Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oni izgleda igraju žmurke sa nama.puj pik ne važi.Ovo stvarno već predstavlja neozbiljnost.Bonove još nismo dobili,sad nam nude i refakciju,matijević snizio cenu bikovima na 200,kukuruz pada i sad se lepo svi bogate zbog tzv subvencionisane nafte,Izgleda da ćemo još mi njih subvencionisati kada se sve sabere i oduzme.

Refakcija akcize će biti za period od 01.01.2012.-15.03.2012. 20l/ha,zbog onih koji tvrde da su se snabdeli
 
Ljudi cuo sam da je drzava odobrila kredit sa fixnom kamatom od 6%. Ako bih uzeo 10000 eura koliko bih trebao da vratim ukupno? Koliko dugo bih trebao otplacivati i koliko novca mesecno bih trebao placati? Nije komplikovano izracunati, ali neko mi rece da se kamata obracunava na mesecnom nivou, i ne znam na koliko godina se moze uzeti kredit, sto racun dodatno otezava. Ako se neko se vec raspitivao o ovome ili podizao kredit neka odgovori.

nemoj me drzati za rec 100% ali trebalo bi da je sledece: 10000e je oko 1100000 dinara,godisnja kamata je 6% ali imas kamatu iu drugoj i u trecoj godini na ostatak duga pa to izadje na kraju oko 10,5% ako placas na 6 meseci sa godinom grejs perioda a ako placas mesecno bice ti na kraju oko 9%. ja danas bio u intezi,laz je da su krediti krenuli,krenuce tek od aprila da se obradjuju. Drugar mi radi to irekao mi da ne donosim nista do 1-og aprila da me ne bi lagali. i ja sam pitao za istu sumu. to ti je ako uzimas dugorocni na 3 godine, i treba ti hipoteka u vrednosti 1,5 puta vecoj od vrednosti kredita. Ja licno mislim da nije losa varijanta jer ce tih 6% godisnje jesti vrednost evra pa ce biti kao da vracas glavnicu.
 
kako narodom lako manipulisati ... oko goriva 2 nedelje bruji se a o regresu niko ni reci . Prodje i ovaj cetvrtak i nista !
 
Na ovaj tekst nailazim vec nekoliko puta:

По проценама Привредне коморе Србије, дуван ће бити засејан на 6.000 хектара, поврће на 300.000 хектара, крмно биље на 380.000, а остале културе на 70.000 хектара.
Очекује се да ће кукуруз, шећерна репа, сунцокрет, соја, поврће, крмно биље и остале културе бити засејане на већим површинама него лане, а смањење засејаних површина прогнозирано је код дувана.

Ispada da se sve povrsine pod kukuruzom,suncokretom sojom, repom,povrcem povecava,jedino se duvan smanjuje. Pitanje: za koliko 1000 ha ce se povecati sve ove kulture na ustrb duvana? :)
 
заглавили у крмачи, изгледа попречио се Николић па не може ни Вучић од њега да изађе
 
Malo je prasica oprasila ta krmaca koliko ima sljama u ovoj drzavi svi politicari do jednog su se lizali ili ce se lizati,a narod u gradovima moze da promeni vlast sela su nista ona su tu da hrane gradove i cuvaji socijalni mir.Uvozimo sve i svasta sad gledam u jutarnjem programu,paradajz,luk,praziluk,jabuku ma sve!A mi poljoprivrednici smo krivi zato sto ne mozemo da se sastavimo i da krenemo u bg nemos skupiti 100inak ljudi pa to ti je,i da se blokira cela vojvodina traktorima al nema od toga nista niti ce biti a to je sve zbog onog sto sam rekao pa bio iskljucen sa foruma 15dana!Kad vidim Tadicevu reklamu pred izbore kako mazi telad i miluje psenicu odma mi se povraca.Pa jbt gde im je dostojanstvo i neka ljudska cast postenje.Koga oni vise farbaju ja ne mogu da verujem.I opet ce oni da vladaju verovali il ne!
 
Poslednja izmena:
Da li su bitni serijski brojevi na bonovima.Kolega je dobio pa je hteo meni da da dok ja ne dobijem.
 
100% sigurno. Refakcija ide na 20 litara po hektaru... Predaja od 1.maja krece... Racuni treba da su od 1.1-16.3, samo fiskalni nazad pecatiran, potpisan, i broj gazdinstva....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh