Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A na koji nacin ce da se Finansijeri izbora bogate? Ako se to uradi?
 
Pa nije valjda a se Srbija zaduzuje kod Rusa samo zbog nas poljoprivrednika, budzet nije samo zbog nas prazan , rekao bih da je zbog nas najmanje.
 
Pa nije baš ni njoj svejedno al drži se:osmeh:
35k0buo.jpg
[/IMG]

A da nije to malko najobičnija industrijska konoplja? Koja god da je verujem da je dobar biznis. Video čovek proletos da će biti kilavo sa subvencijama, pa posejao kulturu koja se ne subvencioniše, čisto da se ne preganja sa ministrima, vladama i barikadama oko subvencija jer mu svakako ne sleduju.
 
muku sam mucio da dokazem (ne da ubedim) da je subvencija po kilogramu nerealna i da je topla voda vec izmisljena i da bi to bio presedan u subvencionisanju jer takav vid subvencionisanja nigde nepostoji i nazalost i neke moje slutnje u tom dokazivanju su se ispostavile tacne kao npr: em ima neko losu zemlju (u startu nije ravnopravan sa ovim koji imaju bolju klasu zemljista) em negde bude vise kise negde manje a negde nikako kao ove godine i kakav je smisao subvencionisanja po kilogramu,takav vid pomaze samo onom koji je to i zagovarao a to je kostic MK komerc on bi i proizvidio i kupovao repu tu bi bili prinosi....
A nama posle ove suse neka bog pomogne (a valjda ce dace bog) jer od ovih na vlasti koji god da su netreba mnogo ocekivati jednog dana mora biti bolje
:ppozdrav:

 
@vojvodjanin
Iako nemam nista od stoke, cak ni koje pile podrzavam tvoj predlog. Moramo odrzati stocarstvo u ovoj drzavi.
 
Nikog ne mozes silom terati da radi nesto sto je neisplativo ili mu se ne svidja.

Slažem se sa tobom da nikoga ne može naterati da radi ono što neće i ne voli....ali da se ja pitam, nemože onda ni državnu zemlju da obrađuje.Država treba od te zemlje da obezbedi egzistenciju za sve svoje stanovnike.
 
Cini mi se da je ta drzavna zemlja kamen spoticanja jer je samo nekolicina odabranih u svakom mestu zakupljuje, dok ostali mogu samo da posmatraju.Ne boli nas toliko nemanja koliko nepravda. Drzava je nekom majka a nekom maceha.
 
Svaka cast onome ko moze da toliko plati drzavnu zamlju u zakup , ali jedan hektar ovog useva sa slike u okviru table od 50-60ha objasnjava sve.
 
Pa stocari imaju pravo prvenstva u licitaciji i to po pocetnoj ceni, tako da se ne moze reci da im drzava nije izasla u susret. Cak nemoraju da imaju farmu vec samo umaticena grla. Ne znam sta bi vise hteli :)
 
Pa stocari imaju pravo prvenstva u licitaciji i to po pocetnoj ceni, tako da se ne moze reci da im drzava nije izasla u susret. Cak nemoraju da imaju farmu vec samo umaticena grla. Ne znam sta bi vise hteli :)

Pa tu i jeste caka jer znaju da je broj umatičenih grla mali.To ti je kao ono; mogo si a što nisi.
 
Ja ne idem u markete al valjda neko zna dali je obeleženo meso i drugi proizvodi od neumaticenih grla koje se prodaje.
 
Mi smo u nasoj opstini debelo zagazili u nepravilnosti oko stocara. Pa tako neki stocari dobiju na krave koje odmah prodaju, a neke krave setaju od opstine do opstine zavisno od dodele zemlje. Umaticane krave, po recima inspektorice za ekologiju, mogu se drzati u samom centru grada. Za njih ne vaze pravila kao za ostale krave. Predpostavljam da je i njihovo mleko bolje nego kod obicnih krava.
Nasi opstinari su muckali sa prijoritetom da ce neko sigurno zavrsiti iza resetaka. Klupko se polako odmotava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh