goriva, i popust i subvencija i refakcija ? Meni nedostaje jos uplata.


meni nedostaje nekih 3h za subvencije nisu uplatili moram da idem da vidim sta se desava dal i tebi fali neki deo od subvencija?
 
Ljudi plaćajte kredite jer od odlaganja nema ništa.Ni jedna banka nije potpisala ugovor sa ministarsvom i danas mi je rečeno da i kad se to bude odradilo bićemo odbijeni jer kad oni budu obradili taj zahtev doćiće do činjenice da možemo to da vratimo i da nam je super prošla ova godina.Eto toliko o pomoći ministarstva poljoprivrede prema poljoprivrednicima.A šta tek reći o kukuruzu koji neće niko da kupuje i kome snižavaju cenu svakim danom.
Mene su zvali iz trezora da odem u banku jer je pusten reprogram, ja im rekao da sam vratio kredit pre 20 dana !!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh