Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ja bi to definisao ovako. Za zivot porodice treba otprilike oko 15 hiljada euro godisnje, ovde racunam i placene doprinose i osiguranje. Uz neki normalan profit u prozivodnji to je negde prihod oko 50 hiljada eura godisnje. Ako uzmemo da je prosecan prinos po hektaru oko 1000 eura, dodjemo do minimu 50 hektara. Realno malo vise. E, sad ako uzmemo u obzir i amortizaciju masina, dodjemo do cifre od 100 hektara.

Ako uzmemo da je taj zivot od 15 hilajda eura sa svim troskovima dosta skroman, dolazimo do cifre od preko tih 100 hektara. Ako uzmemo da sa 100 hektara vec mora da se imaju i radnici, pa plus masine, plus oce deca cokoladu, dolazimo do cifre od 150 hektara.

Ako uzmemo da iznad reke ima oko 2,5 miliona hektara, a da od toga 80 % rade veliki. Za male ostaje otprilike negde oko 500 hiljada hektara. Ako uzmemo da je za ratarstvo zainteresovano negde oko 60-70 hiljada porodica, jasno je sta ce da se desi. Nekako sam misljenja da cemo morati da se smanjimo do oni 3-5% koji se bave ratarstvom. Sto implicira da je ovih 500 hiljada hektara malo. Sto implicira da ce se menjati struka. A elementarna stvar, mojne braco Arapi. :haha:
 
Ja bih to ovako definisao. Do 30 KJ mala od 30 do 100 KJ srednja

- - - - - - - - - -



100 ha ti je malo? Dali na tih 100 ha ocekujes da ti drzava pomogne subvencijama da nekako prezivis

A ti čekaš da komšiji crkne krava da ti malo živneš?

Najveći je problem što ništa skoro od industrije-privrede neradi,pa mnogi spas vide u poljoprivredi,a isti su na nas,seljake u sretna vremena gledali kao na treću klasu,i ja sad iste da žalim???
 
Poslednja izmena:
A ti čekaš da komšiji crkne krava da ti malo živneš?

Najveći je problem što ništa skoro od industrije-privrede neradi,pa mnogi spas vide u poljoprivredi,a isti su na nas u sretna vremena gledali kao na treću klasu,i ja sad iste da žalim???
Kakav si ti lik za izbegavanje,cudo jedno,kakvu ti pravdu vecito isterivas...
 
A ja bi to definisao ovako. Za zivot porodice treba otprilike oko 15 hiljada euro godisnje, ovde racunam i placene doprinose i osiguranje. Uz neki normalan profit u prozivodnji to je negde prihod oko 50 hiljada eura godisnje. Ako uzmemo da je prosecan prinos po hektaru oko 1000 eura, dodjemo do minimu 50 hektara. Realno malo vise. E, sad ako uzmemo u obzir i amortizaciju masina, dodjemo do cifre od 100 hektara.

Ako uzmemo da je taj zivot od 15 hilajda eura sa svim troskovima dosta skroman, dolazimo do cifre od preko tih 100 hektara. Ako uzmemo da sa 100 hektara vec mora da se imaju i radnici, pa plus masine, plus oce deca cokoladu, dolazimo do cifre od 150 hektara.
Zaista si ti ovo lepo izracunao. Ja puno ljudi poznajem koji imaju po recimo 10-15 KJ (nisam među njima) pa zive.Smatram da takvim ljudima treba pomoci a onima preko 100KJ evo vam povoljniji bankarski krediti. Znam da oni koji rade preko 100 ha nece se sloziti samnom. Ja sam za to da svi poljoprivrednici opstanu u ovoj Srbiji, da Srpska poljoprivreda bude jaka. A sto se tice tvoje racunice 150, 300,500 ha je malo u odnosu na jednog seika koji od marta uzima za pocetak 25000ha zemlje (a bice jos tih seika kada uđemo u EU) onda ces osetiti na svojoj kozi da moze da se zivi i sa 10 - 15KJ
 
Da li je 15 hiljada evra doviljno za normalan zivot porodice zavisi od mnogo faktora ,kolko ima clanova ,kakvi su im prohtevi, nekomo mozes dati i 150 hiljada pa bi mu bilo malo opet bi tezio za vise ,tako da je ovo jako diskutabilno sta je normalan zivot a sta je luksuz.
 
Tebe niko ništa nije pomenuo,a ako si se našao u postu,žao mi je

Inače sam ko lebac,al' ko mi jednom stane na žulj,bolje da ga nema u vidokrugu,spreman sam na sve
 
Nisam ni na cijoj strani osim na mojoj, ali ne mogu da shvatim te ljude koji su zavidni na necije subvencije ili bilo cega u zivotu.
Kad ce vec jednom da shvate da PROCENTUALNO kad se uzima u obzir ulaganje, svako dobije svoje sta mu sledi, pa sad dali registrovao 10 ha ili 300 ha. Nabitnije da je sve ispravno i legalno u registru.
 
Zaista si ti ovo lepo izracunao. Ja puno ljudi poznajem koji imaju po recimo 10-15 KJ (nisam među njima) pa zive.Smatram da takvim ljudima treba pomoci a onima preko 100KJ evo vam povoljniji bankarski krediti. Znam da oni koji rade preko 100 ha nece se sloziti samnom. Ja sam za to da svi poljoprivrednici opstanu u ovoj Srbiji, da Srpska poljoprivreda bude jaka. A sto se tice tvoje racunice 150, 300,500 ha je malo u odnosu na jednog seika koji od marta uzima za pocetak 25000ha zemlje (a bice jos tih seika kada uđemo u EU) onda ces osetiti na svojoj kozi da moze da se zivi i sa 10 - 15KJ
Ja ću se po ovom pitanju prvi složiti sa tobom,samo će u tom slučaju da se pojavi još 200.000 gazdinstava,svi će imati 30ha
 
Zaista si ti ovo lepo izracunao. Ja puno ljudi poznajem koji imaju po recimo 10-15 KJ (nisam među njima) pa zive.Smatram da takvim ljudima treba pomoci
Apsolutno se slazem. Treba uzeti sve apekte u obzir. Jedan od tih je da nam je potrebna vitalnost u sektoru, koja se postize sa vecim brojem manjih. Takodje je i bitan socijalni aspekt, pa ne mozemo sa ljudima ko sa cunjevima. Takodje imamo i cinjenicu koja je najasnija, a to je da imamo proces potpuno suprotan od gore navedenog, tj imamo latifundiste. Zato se i zalazem za reviziju privatizacije svih kombinata i zadruga. Evo sad skoro je secerko zatvorio pricu sa Labudnjacom. I svi bi smo voleli da imamo hektar po toj ceni. Zato sam i protivnik davanja subvencija svima. Tj svima koji su ucestvovali u privatizacijama striktno treba zabraniti subvencije sve dok se nadje nekakav pravedan modus za sve. Itd, dugacka tema.

- - - - - - - - - -

Nego se ponasas kao neki mesija,sve znas.Spusti se malo na zemlju.
Evo ga ide i 21.12. Ma samo nam jos to fali, da se Mesija spusti na zemlju. :osmeh:
 
Kod nas ljudi dolaze iz Svajcarske, Amerike i poceli da rade svoju zemlju, vise nece da je daju u arendi jer su culi da se zaradjuje dobro. Dali su zemlju u zakup za takve pisljive svote samo da ne ostaju parlog, a sad misle da su Boga uhvatili za noge. Cim krene drugacije opet ce podici ruke od zemlje i imaju svoj posao vani. Jbg moze im se!!!
 
Ne zameci kavgu! Svako zna sta je najbolje za njega,ali bitno je da li je covek zadovoljan svojim zivotom ili nije.Ti sto stalno jure jos i jos,su ambiciozni ljudi i uvek im nesto fali,tj.ne zadovoljni su!A opet ovi sto imaju manje imaju zelju da imaju malo vise i oni su opet ne zadovoljni ako ne uspeju to da ostvare!Retki su oni koji imaju koliko imaju,sa zadovoljstvom i ljubavlju rade to,skromni,posteni i nada sve,razumni i zadovoljni!
 
A ti čekaš da komšiji crkne krava da ti malo živneš?

Najveći je problem što ništa skoro od industrije-privrede neradi,pa mnogi spas vide u poljoprivredi,a isti su na nas,seljake u sretna vremena gledali kao na treću klasu,i ja sad iste da žalim???
Kao prvo, ja imam 65 god. i sasvim dovoljno za jedan vrlo pristojan zivot, tako da to sa kravom nepali. A sto se tice ovog drugog industrije-privrede nerade,to kako je krenulo moze da se dogodi i poljoprivredi pa ce te sa takvim razmisljanjem gledati kao na petu klasu. Zalazem se da svi oni mali i srednji poljoprivrednici nađu mesto pod ovim suncem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh