Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti misliš da se John Deere traktor sa sve plugom nemože zaraditi,samo dobiti posle blokada? Nemojte biti ljubomorni na vrednije i sposobnije od sebe
 
Mozda cu otici van teme ali moram reci,vecinu prethodnih diskutanata nisam razumeo,pisu nekim vrlo cudnim jezikom ili imaju ogromnih problema sa pismenosti.Kad malo bolje razmislim mozda nam je zato takva situacija u drzavi,nepismeni pametuju,ugledali se na vodju,upravnika groblja.
 
Nije u pitanju ljubomora. Svaka cast sposobnima. Treba pomoci onima koji nemaju 50-100 ha da mogu da napreduju a ne one koji imaju. Samo na takav nacin Srbija ce imati svoju poljoprivredu i svoja sela.
 
Teška je to tema,puno bi bilo gazdinstava do tog limita koji bi bio potsticani u većoj meri,od čoveka nema veće stoke,to mene najviše brine,tako da opet te pare nebi otišle onima kojima su namenjene

A opet nikad i nije bilo,niti će ikada biti,da svi imaju isto,kolonistima je svima isto podeljeno zemlje (kod nas) 90% je odma prodalo,onda čemu?
 
Teška je to tema,puno bi bilo gazdinstava do tog limita koji bi bio potsticani u većoj meri,od čoveka nema veće stoke,to mene najviše brine,tako da opet te pare nebi otišle onima kojima su namenjene

A opet nikad i nije bilo,niti će ikada biti,da svi imaju isto,kolonistima je svima isto podeljeno zemlje (kod nas) 90% je odma prodalo,onda čemu?
Mene brine ono drugo.Podsticanje "velikih" da bi se ostala poljoprivredna gazdinstva ugasila. Nakon toga, kada se poljoprivreda u srbiji bude svela na 3 do4 % poljoprivrednih gazdinstava doci ce neki šeik iz arapskih emirata ili njemu slicni. Onih 3 do 4 % poljoprivrednika nece imati snage da se tome usprotive. Necedu imati potencijala da blokiraju ni pesacke prelaze a kamoli saobracajnice po srbiji
 
subvencije trebaju ukinuti!!!

Potpisujem, dok nije bilo subvencija ziveli smo ko carevi, koliko radis toliko imas ! Ovako su nas podelili da se medjusobno koljemo oko sice dok drugi zgcu ekstra profit. A i svaki dan izlaze na TV i pricaju kao da nam daju milijarde po hektaru . Pa nas nasvu muku i ovi iz gradova nerazumeju jer misle da zbog nas tesko zive. Dok ne ustanemo i ne blokiramo bg da nmoze ni musica da udje i izadje nismo nista uradili !
 
Danas su mi uplatili novac za subvencije i to ceo iznos, a od subvencionisanog goriva sam do sada dobio oko polovinu iznosa.
 
Potpisujem, dok nije bilo subvencija ziveli smo ko carevi, koliko radis toliko imas ! Ovako su nas podelili da se medjusobno koljemo oko sice dok drugi zgcu ekstra profit. A i svaki dan izlaze na TV i pricaju kao da nam daju milijarde po hektaru . Pa nas nasvu muku i ovi iz gradova nerazumeju jer misle da zbog nas tesko zive. Dok ne ustanemo i ne blokiramo bg da nmoze ni musica da udje i izadje nismo nista uradili !

Pa i njima jeste cilj da nas zavade ali je najveći problem što su u tome u potpunosti uspeli.
Samo da razgraničimo jednu stvar.Ove subvencije su u stvari socijalna pomoć a podsticajna sredstva za razvoj poljoprivrede tek treba da se uvedu.te dve stvari treba razgraničiti jer dok se to ne uradi,stalno ćemo se svađati jer se u male proizvođače stavlja i onaj sa 5 i onaj sa 50ha.
Ima onih koji su učili škole i znaju ko su mali i ko su veliki i koji primaju platu za to pa lepo kategoriji malih davati direktne subvencije a kategorijama velikih omogućiti povoljnije kreditne uslove.Na taj način bi ovi prvi nekako preživljavali a ovi drugi bi težili napredovanju.
Na moje pitanje iz mog prethodnog posta,koliko vidim nema ni jednog odgovora.
 
Ajde da i ja napišem koju, sad pametnu ili ne, prosudite sami.
Koliko sam ja shvatio, subvencije su krenule prvo u zapadnim, razvijenim zemljama, sa namerom da se proizvodnja hrane unapredi, da bi se dobilo više po jedinici površine, i samim tim se dobila veća količina, jer su obradive površine prirodom ograničene, i nemogu se povećati.
A kod nas su krenuli da daju subvecije zbog izbora. Pa kada ih već daju, a nemaju dovoljno za sve, logično bi bilo da daju onome ko još može da unapredi svoju proizvodnju, i da neki doprinos ovoj državi. Po meni su to mala i srednja gazdinstva, jer kod njih subvecije daju najveći efekat povećanja prinosa, samim tim i koristi za državu, a ovi veliki već imaju skoro maksimalne prinose, i kod njih subvencije nemogu mnogo da povećaju prinose, pa te pare uglavnom završe u inostranstvu, dali na stranim računima tajkuna, ili prodavaca jako skupe mehanizacije (zbog koje radnici postaju višak).
Zato, ja dajem glas za subvecionisanje malih gazdinstava, jer u suprotnom će država dobiti mnogo novih nezaposlenih.
 
Ko je od prethodnih diskutanata poljoprivrednik,ko bivši zaposleni,ko zaposleni sa gazdinstvom na tetkinom imenu.Ima li ko da iskreno izjavi da bi diskusija krenula u pravom smeru.
Ja sam odrastao u poljoprivredi,teram traktor od sedme godine,i oduvek radim zemlju,a takođe i moji preci,u međuvremenu sam imao dve godine pre armije radnog odnosa ('97-'9:cool:otad živim isključivo od poljoprivrede,plaćam državi porez i na katastarski prihod,i od dobiti-jer sam u sistemu PDVa u setvenoj strukturi mi je površina manja od stvarne,iz razloga što ima njiva što je neizvodljivo registrovati iz raznih razloga,a ostalo mi je sve po PSu
Pa i njima jeste cilj da nas zavade ali je najveći problem što su u tome u potpunosti uspeli.
Samo da razgraničimo jednu stvar.Ove subvencije su u stvari socijalna pomoć a podsticajna sredstva za razvoj poljoprivrede tek treba da se uvedu.te dve stvari treba razgraničiti jer dok se to ne uradi,stalno ćemo se svađati jer se u male proizvođače stavlja i onaj sa 5 i onaj sa 50ha.
Ima onih koji su učili škole i znaju ko su mali i ko su veliki i koji primaju platu za to pa lepo kategoriji malih davati direktne subvencije a kategorijama velikih omogućiti povoljnije kreditne uslove.Na taj način bi ovi prvi nekako preživljavali a ovi drugi bi težili napredovanju.
Na moje pitanje iz mog prethodnog posta,koliko vidim nema ni jednog odgovora.
Kao prvo od 5ha ratarenja se NEMOŽE živeti,niti će se ikad moći,takvima ili poljoprivreda nije JEDINA delatnost(a takve nebi trebalo staviti u ravnopravan položaj sa drugima kojima je poljoprivreda jedini prihod,pa koja god površina da je u priči),ili je u pitanju povrtarstvo,ukrasno bilje,voćarstvo i sl
 
Kao prvo od 5ha ratarenja se NEMOŽE živeti,niti će se ikad moći,takvima ili poljoprivreda nije JEDINA delatnost(a takve nebi trebalo staviti u ravnopravan položaj sa drugima kojima je poljoprivreda jedini prihod,pa koja god površina da je u priči),ili je u pitanju povrtarstvo,ukrasno bilje,voćarstvo i sl[/QUOTE]




Ja poznajem bar njih 10-tak koji zive, samo od poljoprivrede, sa 5-6 ha ratarske proizvodnje. Nevidim nikakav razlog zbog cega oni nebih trebalo da imaju ravnopravan polozaj, nisu bolesni, sasvim normalni ljudi koji imaju svoje porodice. Nevidim razlog zbog cega bih nekome smetali ljudi koji obradjuju 5- ha
 
Minđušar,ima i kojima jeste ai kojima nije
Kojima je poljoprivreda jedina delatnost,da li misliš da je dovoljan samo PIO ili bi možda trebala još neka klauzula ili ti uslov,jer su gazdinstva prebacivana na druge osobe.
 
OPŠIRNA kontrola,šta vam je,80% para ode NENAMENSKI,i dok toga bude,onom kome je namenjeno neće biti bolje!

- - - - - - - - - -

Ja poznajem bar njih 10-tak koji zive, samo od poljoprivrede, sa 5-6 ha ratarske proizvodnje. Nevidim nikakav razlog zbog cega oni nebih trebalo da imaju ravnopravan polozaj, nisu bolesni, sasvim normalni ljudi koji imaju svoje porodice. Nevidim razlog zbog cega bih nekome smetali ljudi koji obradjuju 5- ha
Vi neznate šta govorite,izvin'te ali je tako! Možda pored penzije,platice,ali da je u KUĆI jedini prihod od 5ha ratarenja,ŠANSE NEMA,tu ima zaradu kombajner,i ako se još koja usluga plaća,i otkupljivač samo trlja dlanove
 
pa mozda bi trebalo biti ko u seriji jagodici dok jedni voze kabriolet drugi bosi i u dronjcima i nadasve gladni pa pa kad neko ogladni ko vuk sto prikolje janje al onda opet ovaj zivotinja i nevalja
ja da imam 800 evri socijale dao bi mu zemlju da radi nek se muci a to ce biti nikad
 
Tu je izricito vlada kriva , jer dozvoljava velikima da budu nepotrebno jos veci a manja gazdinstva se gase.Da nebude zabune,na veca gazdinstva sam mislio 500 ha pa navise.Takvima nece biti nikada dosta. Uzece od ovih manjih, nas koji nemozemo naci ni 1 kvadratni metar ni vecito ni arende od njih.Poznajem par njih kod mene koji idu takoreci po kucama i nude cak ido 100e vise da se dokopaju jos, jos jos
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh